Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Dsg gubi komunikaciju  (Pročitano 776 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marezi9Započeo temu

Dsg gubi komunikaciju
« poslato: 09. Avg, 2024. 02:27 »
Поздрав људи, у фебруару сам урадио комплетан сервис дсг мењача, дупло квачило, замајац, уље, филтери, мехатроник исправан бар тако тврди мајатор.
У питању је 2009. 2.0 140кс
Пре 10 дана, одједном из чиста мира прво паљење пребацим из П у Р ауто остаје без брзина, нема никаквих удара нити вибрација. Оставим га сат времена упалим све ок. И то се понавља кроз пар дана опет, обично при кретању из П у Р само изгуби брзине и после сат времена све ок. Већ пар дана је код мајстора и баксуз код њега се то не дешава ради перфектно. Само му је стајала та грешка кад се деслио код мене, да је изгубљена комуникација. Да ли се неко сусретао са овим проблемом?
  • Vozi: Skoda Superb 2

Na mreži wkobre

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #1 poslato: 10. Avg, 2024. 10:00 »
Koja greška je u pitanju? Treba mi kod. Jel taj majstor specijalizovan za DSG i koju dijagnostiku koristi?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Marezi9Započeo temu

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #2 poslato: 10. Avg, 2024. 10:13 »
Е мој друже, у Лазаревцу сви су стручњаци за све, шта да ти кажем 😂
Није ми показао која ке грешка у питању, али сам запамтио да је први пут била нека грешка трећег вентила на мехатронику, и стављен је нов, ауто је радио нормално, пар дана, и онда је поново остао без брзина, овај пут ми је рекао да је нека грешка у комуникацији да је изгубио комуникацију. Једино да му тражим да ми слика грешку, ако је већ није обрисао.
  • Vozi: Skoda Superb 2

Van mreže Marezi9Započeo temu

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #3 poslato: 13. Avg, 2024. 20:25 »
Ево и грешке P1626
  • Vozi: Skoda Superb 2

Van mreže Marezi9Započeo temu

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #4 poslato: 13. Avg, 2024. 20:26 »
Као избацује и фрешку црл модула, али тврди да је исправан
  • Vozi: Skoda Superb 2

Na mreži wkobre

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #5 poslato: 13. Avg, 2024. 23:13 »
U 90% slučajeva sam video da kada je ta greška, da postoji neki problem sa žicama koje su prekinute/korodirale ili je stradao neki pin u konektoru. Dobar deo njih je imao i problem sa vlagom, pa je tako došlo do toga. Izgleda da je posao za auto električara. Ako nije do žica, onda je otišao modul, ali kažu da može da se reparira, u tom slučaju posao za elektroničara.
Nažalost, nisam previše od pomoći, ali konkretnije od toga nisam uspeo da pronađem. Rekao bih i da je taj problem kasnije prevaziđen, jer su uglavnom stariji postovi na tu temu.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Marezi9Započeo temu

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #6 poslato: 13. Avg, 2024. 23:21 »
Па и мени се чини, набио је пинове као душман, и појаве се брзине па нестану, или пише на борду да је у драјву на пример али се ништа не дешава, мислим да је дефинитивно за неког из електро струке.
Узгред, каже да је контактирао тог Горана, Ранга из Неовлашћеног, и да му је наводно слао параметре и да је све ок, али ни њему није јасно зашто губи коминикацију, наравно ако је веровати свему што прича😅
  • Vozi: Skoda Superb 2

Na mreži wkobre

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #7 poslato: 14. Avg, 2024. 15:32 »
Pa eto, bar neke smernice...valjda će se rešiti za neke manje novce..  :-X
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Marezi9Započeo temu

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #8 poslato: 14. Avg, 2024. 15:43 »
Јавићу вам коначан расплет 😂
  • Vozi: Skoda Superb 2

Na mreži wkobre

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #9 poslato: 14. Avg, 2024. 21:37 »
Samo da prokomentarišem i ovu drugu grešku, u pitanju je zaprljan MAF senzor, ili zapušen filter vazduha.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Marezi9Započeo temu

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #10 poslato: 14. Avg, 2024. 21:42 »
Скинуо је цео протокомер и остало, да би дошао до џека да провери пинове, па одатле и та грешка, бар се ја надам да је тако, није била раније 😂😂
  • Vozi: Skoda Superb 2

Na mreži wkobre

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #11 poslato: 14. Avg, 2024. 21:45 »
Aha, ok onda. Nije problem, nakon brisanja greške biće to dobro, bez brige  bravo2
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Marezi9Započeo temu

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #12 poslato: 15. Avg, 2024. 18:29 »
Телевиса пресента, јавља ми јутрос да је као нашао неку жицу оксидирала вероватно, да је средио и да ауто ради, са дођем поподне по њега.
И ја наравно пре него што сам кренуо позовем, он муца па знаш ја сам га пробао радио је, сада опет нема брзине.
Алии зваће га Ранго земун на видео позив да му овај чита шему ваљда да види куда све иду жице. Било је само, друже спакуј све како је било и не дирај више ништа долази шлеп по ауто после
  • Vozi: Skoda Superb 2

Na mreži wkobre

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #13 poslato: 16. Avg, 2024. 08:41 »
Čuj video poziv...nek pogleda i malo YouTube, naći će rešenje! Tako mogu i ja majstor da budem, samo da formiram cenovnik  =))
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži sebekkg

Odg: Dsg gubi komunikaciju
« Odgovor #14 poslato: 20. Avg, 2024. 01:41 »
Ja bih samo zvao tog majstora na video poziv da mi izdiktira njegov cenovnik.