Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Ugradnja kuke  (Pročitano 267 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži dsnsscZapočeo temu

Ugradnja kuke
« poslato: 25. Avg, 2024. 14:44 »
Kad sam naručivao auto - kuka nije mogla da se doda u specifikaciju, čak ni priprema za kuku.

https://eshop.skoda-auto.cz/en_CZ/tow-bar-superb-iii/p/3V0092155

Ovde piše da određeni motori ne mogu da dobiju ugradnu bez pripreme za kuku, a tu je i moj motor.

Ponuda iz Auto Čačka NBG nikad nije stigla, iz Čačka je stigla usmena ponuda ali ne i pismena, cena 180-190 hiljada dinara, valjda zbog toga što ni ne smeju da mi daju napismeno zbog oviu informacija sa linka iznad.


Sebal after market kuke koštaju 500-600e sa ugradnjom. Na kuku bi se montirao Thule nosač za bicikla (2 komada max, tezina oba bicikla max 17-18kg).

Je l neko ugradjivao aftermarket kuku na superb i gde, kakva su iskustva ako jeste?
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 4x4

Na mreži AcoSk

Odg: Ugradnja kuke
« Odgovor #1 poslato: 25. Avg, 2024. 23:34 »
Najbolje nadji polovnu originalnu kuku sa sve instalacijom. Pozovi nekoga sto rasklapa Skode. Pitaj Bucu sa foruma za pocetak.

Na mreži dsnsscZapočeo temu

Odg: Ugradnja kuke
« Odgovor #2 poslato: 26. Avg, 2024. 15:44 »
Hvala na savetu. Nemam pojma ko je Buco ili Buca na ovom forumu.

Ako neko moze da podeli svoje iskustvo sa postavljenim pitanjem, a u vezi sa informacijama koje se nalaze na linku koji stavih, bio bih zahvalan.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 4x4

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Ugradnja kuke
« Odgovor #3 poslato: 26. Avg, 2024. 20:21 »
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Ugradnja kuke
« Odgovor #4 poslato: 27. Avg, 2024. 08:51 »
Hvala na savetu. Nemam pojma ko je Buco ili Buca na ovom forumu.

Ako neko moze da podeli svoje iskustvo sa postavljenim pitanjem, a u vezi sa informacijama koje se nalaze na linku koji stavih, bio bih zahvalan.
Kakvo iskustvo? Jbt to je kuka a ne atomska bomba. Nadjes kuku kupis i postavis. Nemas cega da se bojis. Mozes i sam ako imas ista alata i smisla za rad :) kako se kopca struja ima na internetu na dosta foruma.

Na mreži dsnsscZapočeo temu

Odg: Ugradnja kuke
« Odgovor #5 poslato: 27. Avg, 2024. 09:21 »
Sad bih ja trebao u blato sa tobom da se raspravljam. Nisi u pravu, kad je aktivna kuka, gase se senzori pozadi, drugačije je kodiranje diferencijala, ESP drugačije radi. Hladnjak na motoru se menja i tako dalje.

Za iskustvo koje pitam:
Ako na sajtu koji sam postavio stoje informacije da na 2.0 TSI 206kW, ako nema fabričke pripreme kuke, ne može da se naknadno ugradi kuka, je l' se neko upuštao u to? Uzmi u obzir da je autu tek 2 godine i da ne želim da idem kod Pete, Mike i Žike koji prepakuju volan iz Fabije 4 u Fabiju 3.

Drugi deo pitanja: ovlašćene dilere njsta ne sprečava da ugade kuku i naprave budž, uzmu pare je su "ovlašćeni" da rade i takve stvari.

Nadam se da je sad jasnije, Hirurže :)
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 4x4

Van mreže hirurg

Odg: Ugradnja kuke
« Odgovor #6 poslato: 27. Avg, 2024. 11:32 »
Uuuu. Zajebano je to. Ipak je atomska bomba :)
Najbolje onda prodas auto i kupis sa kukom.


Na mreži dsnsscZapočeo temu

Odg: Ugradnja kuke
« Odgovor #7 poslato: 27. Avg, 2024. 11:37 »
Hoću, tako sam u mogućnosti.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 4x4