Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Sistem protiv kradje za novu Fabiu  (Pročitano 406 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže SplinterZapočeo temu

Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« poslato: 24. Jul, 2024. 18:27 »
Kupih Fabia Monte Carlo, pa me zanima da li za nove Fabie postoji neki sistem protiv kradje koji moze da se ugradi? Hteo sam da ugradim Abloy iglu i da izmestim OBD, ali mi u servisu (koji za Skodu ugradjuje iglu) rekose da igla ne moze na novu Fabiu, a da samo izmestim OBD nema mnogo smisla.
Dakle, sta je preporuka da se od ovih sigurnosnih sistema ugradi u novu Fabiu?

Na mreži maradona

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #1 poslato: 24. Jul, 2024. 18:36 »
Imaš sisteme za GPS praćenje vozila kod nas i u inostranstvu. Takodje, razmisli o ugradnji skrivenog prekidača za prekid struje.
Kod mene je full kasko + zeder.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže SplinterZapočeo temu

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #2 poslato: 24. Jul, 2024. 18:51 »
Imam i ja kasko. Ti sistemi za pracenje me ne privlace mnogo jer bih pre svega hteo da sprecim kradju. Dok ja njega ispratim preko GPS-a auto ce vec zavrsiti u delovima  :) . Znaci Zeder moze u novu Fabiu bez gubitka garancije? Zeder mi deluje slican ovoj igli koju sam hteo da ugradim. Koliko kosta da se ugradi Zeder u Fabiu ako nije tajna?

Na mreži maradona

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #3 poslato: 24. Jul, 2024. 19:02 »
Izvini, nisam napomenuo, vozim Superb 3. Ali, koliko ja znam, Zeder može da se ugradi u garanciji u bilo koju Škodu.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže SplinterZapočeo temu

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #4 poslato: 24. Jul, 2024. 19:10 »
Aha, hvala. Plasim se da nece moci da se ugradi u novu Fabiu jer mi sistem deluje slicno kao i ova igla za koju sam se raspitao. Problem kod ugradnje igle je valjda sam prostor ispod volana koji na novoj Fabiji nije odgovarajuci. Cak su napomenuli da bi bilo moguce ugraditi ako se izvuce volan i da stalno tako stoji, ali da je to suludo :)

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #5 poslato: 25. Jul, 2024. 08:57 »
Imam i ja kasko. Ti sistemi za pracenje me ne privlace mnogo jer bih pre svega hteo da sprecim kradju. Dok ja njega ispratim preko GPS-a auto ce vec zavrsiti u delovima  :) . Znaci Zeder moze u novu Fabiu bez gubitka garancije? Zeder mi deluje slican ovoj igli koju sam hteo da ugradim. Koliko kosta da se ugradi Zeder u Fabiu ako nije tajna?

У којој аутокући си узео Фабиу?
Мислим да су они најбоља адреса за то питање око уградње Зедера или шта год сличног.
Ми смо пре 6 година у АЧ узели Ф3 и они су нам пре изласка из салона уградили Зедер, тада је коштао 230 еврића, и гаранција остаје јер је код њих уграђено, а верујем да имају договоре и са другим уграђивачима таквих ствари.

Али, ако имаш у екипи и женскохг возача, за њу ће мало бити проблем манипулација Зедером, бар је тако било са мојом госпођом, јер стварно је мало понезгодна позиција браве.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže SplinterZapočeo temu

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #6 poslato: 26. Jul, 2024. 09:57 »
Nazalost, nije moguce ugraditi Zeder, potvrdjeno direktno iz autokuce.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #7 poslato: 26. Jul, 2024. 14:23 »
Онда остаје нека електрично-електронска цака (скривени прекидач или шта слично) ако аутокућа то дозвољава ради задржавање гаранције, јер се петља по електро инсталацијама.

Оно механичко блокирање ручице мењача је баш рогобатно, а и питање да ли се може уклопити уз ручицу мењача.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #8 poslato: 26. Jul, 2024. 16:04 »
Kasko je onda najbolje resenje jer ne vidim smisao budziti auto da se izgubi garancija, a jos manje u mehanickoj zezanciji koja komplikuje pokretanje auta pored svih sistema koji imaju za cilj da se sto lakse i brze pokrene auto. Ja sam narucio alarm dodatno na obe oktavije i to je sve. Kasko pokriva kradju, ali ne razmisljam o tome. Vise me je strah vremenskih nepogoda kada nisam u garazi.

Na mreži maradona

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #9 poslato: 26. Jul, 2024. 17:29 »
Video sam juče u Beču nešto na foru lavlje kandže, stavio lik na G30. Za to ti ne treba ugradnja niti odobrenje ovlašćenog servisa, ali moraš svaki put montirati-demontirati, plus je robusno i zauzima prostor.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Sistem protiv kradje za novu Fabiu
« Odgovor #10 poslato: 27. Jul, 2024. 15:12 »
https://www.alarmcentaromega.rs/proizvodi-i-usluge/mehanicka-zastita-automobila

Ево једне механичке заштите (Bear Lock - за мењач). На сликама делује врло елегантно решење (креће од 250е).
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023