Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: "искривљен" волан  (Pročitano 44 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkooZapočeo temu

"искривљен" волан
« poslato: 28. Sep, 2024. 23:12 »
Нисам до сада писао о једној муци, осим у старту моје Гараже, а можда, само можда, има везе са гумама, али откад сам извезао Ф4 из салона имам "искривљен" волан.
Наиме, од првог дана је, када се иде право, био накривљен на леву страну.
На оном првом контролном сервису, на 3.000 км, дао сам ту примедбу и сервис се неких сат-сатипо зезао са тим и на крају рекоше "решено", а било је решено тако што је после њихове интервенције, при вожњи право, био накривљен на другу, десну страну, додуше, мало мање.
Одмах сам то видео, али да не испадне да цепидлачим, нисам ништа рекао, размишљајући да ћу то да решим код мог вулканизера при сезонској замени гума (24 године идем само код њега и до сада је све успевао да реши 1/1).
Елем, кад смо пролетос мењали гуме рекох му и да исправи волан, и он то као уради, само што је и даље поново искривљен, само сада поново на леву страну.
Након једно два месеца одем да му то рекламирам, он тврди да је по апаратури све право, трап центриран, али да су гуме лоше и да оне "вуку", па их је као изротирао. Међутим, и после свих тих центрирања и ротирања мени је волан и даље "искривљен"!  :o
Планирам, само још нисам стигао, да потражим "друго мишљење", односно другог вулканизера да видим шта ће други "експерт" да каже.

Е сад, да ли је нека механичка зајебанција са трапом и воланом, или су заиста ове GY гуме катастрофа, ако не пре, видећу када будем стављао зимске гуме.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Peja

Odg: "искривљен" волан
« Odgovor #1 poslato: 28. Sep, 2024. 23:18 »
Da li je ispostovana "outside" oznaka na gumama?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži zzeelljjkkooZapočeo temu

Odg: "искривљен" волан
« Odgovor #2 poslato: 28. Sep, 2024. 23:20 »
Колико се сећам, проверавао сам, јесте. Сутра ћу поново погледати.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži wkobre

Odg: "искривљен" волан
« Odgovor #3 poslato: 29. Sep, 2024. 00:11 »
Gume su felerične/krive. Garantovano!
Može se desiti i kada su potpuno nove...
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži wkobre

Odg: "искривљен" волан
« Odgovor #4 poslato: 29. Sep, 2024. 16:56 »
Problem je što ljudi pogrešno skladište gume, pa se vremenom deformišu. Ukoliko su gume bez felni, pravilno bi bilo da se postave na gaznu površinu, odnosno uspravno. Tada je potrebno povremeno rotirati gume. I naravno da se na njih ne stavljaju neki drugi predmeti. Međutim, ako je u pitanju set točkova, tada bi trebalo da se skladište bočno (zid gume). Ne bi bilo loše i njima da se menja redosled, da se ona skroz dole prebaci na vrh... ali da budem iskren, ja to ne radim.  :)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K