Autor Tema: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija  (Pročitano 53378 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mlax

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #150 poslato: 23. Jul, 2017. 19:12 »
Frodo,
po tvojoj logici bi trebalo da možemo i ulje da menjamo u neovlašćenim servisima, pa i druge popravke.
Svi znamo da si ti u pravi i da je to što pričaš potpuno logično i u skladu sa zdravim razumom ali nažalost to kod nas u Srbiji ne pomaže. Pitanje je da li bi tom tvom klijentu priznali garanciju da je zaista crkao kompjuter a ne samo spala masa sa alansera. Verovatno ne bi, pa ako bi ih ti tužio kao što si rekao to bi trajalo najmanje 5 godina. Znaju oni to sve i zato su bezobrazni.
Iz iskustva znam da većina ovlašćenih servisa (čast izuzecima) kad dodje do nekog kvara koji oni moraju otkloniti u garantnom roku na sve načine pokušavaju izvrdati tu obavezu. Ako vide da je nešto petljano oko auta, bilo šta, to je njima ko kec na jedanaest da ti odbiju garanciju, pa se ti posle tuži i vuci po sudovima koliko hoćeš
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže frodo

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #151 poslato: 23. Jul, 2017. 19:32 »
To nije tačno.
Po mojoj logici u garantnom roku moraš održavati auto u ovlašćenom servisu jer samostalnim popravkama i sipanjem ulja ti menjaš karakteristike vozila. Sipao si loše ulje, motor zariba... nema garancije. Sasvim logično.
Kod alarma i parking senzora na primer, ničim se ne menja funkcionalnost vozila, te stvari ničim ne utiču na rad komponenti automobila.
To je poenta priče.
Što se mog klijenta tiče, misliš li da sam ja poverovao i jednog momenta da je crkao kompjuter.
Pa još se ne zakopčavam na leđima. Ja sam rekao da ću ja platiti svaku štetu za koju dokažu da je do alarma, nema moj klijent ništa sa tim, on mora da dobije ispravan auto u roku od odmah i dobio ga je odmah. Veruj mi da neće oni rizikovati da bilo kome ukidaju garanciju pa da ostanu bez tebe kao klijenta kog će šišati ubuduće na redovnim servisima i delovima. Samo plaše ljude, a ako uradiš po svom, nikom ništa... uceniće nekog sledećeg.
Pošto je ovo Škoda forum, neka kaže neko kome sam radio ja ili neko drugi, nebitno, da li mu je neko ukidao garanciju kada je video da ima ugrađenu zaštitu?
Nema nikoga garantovano.
Ljudi, od alarma nema šta da crkne, to vam pričam sve vreme.
Osim ako je majstor koji ugrađuje baš totalna budala pa hoće da ugradi pogrešan tip alarma, a ne zna.


Sent from my Samsung Galaxy S7 via Tapatalk

  • Vozi: Audi A4 B8

Van mreže DM

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #152 poslato: 02. Maj, 2020. 21:50 »
Evo mog iskustva za Zederom. Ugradio sam ga iza Autoprometa, servis njihov.
Dolazim ja kad tamo neki automehanicar, onako hladan tip, mladji. Ko i ja  :) 
Kaze uteraj auto. Uteram ja, i pitam jel mogu ja da gledam dok ti radis to. Kaze moze.
Uzme on kljuceve, sto mu trebaju, pukne prstima, razgiba vrat i krene.
Jbt, nje,mu je trabalo manje od 5 minuta da iscupa i skine celi volan sa letvom volana....  =))
Pitam ga, jel druze , da nisi ti pre ovog posla bio neki PROFI.
Samo se nasmeja...  Poisle je nesto vario ... itd, sce ukupno manje od 1h vremena.
I sad kad pomsilim, sta ce meni ZEDER, kad on iscupa celi volan za manje od 5 minuta....
Posle razmisljam, aj dadoh pare, samo da mi savest cista...
haha0000
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9TDI 2011 elegance, savrsen :)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #153 poslato: 02. Maj, 2020. 23:33 »
Dobro kad neko iscupa volan sa sve letvom sigurno nece uzeti auto jer ne moze da ga vozi bez toga  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže vladan266

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #154 poslato: 21. Maj, 2020. 17:28 »
Pa nece uzeti da ga vozi, to ionako ide u kobasice. A ako ne ide u kobasice i auto vredi 100 000+ evra naravno da ce iscupati i letvu i volan i pedale ako treba...  Lako ce nabaviti te delove posle ako se time bavi, nije to osiromaseni uranijum. Tu je glavni stos onemoguciti ih da za neko njima prihvatljivo vreme odvezu auto. Znaci to minut, dva, tri je njima ok, posle toga je veliki rizik da neko naidje ili sta vec.... Ti ako njima ostavis laganih pola sata, sat bez ometanja, mozes da imas 3 zedera i alarma. Uvek ima nacin za njih, samo je pitanje dal vredi rizik u odnosu na korist. Ako vredi- odnece ga paukom, otece ti ga na semaforu...biraj metod. Zato kasko i mirna glava ;)

Sent from my SM-G973F  

  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže sale.kriminale

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #155 poslato: 21. Maj, 2020. 18:20 »
Evo jedna mala istinita priča iz 90-ih glede pokušaja krađe nekog najnovijeg i valjda najskupljeg Mercedesa u Srbiji pomoću "Pauka". Ne pitaj me odakle znam. Mercedes iz Nemačke je bio parkiran ispred jedne zgrade u toku noći. Naši lopovi su išli sa kamiončetom sposobnim za šlepanje "Pauk" a u pratnji je su bili momci u BMW (za bekstvo). Natovarili su Merca na Pauka ali se upalio alarm kada je registrovao promenu nagiba. U to vreme je to bilo nešto najnovije i naši lopovi nisu računali da se i tako može upaliti alarm. Policija je dobila dojavu i brzo su stigli do mesta događaja. Lopovi su ostavili Pauka i krenuli da beže sa BMW-om ali su policajci pucali u gume i uhvatili izgrednike.

Još jedna iz 90-ih sa nesrećnim završetkom. Otpadam sa ekipom na nekom mestu. Vidimo kako jedan polovni ali lepi Mercedes skreće i odlazi u obližnju ulicu. Posle nekog vremena čovek nam prilazi i pita da li smo videli njegovog Merca a mi ga baš videli kako je otišao istim putem kojim je i došao bez sumnje da je ukraden. Čovek je vozio normalno. Ukapiramo šta se desilo te izjavimo saučešće čoveku. Posle nekoliko sati policija prilazi tom nesrećnom čoveku zbog dojave da pijan remeti javni red i mir vičući " ... lopovi ... mamicu vam ... ". Kada su policajci čuli njegovu tužnu priču, pustili su ga uz upozorenje i eto ... Verovatno nije imao alarm. Oklevao da ga ugradi. Ko zna ...

Znam slučajeve gde su ljudima ukrali nov auto tek što su ga doterali kući ili koji dan kasnije.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže dexterslab011

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #156 poslato: 21. Maj, 2020. 18:49 »
Ja sam iskustveno pobornik bilo koje zastite koja samu operaciju otuđenja vozila prolongira na duže od 60 sekundi, jer su sve zastite u principu sistem odvraćanja i apsolutna zastita ne postoji. Ali sve sto prolongira kradju, upucuje lopova na naredni auto, koji nije obezbedjen. Tu se alarm najlosije rangira, izmestanje OBD konektora je odlicna zastita, kao i prekidac na releju pumpe goriva i slicno, ali mehanicka zasitita ima dvojaku funkciju, em stiti, em se vidi i odvraća, odnosno deluje preventivno. Po mom misljenju najbolja zastita od krađe vozila je zeder/igla + izmestanje OBD/prekidac na releju. A alaram je dobra zastita od kradje sa i iz vozila...mada ne sjajna. (Ako je narkoman dovoljno nadrogiran ili dovoljno u krizi) nece primetiti nalepnicu i diodu i ode prozor ko 1,2... E sad, treba imati u vidu da su krađe vozila postale dosta ređe, nego u nekim proslim vremenima i da su se ljudi koji se time bave specijalizovali za odredjena vozila i odredjeni nacin rada,  postupaju po šablonu (zanatski - rutinski) i sve sto ih ometa u tom sablonu ih odvraca od kradje tog posebnog vozila. Fabrike automobila su lopovima olaksali posao kroz kessy i slicne fazone, ali su dosta i "zatupeli" lopove.. Prosto, bave se vise elektronikom i madjionicari su sa dijagnostickim uredjajima i sve se svodi na dve operacije: 1. Uci u vozilo 2. startovati vozilo. A te dve operacije uopste nisu komplikovane uz primenu modernih tehnologija : Skimeri, dzemeri, OBD uredjaji i td... Ali za otvaranje npr Zedera ipak treba majstorska vestina tj. treba biti vrsan bravar da ispod volana po mrklom mraku "iscešljas" bravu Zedera, a da te niko ne primeti, a nakon minut-dva toga, ostaje ti elektronika, pre toga si morao da imas i aparaturu za otkljucavanje auta... U prevodu, previse posla, a vec na susednom parkingu je isti takav auto bez zasitite.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #157 poslato: 21. Maj, 2020. 20:13 »
Pa nece uzeti da ga vozi, to ionako ide u kobasice. A ako ne ide u kobasice i auto vredi 100 000+ evra naravno da ce iscupati i letvu i volan i pedale ako treba...  Lako ce nabaviti te delove posle ako se time bavi, nije to osiromaseni uranijum. Tu je glavni stos onemoguciti ih da za neko njima prihvatljivo vreme odvezu auto. Znaci to minut, dva, tri je njima ok, posle toga je veliki rizik da neko naidje ili sta vec.... Ti ako njima ostavis laganih pola sata, sat bez ometanja, mozes da imas 3 zedera i alarma. Uvek ima nacin za njih, samo je pitanje dal vredi rizik u odnosu na korist. Ako vredi- odnece ga paukom, otece ti ga na semaforu...biraj metod. Zato kasko i mirna glava ;)

Sent from my SM-G973F

To stoji za kasko , a mislio sam kad skine letvu treba da skine zeder pa da je vrati nazad ne ide to tako brzo ni lako . Ja sam ipak za garazu , a ako hoce da otme na semaforu bas bih voleo to da proba neko  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže vladan266

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #158 poslato: 21. Maj, 2020. 23:37 »
Nemoj nikad 2x da kazes. A garaza isto zavisi kakva je, u garazi u zgradi kod mene u sred bela dana skinuli sa nekog Superba 4 tocka, ostavili ga na ciglama. Krali su ljudima  u kuciniz garaze, usunjaju se i ukradu kljuceve... Ma svasta ima

Sent from my SM-G973F  

  • Vozi: BMW E61 520d N47

Na mreži zoranius

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #159 poslato: 22. Maj, 2020. 08:44 »
Mom rodjaku su pre 15-tak godina u centru grada ispred zgrade u sred bela dana pokusali da ukradu i tada i sada preskup auto (njemu je bio sluzbeni). Dok je izlazio iz kola momak mu uperio pistolj i izvukao ga iz kola. Bio je priseban pa izvukao kljuc i bacio na pod. Lopov seo u kola podigao kljuc, upalio i otisao. Ali auto je imao caku da na radiju moras da otkucas kombinaciju brojeva  (da, nekad su postojali radio aparati sa mnostvom dugmica na sebi) da bi auto mogao da se vozi. Posle par stotina metara auto se ugasio i stao a lopov zbunjen pobegao. Auto je ubrzo vracen firmi, a njemu vise nije palo napamet da seda u takav auto i zaduzio je dosta jeftiniji (ali i dalje jako dobar).
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže Super 20

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #160 poslato: 22. Maj, 2020. 09:24 »
To stoji za kasko , a mislio sam kad skine letvu treba da skine zeder pa da je vrati nazad ne ide to tako brzo ni lako . Ja sam ipak za garazu , a ako hoce da otme na semaforu bas bih voleo to da proba neko  :))

Mene prvi i jedini put u zivotu,mi se desilo dok sam cekao na semafor u centar Beograda prosle godine da mi pridje covek koji nije delovao da je u redu sa zadnje strane auta (video sam na retrovizor sve sto se desavalo), da pruzi ruku da otvori zadnja vrata. Samo sto nije probao da otvori vrata predomislio se i produzio kao nista da nije bilo. On ne bi ni uspeo da otvori vrata posto se auto zakljucava sam kada krenes u voznji, al mozda bi ja odregovao da izadjem da se presmetam snjim a ako otvoris vrata vozaca otkljucuje se ceo auto. I onda dok ja jurim onu budalu neko ti odveze auto. I zena koja je bila samnom je isto videla na retrovizor da taj covek hoce da otvori vrata. Ko zna sta bi se desilo da je ipak probao da otvori. Tako da Buco sve je moguce, be careful what u wish...
  • Vozi: Superb

Van mreže vladan266

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #161 poslato: 22. Maj, 2020. 09:27 »
Imaju i foru da te namerno malo cuknu otpozadi na semaforu, ti izadjes da vidis stetu a trkac uleti i odveze ti auto.

Sent from my SM-G973F  

  • Vozi: BMW E61 520d N47

Van mreže Super 20

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #162 poslato: 22. Maj, 2020. 09:32 »
Ovaj sto se doblizio do zadnja vrata od strane suvozaca bio je peske (izgledao je otsutno mozda i drogiran),presao ulicu i pruzio ruku prema vratu. A to so cukanje je vec poznata fora koja pali, jer ako te neko udari svakako ces izaci iz auta...
  • Vozi: Superb

Van mreže jefferson672

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #163 poslato: 13. Avg, 2020. 21:42 »
Pozdrav svima,
Pre svega da se predstavim,
Od skoro sam vlasnik Octavije 2016, 1.6 DSG7, kupljena od prvog vlasnika u Srb sa prilično malom kilomtražom...

Elem auto ima samo zeder, nakon što sam rekao prijatelju u Bgu za auto, levo desno parkiram na ulici... Istog momenta me poslao kod nekog njegovog električara da mi izmesti OBD... Odem ja, pričam tom liku da kao imam zeder, čuo sam da je to najbolja zaštita... On se nasmeja kaže brate skidam ga u roku od minut i po bez da skidam volan... Nije mi naplatio izmeštanje OBDa tako da nije varijanta da hoće da me navuče... A po njemu bih rekao da je ranije bio s druge strane zakona... Kaže i da izmeštanje OBDa nije nemoguće regulisati, samo je potrebno mnogo više vremena... Kao što reče kolega iznad, OBD + prekidač za pumpu goriva na dobrom mestu i zeder i nema brige...
S druge strane može i kasko i nema brige :)

Van mreže vladan266

Odg: Zeder, Igla, Alarm, Kasko... ili šta? Diskusija
« Odgovor #164 poslato: 13. Avg, 2020. 21:50 »
Dobro kako se skida zeder, abloy brava ili klin za minut i po? Mene bas interesuje kao vlasnika slicnih naprava.
  • Vozi: BMW E61 520d N47



Pretraga foruma [Google]