Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: PP aparati!!!  (Pročitano 2593 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasacalko

Odg: PP aparati!!!
« Odgovor #15 poslato: Februar 11, 2014, 08:42:50 pre podne »
poterban je za Bugarsku i Rumuniju. Evo celog spiska http://www.amss.org.rs/?option=com_content&view=article&id=199&Itemid=138   C:-)

Van mreže krcaerdoglijaTopic starter

« Odgovor #16 poslato: Februar 12, 2014, 08:58:26 posle podne »
drugar je ugasio vatru na golfu 2 sa zimskom jaknom!jbg unishtio je jaknu ali je spasao auto!!!to je bilo proshle zime!!!a aparat treba uvek nositi u kolima bez obzira na zakon!!!bar moje mishljenje(bolje spreciti nego leciti) :P
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

« Odgovor #17 poslato: Jul 25, 2014, 11:22:22 pre podne »
koliki aparat treba za makedoniju 1kg ili 2kg

« Odgovor #19 poslato: Jul 25, 2014, 11:56:16 posle podne »
sasacalko
hvala kolegi sa foruma na informacijama

« Odgovor #20 poslato: Jul 11, 2017, 06:52:24 posle podne »
Da li neko zna gdje se može ugraditi nosač za PP aparat za oktaviju 2 ? Nije došao uz nju a ja kupio S1 koji mi se sada valja po gepeku. Nemam predstavu gdje bi otišao da mi to urade. Ako neko zna gdje se to radi a još bolje da je u Republici Srpskoj bliže Bijeljini bio bih mu vrlo zahvalan.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0TDI 1Z 2007.

Van mreže Skorpion

« Odgovor #21 poslato: Jul 12, 2017, 10:32:28 posle podne »
Uvek u bunkeru nosim jedan Pastor od 2kg za medaj boze :)
  • Vozi: Škoda Yeti Outdoor Adventure 1.4TSI 92kW 2WD

Na mreži dexterslab011

« Odgovor #22 poslato: Jul 12, 2017, 11:57:28 posle podne »
Ne znam da li ti odgovara, ja sam taj problem resio cicak trakom. (sirokom) 20cm one ''bodljikave strane'' zalepio sintelanom za bocu i od tad vise nema kotrljanja po gepeku.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

« Odgovor #23 poslato: Jul 13, 2017, 12:02:52 pre podne »
Dobra ideja. Voleo bih nosač više ali ako ne nađem ništa i ovo je rešenje sasvim ok. Puno hvala.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0TDI 1Z 2007.

Van mreže mmilos19

« Odgovor #24 poslato: April 14, 2020, 07:16:37 posle podne »
ljudi da vas pitam:jel znate nekoga da je pp-om ugasio pozar na kolima?kad plane instalacija i zahvati crijeva o goriva da li 1kg praha igra ulogu?da li je to dovoljno za ozbiljan pozar?ne daj Boze nikome,onako pitam
ja sam ugasio svoj auto. dizna je prosvirala, bacila dizel na izduvnu granu i zapalila motor. Imao sam S1 (imam ga uvek u kolima, nezavisno da li je dizel ili benzinac). Sa S1 moraš da budeš pažljiv pri upotrebi. Nema ga dovoljno ako kreneš da glumiš vatrogasca iz filma.
Fora je samo da ne dodaješ kiseonik plamenu. Ako otvoriš odmah haubu, pozdravi se sa kolima. Kiseonik od svežeg vazduha samo potpomogne gorenje.
Otkačio sam haubu, malo podigao (tu pazi prste ako je plamen kod jezička), provirio da vidim gde je plamen i tu pljunuo 1-2 mlaza. Tako uradio 3 puta i tek onda otvorio haubu. Ostale plamenove sam isto pljuvanjem iz PP aparata pogasio. Kad sam ispljuvao gde sam video plamen, spustio sam haubu na par sekundi da dim poguši ostatak plamena ako je ostao. Posle preventivno na par sumnjivih mesta i to je to.

Generalno, treba da te boli uvo za auto i da ne paničiš. Jer ako i jednog momenta pomisliš na materijalni trošak, nema od posla ništa.

Verovatno će biti pitanje, a kako je prosvirala dizna. Uzeo sam auto od ćaleta, kome je majstor rekao da mu dve dizne nisu dobre i da mora da pazi kako dodaje gas, a on to meni nije preneo...
  • Vozi: Octavia3 Combi