Autor Tema: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)  (Pročitano 872 puta)

cacak i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BucaZapočeo temu

Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« poslato: 03. Jul, 2024. 22:45 »
Ljudi parkirao ispred restorana kreteni izgleda nesto farbali lakirali na krovu i pocastili me tackicama rekao bih kao lak za drvo ili sadolin... Neato tako zuckasto narandzasto, nisu krupne ali jesu jasne. Da li neko ima ideju da li bih to nekako sam mogao da skinem ili je pametnije da aktiviram polisu i oteram kod nekog ovlascenog da to ispolira i sredi kako treba...? Da ne diram nista da li ima sanse da same otpadnu vremenom mozda?
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže BucaZapočeo temu

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #1 poslato: 04. Jul, 2024. 07:31 »
Evo i slika
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže hirurg

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #2 poslato: 04. Jul, 2024. 12:46 »
Pozdrav. Imao sam slicnu situaciju. Sandolin je vodena ili uljana baza. Cisti se. Imas srece. Ja sam očistio sredstvom kojim se cisti smola od drveta. Ima sonax i odlicno radi posao.

Van mreže observer

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #3 poslato: 04. Jul, 2024. 12:51 »
Bi li stari dobri wd-40 pomogao?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže BucaZapočeo temu

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #4 poslato: 04. Jul, 2024. 12:56 »
@hirurg hvala, nadam se da cu uspeti

@observer ako taj sonax ne uspe probacu s wedejkom... Hvala momci.
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže hirurg

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #5 poslato: 04. Jul, 2024. 13:00 »
Somax cisti sigurno. Mada proizvodjac nije bitan. Takodje i uljani razredjivaci lagano sa mekanom krpom. Sad pitao limara jednog pa eto da javim.

Van mreže BucaZapočeo temu

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #6 poslato: 04. Jul, 2024. 13:02 »
Somax cisti sigurno. Mada proizvodjac nije bitan. Takodje i uljani razredjivaci lagano sa mekanom krpom. Sad pitao limara jednog pa eto da javim.
Hvala brt puno jos jednom

J im mater i ostavio sam broj ali gamad mrzelo da zovu ili misle da rade u komori...
  • Vozi: A7 octavia

Na mreži Fbia

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #7 poslato: 04. Jul, 2024. 18:48 »
Upravo sam pisao o smoli od borova. Ja nista gore nisam doziveo a i ovo tvoje je uzas.
Nista ne cekaj. Prvo operi kola da ne bi trljao fleke a usput i zrnaca prasine koja ce da grebu kao smirgla. Onda izaberi neku fleku na najmanje vidljivom mestu i na njoj testiraj sredstva koja su ti savetovali. Mozes da probas i uljani aceton. Sta god da probas nece biti bezopasno za lak pa odmah nakon probe dobro isperi vodom ili deterdzentom za pranje kola (da ne bi to sredstvo koje si koristio za fleke delovalo na okolni lak). Ajde sa srecom jer jedina je alternativa poliranje a bolje da izbegnes to.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže hirurg

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #8 poslato: 04. Jul, 2024. 18:59 »
Po kojoj je logici bolje poliranje od čišćenja sredstvom namjenjenog za to? I kakvu stetu moze uraditi ako su inzinjeri namjenili za to. Nemoj covjeka strasiti bezveze. Pa golubeca govna su jaca od tog pa ne grize lak na njemackim autima. Francuska i Italijanska vec hoce....

Na mreži Fbia

Odg: Skidanje fleka sa auta (sadolin/lak)
« Odgovor #9 poslato: 04. Jul, 2024. 19:41 »
Napisao sam da je poliranje alternativa koju je bolje da izbegne, to je moje misljenje, sta nije jasno???
Dakle podrzavam "hemijsko" uklanjanje...
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?



Pretraga foruma [Google]