Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Octavia Info  (Pročitano 212 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JungofarZapočeo temu

Octavia Info
« poslato: 22. Avg, 2024. 19:15 »
Pozdrav ekipa,

Vidim da nije bila tema ova pa ajde da ja započnem.
Naime, dobio sam novu Octaviu Mk4 2.0  DSG TDI 2021 uvezenu iz Italije, 70k na satu, kao nova iznutra kao i sa vana.Unutra osjecaj vrhunski sve 10.

Prva stvar koju sam primjetio kada sam dao kontakt cuo sam elektronski zvuk iz predjela mjenjaca te upalio auto i stavio iz P u D, klik zvuk iz mjenjaca te nakon par dana koristenja ustanovio sam da se cuje svaki put kad se prebacuje iz P u R ili D i obratno.Kao da se neka kočnica aktivira/deaktivira.Vozio sam dosta automatika do sad i nikad nisam cuo takve zvukove pa me zanima je li kod svih vozača octavije mk4 ista stvar.

Druga stvar, je li moguce da je ovoliko tvrda, ja svaku rupu na cesti osjetim, zanima je li tako i kod drugih

Unaprijed hvala na odgovorima
  • Vozi: Škoda Octavia Style 2.0 TDI

Van mreže fobia24

Odg: Octavia Info
« Odgovor #1 poslato: 22. Avg, 2024. 19:28 »
Ne cujem nikakav zvuk, ali se iz P u D oseti blagi trzaj odnosno da je ubacio u brzinu pod uslovom da su povecani obrtaji. Kada su obrtaji normalni 800o/min nema ni trzaja. Iz D u R se cuje kratak pisak kao upozorenje za rikverc.
Imam rs verziju sa DCC 2021 i facelift 2.0tdi 2024. Rs je meksa na vecim tockovima (18') zbog DCC-a od standardne na (17').

Van mreže JungofarZapočeo temu

Odg: Octavia Info
« Odgovor #2 poslato: 22. Avg, 2024. 19:37 »
E vidis, trebao bih onda to provjeriti, nije mi normalno to, meni se kao neki “bzzz” zvuk iz P u D ili iz D u P, kao da ga prikoči, a isto kad dam kontakt cuje se mehanicko elektronski zvuk iz dijela gdje je mjenjac,  pokusat cu snimiti pa postaviti
  • Vozi: Škoda Octavia Style 2.0 TDI

Van mreže fobia24

Odg: Octavia Info
« Odgovor #3 poslato: 22. Avg, 2024. 20:01 »
Cuje se rucna da se aktivira pri gasenju motora ako gasis iz D moda. Ako najpre stavis u P pa ugasis, onda ne povlaci rucnu. Ali to sto ti opisujes nije rucna.

Na mreži wkobre

Odg: Octavia Info
« Odgovor #4 poslato: 23. Avg, 2024. 08:40 »
Da nije možda uključen Auto Hold? To je dugme kod ručne, izgleda kao u zagradi zaokruženo A. Kod mene ne pravi nikakve zvukove, ali ko zna, da probamo dal će gašenjem toga da se reši  wac1
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K