Autor Tema: Brisači fabia 1.2 tdi  (Pročitano 188 puta)

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BobbyZapočeo temu

Brisači fabia 1.2 tdi
« poslato: 27. Jun, 2024. 08:51 »
Desio mi se problem sinoć, brisači radili normalno po kiši. Kad sam stao na trenutak da kupim nesto i startovao auto brisac počeo sam da radi.i ako je bio isključen pre gašenja auta. Zadnji se nije uključivao samo prednji? To sam prvi put doživeo sa škodom, vlasnik sam mesec i po dana i radilo sve ok do sinoć? Mozda se nekom dešavalo već isto.
  • Vozi: Škoda fabia 1.2 tdi 55 kw 2011 god

Van mreže observer

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #1 poslato: 27. Jun, 2024. 09:12 »
Dešavalo se meni, i na Polu i na Fabiji, sad na Golfu ne. A pošto je pravio samo jedan okret nisam pridavao značaj. A i zato što nikad nisam bio siguran da li sam ih zaista prethodno isključio. U prevodu - auto me je uspešno pravio ludim ;)

Posle nekog vremena mislio sam da je do akumulatora jer su mi obično doživljavali duboku starost a oni proizvode niz različitih čudnih gremlina pre konačnog ispuštanja plemenite duše.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže BobbyZapočeo temu

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #2 poslato: 27. Jun, 2024. 09:58 »
Predpostavljam da je elektronika jer izbaci na tabli i da neka sijalica ne radi a sve su ispravne. Ne znam da li bi se videlo šta na dijagnostici, jer kad smo radili servise mehaničar je rekao da je pun elektronike.
  • Vozi: Škoda fabia 1.2 tdi 55 kw 2011 god

Van mreže observer

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #3 poslato: 27. Jun, 2024. 10:23 »
Isto imam i sa sijalicama - to sad i na Golfu :D
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #4 poslato: 27. Jun, 2024. 15:25 »
Predpostavljam da je elektronika jer izbaci na tabli i da neka sijalica ne radi a sve su ispravne. Ne znam da li bi se videlo šta na dijagnostici, jer kad smo radili servise mehaničar je rekao da je pun elektronike.
Дај си мало труда, па у потпису стави мало више података коју Шкоду возиш.  :)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže BobbyZapočeo temu

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #5 poslato: 27. Jun, 2024. 15:44 »
Škoda fabia 1.2 tdi 55 kw 2011 god. Karavan. Kupio sam je skoro, pre 2 meseca, auto je uvezen iz inostranstvu i nije bio vožen kod nas.
  • Vozi: Škoda fabia 1.2 tdi 55 kw 2011 god

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #6 poslato: 27. Jun, 2024. 17:11 »
На ово сам мислио, једном попуниш податке на свом профилу, и онда се увек појављују:
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže bgdvinko

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #7 poslato: 28. Jun, 2024. 14:08 »
Imao sam isti problem, dosta davno je bilo.
Isto se prednji brisaci ukljucuju kad im padne napamet. Nemos ih ni iskljuciti dok sami nestanu pa ti bude nezgodno i voziti. Onda na parking prvi pa izvadim im osigurac. Na dijagnostici ne prijavljuje nista. Konstatacije neke bile kao rucica brisaca problem.
Ali problem je bio u snopu kablova koji su ispod sajbe do haube. Tu gde su te resetke, ta plastika ispod sajbe do haube prednje tu ima jedan tunel i tu je smesten i motoric brisaca i nosaci brisaca. U tom tunelu su kablovi i konektori za motor brisaca.
Tu ti se skuplja voda, nekog blata- taloga sam iscistio masu a i kablovi i konektor ti je u toj prljavstini i toj vodi. Samo sam to dobro osistio, konektor  otkacio i naprskao kontakt sprejem. Procistio rupu za odvod vode koja je naravno bila kao zabetonirana, jer ti se deo vode od padavina sa sajbe sliva tu.
Problem resen, evo i do danasnjeg dana sve super funkcionise.
Zato mislim da ti je to samo problem.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007

Van mreže BobbyZapočeo temu

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #8 poslato: 28. Jun, 2024. 16:17 »
Koliko je komplikovano da se to rasturi i očisti? Da ne polomim neku plastiku. Jel se skidaju i brisači tad ili ne mora?
  • Vozi: Škoda fabia 1.2 tdi 55 kw 2011 god

Van mreže bgdvinko

Odg: Brisači fabia 1.2 tdi
« Odgovor #9 poslato: 28. Jun, 2024. 17:20 »
Ima skidanja. Skidaju se brisaci kako bi mogao podici resetku onu ispod sajbe. Najbolje da na yutjubu ukucas skidanje motora brisaca fabia 1.2 pa tu imas klipica o tom pa malo pogledaj sta se sve skida. Uglavnom ima skidanja da otvoris kanal. Neskidas motor brisaca i one makaze za brisace. Skidas samo da dodjes do kanala.
Kad vec to ocistis u kanalu, obrati paznju i na konektor koji je skroz u samom uglu na strani volana on bude skroz zatrpan ovim smecem, tako je bar kod mene bilo, iz njega idu jos neki kablovi prema motoru, moguce da su svetla. I imas jos konektor na motoricu brisaca. Sprejaj oba. Iskoristi da ocistis i ulaz za ventilaciju-klimu tad ti je to pristupacno i na strani je suvozaca.
Evo i neka slikica ako prodje. Ja to sliknem sta radim pa evo pronadjo ih.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007



Pretraga foruma [Google]