Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Dizne 1.6 tdi  (Pročitano 118 puta)

ZoranSCOUTUE i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži mita4dZapočeo temu

Dizne 1.6 tdi
« poslato: 22. Okt, 2024. 17:09 »
Našao sam da se nešto pisalo na ovu temu odavno, ali me interesuju i skorija iskustva ako ih imate. Naime imam problem za diznom na 1.6 tdi CAYC motoru. Motor pri prvom paljenju ne ravnomerno radi, a i kasnije se cuje kliktanje dizni (za sad ne prikazuje gresku na tabli) . VCDS pokazuje da prva dizna ima vrednosti preko +2.5 dok se auto ne zagreje i nakon toga padne između 1.5 i 2. Ostale tri imaju vrednost manju od 1. Obzirom da su to ozloglašene Siemens dizne 03L130277B imam par nedoumica.
Cuo sam ove dizne se ne repariraju uspešno. Drugo ako je moguća reparacija da li sve 4 moraju da se rade ili samo ova koja je u problemu.
Molim iskusnije za savet, da li tražiti polovnu pa samo nju menjati, testirati sve 4... Ili samo nova dolazi u obzir ( koliko vidim nimalo nisu jeftine)
  • Vozi: Seat Leon 1.6tdi 2011

Na mreži Remark78

Odg: Dizne 1.6 tdi
« Odgovor #1 poslato: juče u 08:55 »
Nisam znao da su se u 1.6 tdi ugrađivale i Siemens dizne, mislio sam da je to samo kod starijih 2.0 tdi.

Ja sam se jako razočarao kada sam saznao da su na mojoj Oktaviji 2017. godište na 1.6 tdi 85kW motoru DELPHI dizne. Svi ih pamtimo kakve su probleme pravile Renault-ovim dci motorima.
Nadam se da su ove bolje od tih..

Nije mi nikako jasno zbog čega je VW sa pouzdanih Bosch dizni prešao na Delphi..  :(
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži sheytan

Odg: Dizne 1.6 tdi
« Odgovor #2 poslato: juče u 09:12 »
^ Da nie možda zbog CENE? :) Kurvanjska su to posla, za npr. 1e razlike po dizni uzeće lošije GARANT!

Kako da saznam koje su dizne na bratovoj Oktaviji 85kW 2019.?
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Na mreži Remark78

Odg: Dizne 1.6 tdi
« Odgovor #3 poslato: juče u 11:10 »
Piše možda i na njima, imaju i onaj QR kod pa skeniraj, vidi šta ćeš dobiti..

Ali koliko znam na restyling modelu Oktavije 3, na 1.6 tdi 85kW motorima su Delphi dizne, kod motora je DDY.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.