Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new  (Pročitano 1086 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Alpbo

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #15 poslato: 30. Jul, 2024. 14:52 »
Ima li jos nekog da podeli svoja iskustva :)? Vrlo bi znacilo! Hvala
U pitanju je 1.5 etec, dakle DSG i ACT.

Van mreže mniang92Započeo temu

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #16 poslato: 30. Jul, 2024. 17:00 »
Sve znaci, svaki info znaci :)

Nego na par mesta cujem info da se u servisima dosta nalaze ove nove (od 2019 pa na dalje) Octavie 1.5 TSI, ali to mi nisu pouzdane informacije. Sa druge strane, na forumima/blogovima/redditu nista ne mogu da nadjem o tome, tako da verujem da bi se neko pozalio na to da je to zapravo istina
  • Vozi: Skoda Octavia

Na mreži Alpbo

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #17 poslato: 30. Jul, 2024. 17:32 »
Sve znaci, svaki info znaci :)

Nego na par mesta cujem info da se u servisima dosta nalaze ove nove (od 2019 pa na dalje) Octavie 1.5 TSI, ali to mi nisu pouzdane informacije. Sa druge strane, na forumima/blogovima/redditu nista ne mogu da nadjem o tome, tako da verujem da bi se neko pozalio na to da je to zapravo istina
Ako vec kupujete nov auto, koji je u garanciji plus mozete da dokupite produzenu ganranciju i predpostavljam da ste sami birali auto zbog cega toliko trazite problem u autu? Taj 1.5 jeste imao problema u pocetku medjutim motor koji cete dobiti je druga iteracija (neko je vec pisao o tome), unapredjena prva verzija tog 1.5 tsi. Jos niste seli u auto (dakle nov auto je u pitanju) vi vec trazite probleme!? Imajte u vidu i to da kupujete jedan iz poslednje serije koje su po pravilu prelezale sve decje bolesti ranije proizvodnje. Da skratim, sedi bre covece i uzivaj, YOLO :)

Van mreže mniang92Započeo temu

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #18 poslato: 30. Jul, 2024. 17:48 »
Sve sto kazes, druze, sve je istina :) to je cisto do moje glave i mog mirnog sna, jer je ovo prvi novi auto koji kupujem (a on bi bas trebao da garantuje miran san hehe).

Hvala na odgovoru, ako nadjes tu temu o kojoj se pricalo o drugoj iteraciji, molim te posalji ovde. Lep dan zelim :)
  • Vozi: Skoda Octavia

Van mreže fobia24

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #19 poslato: 30. Jul, 2024. 18:19 »
Ima u garazi po neki 1.5 tsi sa pozamasnom kilometrazom. Mislim da nema razloga za brigu osim ako ne planiras da predjes 500000km za 5g. Za sada nema info za neke bas velike kilometraze za taj motor imajuci u vidu da je relativno mlad. Problem koji je bio u startu je softverske prirode (kenjgur u kombinaciji sa dsg) i to je reseno update-om samo.

Na mreži Alpbo

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #20 poslato: 30. Jul, 2024. 18:20 »
Sve sto kazes, druze, sve je istina :) to je cisto do moje glave i mog mirnog sna, jer je ovo prvi novi auto koji kupujem (a on bi bas trebao da garantuje miran san hehe).

Hvala na odgovoru, ako nadjes tu temu o kojoj se pricalo o drugoj iteraciji, molim te posalji ovde. Lep dan zelim :)
Evo gde se nedavno pisalo o tome:
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=15382.0

Van mreže fobia24

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #21 poslato: 30. Jul, 2024. 18:24 »
Pa to je taj softverski problem o kome sam pisao i tu nemas nikakve brige jer je resen i na kodiju od mojih decembar 2019 koji je dsg. Znam dvojicu koji voze taj motor u O4 i nemaju taj problem.

Na mreži Manjaro

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #22 poslato: 30. Jul, 2024. 20:48 »
Sve znaci, svaki info znaci :)

Nego na par mesta cujem info da se u servisima dosta nalaze ove nove (od 2019 pa na dalje) Octavie 1.5 TSI, ali to mi nisu pouzdane informacije. Sa druge strane, na forumima/blogovima/redditu nista ne mogu da nadjem o tome, tako da verujem da bi se neko pozalio na to da je to zapravo istina
Bez brige, bice to sve ok :)

Na mreži observer

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #23 poslato: 31. Jul, 2024. 10:15 »
Garancija, pa i produžena, brzo prođe. Ode 10 godina da i ne primetimo, životna situacija se menja, danas možemo da priuštimo nov auto, sutra možda nećemo moći. Opravdano je dobro se raspitati pre kupovine - osim što je danas to problem jer je sve nedovoljno testirano, tehnologija se (pre)brzo menja i navikavaju nas da i na kola gledamo kao na potrošnu robu.
Dosta pratim tržište i nekako mi se čini da su trenutno TSI motori (bilo koje zapremine) dobar izbor, naročito kad ih poredimo sa drugim proizvođačima.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže mniang92Započeo temu

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #24 poslato: 31. Jul, 2024. 10:20 »
Garancija, pa i produžena, brzo prođe. Ode 10 godina da i ne primetimo, životna situacija se menja, danas možemo da priuštimo nov auto, sutra možda nećemo moći. Opravdano je dobro se raspitati pre kupovine - osim što je danas to problem jer je sve nedovoljno testirano, tehnologija se (pre)brzo menja i navikavaju nas da i na kola gledamo kao na potrošnu robu.
Dosta pratim tržište i nekako mi se čini da su trenutno TSI motori (bilo koje zapremine) dobar izbor, naročito kad ih poredimo sa drugim proizvođačima.
Vec vise od pola godine gledam auto u ja sam isto dosao do zakljucka za ove benzince, i tu mislim da nema problema. Licno sam imao strepnje za ostale stvsri vezane oko Oktavije, motor definitivno mi nije briga :)
  • Vozi: Skoda Octavia

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #25 poslato: 31. Jul, 2024. 10:38 »
Sve znaci, svaki info znaci :)

Nego na par mesta cujem info da se u servisima dosta nalaze ove nove (od 2019 pa na dalje) Octavie 1.5 TSI, ali to mi nisu pouzdane informacije. Sa druge strane, na forumima/blogovima/redditu nista ne mogu da nadjem o tome, tako da verujem da bi se neko pozalio na to da je to zapravo istina

Праву информацију о квалитету неког мотора/возила има само произвођач, јер он једини зна колико возила је продао и како се та возила понашају у гаранцији на основу сервиса.
Тако да се не вреди исцрпљивати око тога.
На форумима се појављују углавном људи који имају неки проблем, што опет не мора да значи да тај и тај мотор или возило има неки проблем у заиста великом постотку.
Јер то може да заведе као и оно када видиш 100 пијаних људи, од којих је 99 у разним цивилним оделима а 1 је у униформи, рецимо поштара, и сви ће се сећати пијаног поштара и подсвесно генерализовати да су сви поштари пијанци.

Да скратим, и тај мотор и О4 имају већ пар година, тако да су неке евентуалне слабости испеглане.
Не размишљај много, купуј, седај у њега и са уживањем вози нови ауто!  bravo2
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Alpbo

Odg: Iskustva sa Oktaviom 1.5 TSI 150ks 2024g - new
« Odgovor #26 poslato: 31. Jul, 2024. 10:41 »
Garancija, pa i produžena, brzo prođe. Ode 10 godina da i ne primetimo, životna situacija se menja, danas možemo da priuštimo nov auto, sutra možda nećemo moći. Opravdano je dobro se raspitati pre kupovine - osim što je danas to problem jer je sve nedovoljno testirano, tehnologija se (pre)brzo menja i navikavaju nas da i na kola gledamo kao na potrošnu robu.
Dosta pratim tržište i nekako mi se čini da su trenutno TSI motori (bilo koje zapremine) dobar izbor, naročito kad ih poredimo sa drugim proizvođačima.
Stvar je u tome da se u toku trajanja garantnog roka pokazu nedostaci vitalnih sklopova, ukoliko problema ima, a desavaju se kod svih proizvodjaca, manje ili vise. Slazem se u vezi raspitivanja, treba proveriti, ali smatram da je preterano. Da banalizujem stvar,  najbolje da se auto ne kupi i onda nema nikakvih problema.