Autor Tema: Hromirani delovi unutrasnjosti?  (Pročitano 2446 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži djordjebgZapočeo temu

Hromirani delovi unutrasnjosti?
« poslato: 19. Mar, 2014. 19:45 »
Interesuje me jedna stvar, kod unustranjih elemenata (rucica menjaca ili dugme rucne kocnice) da li je u pitanju hromiranje, farba ili folija?
Postoji li nacin da se to odradi naknadno i kojom tehnikom i znate li koga ko to radi?
Sa obizirom da je plastika, tesko da je hromiranje, cak mi se cini da se u katalozima to deklarise kao Chrome look detalji.

Van mreže nebojsar

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #1 poslato: 19. Mar, 2014. 20:48 »
Na Oktaviji 2 elegance detalji su bili od metala definitivno, nije bila ni folija ni farba. Delovalo mi je kao umetak od neke legure koji je hromiran. Isto je i za rucnu, ali to je samo dugme. Na superbu mi deluje isto tako.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži djordjebgZapočeo temu

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #2 poslato: 19. Mar, 2014. 21:01 »
Na fabiji su kvake od metala, ali recimo dugme rucne je od plastike, pa je od plastike plastike onaj poklopac rucice menjaca te takodje oni pinovi za zakljucavanje. To su neki detalji po kojima se Elegance razlikuje od comfort modela.
E sada koja tehnika je u pitanju?  ::)

Van mreže fabian

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #3 poslato: 26. Mar, 2014. 20:13 »
Isto mi se oljustilo na fabiji 1 i na oktaviji 2,obe elegance.Za fabiju sam kupio novi hrom poklopac za rucicu menjaca,sada jurim za 02.Sve je plastika...
  • Vozi: oktavia,1.9tdi,2005,elegance.superb2.0tdi,2011.

Van mreže Somi82

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #4 poslato: 26. Nov, 2017. 23:17 »
Mozda je tema zastarela pa molim da me amdin uputi ako postoji novija, naime kako da zamenim ono dugme na rucnoj kocnici , oljustilo se i nabavio sam celu rucnu kocnicu ali ne bih bas da skidam sve ako postoji mogucnost zamene samo tog dugmica.
  • Vozi: Skoda Octavia A5, 1.9 TDI, 2007 Elegance

Van mreže Karlheinz

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #5 poslato: 26. Nov, 2017. 23:52 »
Mislim da nema druge teme u vezi dugmeta za ručnu.
Evo ti par slika i linkova pa ćeš sigurno zaključiti da li i koliko mora i šta da se rastura.

U vezi komponenti oko ručne za Oktaviju MK2
http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk2/brake_systems/brake_brake_mechanics/handbrake/handbrake_lever_summary_of_components/

Ostala dva linka su u vezi VW ali verovatno je slično i na O2, radi se upravo o zameni dugmeta
Golf 5: http://www.golfgtiforum.co.uk/index.php?topic=206302.0
http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=137172
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Somi82

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #6 poslato: 27. Nov, 2017. 20:36 »
Hvala na odgovoru, nakon ovoga sam resio da probam i uspeo nekako, nije kao ma golfu i na ovim slikama ali izlgeda da nece biti tako strasno. Slike cu postaviti kad zavrsim,sad imam problem oko skidanja ovog koznog dela rucne jer moram sad to kod mene na kolima da ski da vidim dal pasuje ovaj kupljeni deo. Probao sam sa povlacenjem al ne ide.
  • Vozi: Skoda Octavia A5, 1.9 TDI, 2007 Elegance

Van mreže Somi82

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #7 poslato: 03. Dec, 2017. 22:09 »
Evo mene, konacno sam uspeo da odradim sve i nije bilo tako lako kako sam u pocetku mislio. Ja sam prvo nabavio kompletnu rucnu sa dugmetom koje je bilo ok ali me mrzelo da skidam elu rucnu zbog toga. Nakon slika koje je postavio kolga sa foruma odlucio sam da probam da skinem prvo to dugme sa te rezervne rucne, uz malo srece nakon grejanja fenom poelo je da izlazi celo to dugme sa.nastavkom. Slika 1. I kad sam pomislio da ce sad sve ici glatko nastaju problemi jer je to sve u kolima mnogo teze odraditi, grejanje , cupanje klestima pucanje dugmeta i na kraju najtezi deo, ubacivanje ovog novog dugmeta. Na kraju sve uspesno, grejanje fenom, upaljacem i malo po malo uspeo nekako.
  • Vozi: Skoda Octavia A5, 1.9 TDI, 2007 Elegance

Van mreže Somi82

Odg: Hromirani delovi unutrasnjosti?
« Odgovor #8 poslato: 03. Dec, 2017. 22:16 »
Dopuna,na drugoj slici se vidi da na ovoj sipki sa rucne koja je na originalnoj postoje dva kao zuba koja otezavaju skidanje starog dela da bih ubacio tj navuako novi ja sam morao da klestima malo obradim to,tj poravnam te zube i posle je islo malo lakse. Da, dok novo dugme sa ederom.ne udje do kraja rucna nece da funkcionise kako treba, tj spusta se sama jer dugme ne vraca feder koji je zaduzen za to, ne panicite kao ja.. ☺Tek kad se dugme vrati skroz do kraja pocinje da radi sve kao i ranije. Otprilike kad navucete onu oblogu videcete jos koliko mu treba do kraja. Eto probao a da objasnim pa ako nekom pomogne super. Pozz
  • Vozi: Skoda Octavia A5, 1.9 TDI, 2007 Elegance



Pretraga foruma [Google]