Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Problem sa dugim svjetlima  (Pročitano 135 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Šk0da2006Započeo temu

Problem sa dugim svjetlima
« poslato: 21. Okt, 2024. 17:30 »
Pozdrav

Potrebna mi je pomoc
Prije par dana u nocnoj voznji su mi prestala raditi duga svjetla vec sam par stvari provjerio kao npr zamjenio sijalice opet isto, provjerio osigurace ispravni, preko dijagnostike provjerena ručica dugih svjetala ispravna, multimetar je pokazao da na svjetla dolazi samo 7 do 8 volti umjesto 12 volti
Kakva su vasa misljenja na ovo sta bi mogao biti problem

Na mreži Ljuba

Odg: Problem sa dugim svjetlima
« Odgovor #1 poslato: 21. Okt, 2024. 17:42 »
Jos da si napisao koji auto je u pitanju. Koja sijalica, h4 ili h7 itd.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže Šk0da2006Započeo temu

Odg: Problem sa dugim svjetlima
« Odgovor #2 poslato: 21. Okt, 2024. 18:29 »
Skoda Octavia A5 2006 koristi H1 sijalice

Na mreži Ljuba

Odg: Problem sa dugim svjetlima
« Odgovor #3 poslato: 21. Okt, 2024. 19:43 »
Pod uslovom da je sve u redu sa instalacijom, osigiracima, konektorima preostaje samo BCM modul koji kontrolise funkcionisanje farova, ali pre nego krenes u potragu za istim valjalo bi da to pogleda neko strucan. Jedino sto mogu da dodam da napon nikad ne proveravas multimetrom ako je potrosac otkacen sa instalacije jer moze da te zavara i da izmeri neki rezidualni napon koji nestaje cim prikacis potrosac. Takođe, vazno je da utvrdis imas li dobru masu na sijalicnom lezistu. Umesto multimetrom najbolje ti je da radis najobicnijom pipalicom pa direktno sa akumulatora da proveris kako stojis sa strujom, pojedinacno + pa -. Nisam mnogo pomogao ali je neki pocetak dok se neko ne javi sa konkretnijim predlogom.
  • Vozi: Fabia 2