Autor Tema: Premija KASKO osiguranja  (Pročitano 234 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži FbiaZapočeo temu

Premija KASKO osiguranja
« poslato: 15. Jun, 2024. 19:38 »
Radi se o iznosu premije za Kasko u drugoj godini osiguranja.
Imam vozilo (Fabia, tsi, 110KS) koje kupljeno novo i uslo u drugu godinu kaska (kod Wienera). Inace Kasko sam ugovorio na dve godine. Ono sto je neverovatno, premija u drugoj godini osiguranja je iste vrednost (mozda par stotina dinara vise) kao za prvu
 godinu, pri tome je osigurana suma umanjena za skoro 15% (slicno bi premija trebala da bude umanjena).
Da napomenem, da sam vec koristio kasko kod Wienera za predhodno novo vozilo (vise godina) i uvek je premija drasticno opadala iz godine u godinu jer je i vrednost vozila padala (a kurs evra stabilan...).
Da li ima neko slicno iskustvo sa Kaskom u predhodne dve godine (bez obzira na osiguravajucu firmu).
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Premija KASKO osiguranja
« Odgovor #1 poslato: 15. Jun, 2024. 20:00 »
Моја Ф сутра пуни прву годину, а премија за другу је неких пар сто динара мања но за прву (није било активирања) и још ми каско саветник рече да сам добио попуст!?
Ради се о Дунаву.
Што ће рећи да је било неких промена и да су премије скочиле, па неки раде неку "гимнастику" да не изгледа тако.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Premija KASKO osiguranja
« Odgovor #2 poslato: 15. Jun, 2024. 21:46 »
Dakle slican slucaj i kod Dunava.
Izgleda da oni to rade u medjusobnom dogovoru...
Da li si isto sklopio visegodisnji ugovor?
Da li ti je prosle godine bio maksimalni bonus od 50% (naravno i to je od uticaja).
Da, i ja nisam aktivirao u prvoj godini zato se i cudim sto nisu smanjili premiju jer je veliki pad vrednosti vozila.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Premija KASKO osiguranja
« Odgovor #3 poslato: 15. Jun, 2024. 21:56 »
Кренуло са 50%, није вишегодишњи јер је то изгледа само маркетиншка фора која заправо ништа не значи, мислим да ми је саветник тако рекао.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Karlheinz

Odg: Premija KASKO osiguranja
« Odgovor #4 poslato: 16. Jun, 2024. 12:39 »
Ako nešto ne poskupi u roku od godinu dana može se reći da je pojeftinilo, nažalost. Sve cene idu gore.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže chokky

Odg: Premija KASKO osiguranja
« Odgovor #5 poslato: 16. Jun, 2024. 20:12 »
Kod Triglava imam drugacija, pozitivna iskustva - prosle godine mi je kasko bio 36000 din a ove 32300. Imam dvogodisnji ugovor i pre neki dan sam uplatio za drugu godinu osiguranja. Pre ce biti da su Dunav i Wiener bezobrazni. Pre nego sto sam uplatio kasko prosle godine, zamolio sam drugara koji se bavi osiguranjima da se raspita kod raznih drustava i nakon toga je preporucio Triglav kao najbolju opciju. Sada se pokazalo da je bio u pravu.
  • Vozi: Skoda Kamiq, 81 kW, 6G

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: Premija KASKO osiguranja
« Odgovor #6 poslato: 16. Jun, 2024. 20:35 »
Da, to kod Triglava lici na ocekivano, osim ako ti bonus u drugoj godini nije povecan recimo sa 40% na 50% pa bi to bio razlog za umanjenje.
Evo sta ja znam da najvise utice na promenu premije (uzimam u obzir da nije bilo stete u predhodnoj godini a inace i to utice kao malus). Prvo, promena bonusa (osim ako si kao ja vec dostigao maksimalni bonus zbog ranije statusa postignutog kod predhodnog vozila). Drugo, promena vrednosti vozila (vrednost osigurane sume). Ovo drugo najvise utice kod novog vozila jer prvih nekoliko godina znacajno gube vrednost. U svakom slucaju oba faktora umanjuju premiju u sledecoj godini. Zato sam se cudio sto je meni ostala ista premija a osigurana suma umanjena za skoro 15%.
Naravno, zalio sam se Wieneru i oni su mi dali objasnjenje da je ove godine poskupelo kasko osiguranje. Po meni i to nije u redu jer sam ja sklopio ugovor pre poskupljenja na dve godine. Verovatno postoje neka sitna slova koja im daju pravo na to. Zato sam hteo da proverim na forumu kako je kod drugih ili je to nesto vezano samo za Wiener. Ono sto je ZZeljko napisao govori mi da je to ipak opsta pojava.
Sve u svemu, izgleda da je Karlheinz potpuno u pravu.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže chokky

Odg: Premija KASKO osiguranja
« Odgovor #7 poslato: 16. Jun, 2024. 23:28 »
Ja sam prosle osigurao nova kola, Kamiq, i poceo sam od nivoa 10 (ili klase ili razreda, ne znam kako se zovu ti nivoi osiguranja). Sada sam dobio nivo 9 i nisam imao prijavljenih steta, na svu srecu  :)
Izgleda da ipak svako drustvo racuna premije razlicito, tj svaka ima neku svoju politiku.
  • Vozi: Skoda Kamiq, 81 kW, 6G



Pretraga foruma [Google]