Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista  (Pročitano 201 puta)

maradona, observer, Ljuba, SaleNBg, Mareska, djordjebg i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži ZoranSCOUTUEZapočeo temu

Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« poslato: 22. Okt, 2024. 18:29 »
Oktavija scout 2007. od proletos se pojavila voda u tepihu ispred suvozača i to ne posle svake kise iako auto uvek stoji na istom mestu na parkingu. Od pre neki dan pojavola se voda i u tepihu iza suvozačevog sedista i to posle četvrtog ili petog dana padavina. Voda se isključivo skuplja u najnižem delu poda dok je istovremeno okolo sve suvo(kosi deo ispod ladice, bočni tepih oko praga, bočni tepih na centralnoj konzoli, tepih ispred ventilacije ispod sedista). Sve drenaže čiste i nigde nevidim tragove ulaska vode.
  • Vozi: Skoda Octavia SCOUT 2.0 TDI 8V

Na mreži vlado985

Odg: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« Odgovor #1 poslato: juče u 08:28 »
Provjeri odvode rupice ako su zacepljeni, i donje dijelove tapacira na vratima, silikonirati nanovo, to je generalno mana kod starijih oktavija i fabija.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži Remark78

Odg: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« Odgovor #2 poslato: juče u 14:47 »
Ja sam pre mesec-dva, iz zadnjih levih vrata ispustio jedno 5 litara vode. Bućkalo, bućkalo, pojma nisam imao odakle, dok nismo skontali da su vrata puna vode. Onda smo odčepili čep na dnu vrata da iscuri.

Imam dva pitanja:

  • Kuda je ušla voda, da li treba nešto da uradim?
  • Zašto postoje ti čepovi, zašto da ih ne uklonim?

EDIT: Kad bolje pogledam, to su 4 pitanja  =))
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži mtesic

Odg: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« Odgovor #3 poslato: juče u 19:15 »
Ja sam 2019. imao problem sa ulaskom vode u vrata i prelivanjem u kabinu na zadnjim vratima Fabije. Koliko sam shvatio: deo vode prođe između dihtunga i prozora, slije se kroz vrata i kroz rupe pri dnu izađe - to je normalno stanje. U mom slučaju propala je bila zaptivna masa između vrata i limenog poklopca što sam rešio lako: skinuo sam lim, očistio ostatke zaptivne mase, stavio silikon i preko njega vratio lim. I od tada ni kap ne prodire  :bravo: .
 
Kod tebe mi je sumnjivo to što je voda bućkala - dakle, kao da je zaptivna masa dobra (jer bi 5 litara vode ušlo u kabinu) ali da su kanali za odvod vode začepljeni. Pogledaj da li je to slučaj, a verujem da će se javiti i bolji poznavaoci auta od mene, ili oni koji su imali ovakav slučaj na autu kao što je tvoj.
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži Remark78

Odg: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« Odgovor #4 poslato: juče u 19:18 »
Rupica za odvod vode na dnu vrata je začepljena originalnim čepom, to mi i nije jasno, čemu taj čep ako voda treba da izađe?

Nije prodirala voda u kabinu, vrata su bila napunjena.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži ZoranSCOUTUEZapočeo temu

Odg: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« Odgovor #5 poslato: juče u 22:19 »
Auto je kod mene pune 4 godine, a voda se pojavila prvi put tek proletos i to ne posle svake kise iako auto stoji uvek na istom mestu parkiran zato mi ovonema nikakvog smisla. Ako je neki odvod začepljen iki ako ima neka rupa bilo na šoferci bilo na šiberu kabina bi se punila svaki put valjda...
  • Vozi: Skoda Octavia SCOUT 2.0 TDI 8V

Na mreži Ljuba

Odg: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« Odgovor #6 poslato: juče u 23:05 »
@ZoranSCOUTUE trebao bi podici podne obloge/itison da steknes pravu sliku sta je sve mokro, to sto su odozgo suve bocne strane ne znaci da sunđer odozdo nije natopljen. Ima li neki miris ta voda koja se pojavljuje?
@Remark78 trebalo bi biti vise perforacija duz donje strane vrata. Ako je auto iz potpisa, najverovatnije ima duple kedere, jedan na sasiji jedan na vratima. Ako ima, pogledao bih ispod tog na vratima imaju li otvori za drenazu koji su ili zacepljeni prljavstinom ili zaklonjeni samim kederom.
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži observer

Odg: Voda u tepihu suvozača i ispred zadnjeg sedista
« Odgovor #7 poslato: danas u 11:10 »
Rupica za odvod vode na dnu vrata je začepljena originalnim čepom, to mi i nije jasno, čemu taj čep ako voda treba da izađe?

Nije prodirala voda u kabinu, vrata su bila napunjena.

Čepovi na velikim rupama su servisnog tipa, verovatno služe da ne bi ulazilo svašta a i da vosak ne bi iscurio. A i kad treba po potrebi da se doda novi vosak ako neko to želi. Mislim da im drenaža uopšte nije (osnovna) namena.
Prave rupice za drenažu su stalno otvorene i to je ovo što Ljuba kaže - sakrivene su iza kedera. Negde bi morale biti, jer je nemoguće da se ostavi zaptiveno. I u građevini i u mašinstvu, kod borbe sa vodom najefikasnije je da omogućiš vodi da negde ode, zaptivanje je tu sekundarno, voda će uvek negde naći put.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017