Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Voda u kabini  (Pročitano 264 puta)

srsa i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži SaleNBgZapočeo temu

Voda u kabini
« poslato: 06. Okt, 2024. 07:51 »
 Felicia 1.3. -znaci sad par dana kad je padala kisa, skontam da je onaj sundjer/tapacir iznad nogu - oko stangle volana mokar. I kad se recimo upali ventilator i stavi selektor da duva /odmagljuje sofersajbnu, i jos sam zatvorio onaj deo koji duva u kabinu - dakle sav vazduh koji tera ventilator da duva po vetrobranskom staklu - vidim da iz tog otvora izduvava kapljice - znaci tu negde ima voda.
 Da li neko ima ideju gde to pusta? -tipa da je lim tamo gde se kedar guma kaci na karoseriju izrdjao (a ne vidi se) pa da se voda tu probije, ili na nekom spoju, tipa krilo kod zglobova haube i vrata?
 Nisam nikada rasturao taj tu deo (ona plastika izmedju stakla i haube), pa ne znam kako to tu izgleda, i da li moze tu negde da curi?
  • Vozi: Škoda felicia 1.3lx 2000

Na mreži URKE 80

Odg: Voda u kabini
« Odgovor #1 poslato: 10. Okt, 2024. 16:18 »
U većini slučajeva prolazi između kedera i vetrobrana. Sve to vremenom istruli i voda prolazi bez problema. Pre 10ak i više godina kada su mi menjali veteobran,kompletno je sve bilo trulo na mestu gde treba da nalegne.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže mar_cog

Odg: Voda u kabini
« Odgovor #2 poslato: 10. Okt, 2024. 18:04 »
Definitivno los keder od soferke, a stanje falca ce se videti kad se skine keder. U mom slucaju je lim bio dobar samo je keder dotrajao
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži SaleNBgZapočeo temu

Odg: Voda u kabini
« Odgovor #3 poslato: danas u 08:54 »
Aha. Ok. Fala na odgovorima ljudi. Moj je isto utisak da nekako prolazi voda izmedju lima i gume.
Sad sam se setio da kad mi je neko razbio bio vetrobransko staklo na onoj drugoj, pa kad ga je stakla-drugar menjao, da je na par mesta lim na koji dolazi kedar poceo bio da korodira. Secam se da je on prvo necim to istretirao pa macnuo necim sto mi je licilo na onu osnovnu za metal. A tome ima vec jedno sedam-osam godina. Tako da je verovatno tu problem. Ajd' izvesticu kad/ako resim.
  • Vozi: Škoda felicia 1.3lx 2000