Autor Tema: Staro za novo, procena 2.0tsi SII  (Pročitano 5552 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nebojsarZapočeo temu

Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« poslato: 27. Mar, 2014. 18:22 »
Na sajmu sam gledao Oktaviju VRS, pa rekoh bas da pitam koliko bi bila razlika ako bi se odlucio da superb koji imam zamenim za benzinsku verziju VRS-a. Prosta logika, noviji motor, 10% snage vise, 10% tezine manje, kraci auto, vise nekako za grad. Elem vec sam pomenuo utiske da mi se taj vrs nije nesto posebno svideo jer mi deluje malo jevtino ali da ne budem lenj ja pitam predstavnike iz Autocacka da li mogu da odrade procenu da vidim koliko bi moralo para da se doda. Odem isti dan posle sajma, oni pregledaju vozilo, uzmu podatke i kazu javicemo za nekoliko dana. Elem danas mi jave i kazu - vas auto vredi 12.000 eura :) Ja u šoku, ja rekoh taj auto je uzet kod vas pre manje od dve godine za 27.500 evra, prešao je samo 30k km i kao nov je, pitam jel to cifra za opciju staro za novo (dakle ne kupovina nego doplata) čovek reče da, to je za staro za novo, toliko vredi. Onda shvatim zašto je Škoda - Škoda. Ovo je kao da ti je neko rekao prevario sam te, prodao sam ti nešto što ne vredi, šta da ti kažem, za*ebao si se.

Poenta cele priče nije njihova procena, nego koliko vrednuju svoj brend, ono što prodaju i kupce svojih vozila. Onda čovek shvati zašto je BMW - BMW, Mercedes - Mercedes i šta se to dobija više kad se kupi neki od tih brendova.
« Poslednja izmena: 28. Mar, 2014. 11:23 peđa »
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže nikolaj

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #1 poslato: 27. Mar, 2014. 19:21 »
Zaista porazavajuce za sve nas, koji u pogodnom trenutku planiramo zamenu staro za novo. Mozda se oni u tvom slucaju malo pribojavaju dalje prodaje benzinca 2.0 koji u ovo krizno vreme nije bas omiljeni motor u Srbiji, pa otuda ta bezobrazna ponuda.
« Poslednja izmena: 28. Mar, 2014. 11:24 peđa »
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Na mreži Filip

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #2 poslato: 27. Mar, 2014. 19:49 »
Ma oni nisu normalni, meni su prošle godine za Oktaviju RS TDI iz 2009. koja je kao službeno vozilo (tada) bila kod Cincara iz marketinga tražili 17.000 Evra, pa na oglasima ne bi mogla da vredi više od 15 hiljada.

Sve je njima malo, nije im dosta što po jednom novom autu u proseku zarade 4.000 Evra nego bi toliko da maznu i na polovnom, kod druge prodaje, a već su na njemu uzeli toliko prilikom prve.
« Poslednja izmena: 27. Mar, 2014. 19:57 Filip »
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži bigor

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #3 poslato: 27. Mar, 2014. 19:54 »
Ha ha za dvije godine ces morati doplatiti nekome 3000 € da uzme auto od tebe. Ma gdje je to realno
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže zix

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #4 poslato: 28. Mar, 2014. 19:20 »
A, što je najgore, nebojsar, auto ti je u garanciji još dve godine.

Ja sam pre dve godine dobio procenu za fabiu staru dve i po godine i 26000 km, 4500€. Doduše bila je sa najslabijim motorom i active opremom. Auto je nov vredeo 8500€ .

Ako ima još forumaša sa sličnim iskustvom neka se jave. Zanimljiva tema, za bilo koju marku automobila. Dugo postoji ideja da se pogura malo prodaja staro za novo.

Pri tome, prodaja svih novih ljubimaca na četiri točka je na istorijskom minimumu manje od 20000 kom/god.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Na mreži djordjebg

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #5 poslato: 28. Mar, 2014. 20:06 »
Takodje imam negativan utisak, oni realno nude nekoliko hiljada manje nego sto taj auto u tom trenutku vredi. I mislim da ti Nebojsa gresis, nije tu u pitanju vrednovanje marke, vec vrednovanje tebe kao buduceg kupca, jer ti njima mozes da doteras i BMW i procices isto. BEzobrazni su maksimalno.
Mada verujem da ima i ljudi koji na to pristaju, ne zele sami da prodaju te im je ovako lakse.

Stoga moj savet ti je da ga zadrzis jer je to sjajan auto, a ako vec zelis prodaj ga sam, a onda ces videti kako je Skoda Superb ipak pozeljan auto.

Na mreži Filip

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #6 poslato: 29. Mar, 2014. 00:51 »
zadrži ga još jedno dve/tri godine pa ga onda meni prodaj  :P :D
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže nebojsarZapočeo temu

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #7 poslato: 29. Mar, 2014. 18:44 »
zadrži ga još jedno dve/tri godine pa ga onda meni prodaj  :P :D

:) To je plan, dobar plan. Elem moja ideja nije bila ni da prodam. Da sam to hteo prvo bi pregovarao sa Filipom pa bi isao dalje ako to ne upali :)  Ako dodje do toga da prodajem sigurno necu ici preko njih posle ovoga naravno, samo me zanimalo u gde su u odnosu na Audi, BMW i Mercedes po poslovnoj politici, i potrudili su se da pokazu da su daleko iza. Meni je ovo 5 skoda od 2004 na ovamo, od toga sam kupio 4 potpuno nove pa ponekad imam utisak da mogu da očekujem više od ovog brenda i ljudi koji ga zastupaju, to očigledno nije slučaj.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži Filip

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #8 poslato: 29. Mar, 2014. 21:12 »
nemoj sad da ga prodaješ, rano je, malo je kod tebe i skoro je nov, nije ni blizu trenutak da treba da ga se rešavaš

i idi već jednom na remap da posle ja ne bih morao  :D

  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži hakkler

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #9 poslato: 29. Mar, 2014. 21:14 »
svugdje to tako.
kolega je uzeo prije par godina flotno za firmu 5 octavia na lizing.
sebi je uzeo privatno novu elegance..i to več drugi put.
i naletila je neka malo rabljena malo mlađa sportstyle sa bogatijom opremom i malo km.
ugl. u tom istom salonu gdje je kupio i servisirao sve te škode...za njegovu su mu ponudili kikiriki cifru.
ili ti cca 2,5k do 3k eura manje od realne tržne vrijednosti.
+ ovu koju su prodavali..nisu spustili mu ni za cent.
više ne dolazi kod njih >:D

sent from my right thumb  


Van mreže zix

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #10 poslato: 30. Mar, 2014. 16:36 »
Neproverene, gradske priče: Superb 2.0 TDI DSG-140KS, 2012.god. sa pređenih 30000km, procenjena na 15000€.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Van mreže zero cool

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #11 poslato: 30. Mar, 2014. 19:54 »
Ono šta rade u Autočačku prilikom procene auta je blago rečeno bezobrazluk i pljačka, no- niko nas ne tera da idemo tamo, naš izbor. Ali ipak - jadno. Ja sam pre nekoliko meseci vozio na procenu Mercedes Vito 2005 godište, CDI motor, teretni, jednom rečju - perfektan. Isto tako, prošlo dve nedelje a rekli mi čujemo se sutra. Kaže čovek - 4000€, a tržična vrednost kombija oko 6500-7000€. Em zarade na tvom autu koji si doterao, em te oderu za nov, tako da im u proseku u svakoj trampi ostane minimum 3-4000€.

Srbija, međ' šljivama.
« Poslednja izmena: 30. Mar, 2014. 20:01 zero cool »
  • Vozi: Skoda Octavia A5 FL 1.9 TDI Sport + Revochip remap

Van mreže Karlheinz

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #12 poslato: 30. Mar, 2014. 23:35 »
lem danas mi jave i kazu - vas auto vredi 12.000 eura  Ja u šoku, ja rekoh taj auto je uzet kod vas pre manje od dve godine za 27.500 evra
Koliko misliš da vredi tvoj auto sada, tj. za koliko para bi mogao da ga prodaš u roku od par dana?
Onda čovek shvati zašto je BMW - BMW, Mercedes - Mercedes
Sa njima tek gubiš veliki keš. Što je skuplji novi auto, veći je gubitak kod prodaje polovnog.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Filip

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #13 poslato: 31. Mar, 2014. 09:23 »
Nema prodaje takvog auta (tu mislim na motor i menjač) u roku od par dana, a da to nije debelo ispod cene, naravno. E sad jedno je koliko kola vrede, a drugo koliko može da se dobije.
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže bugarin

Odg: Staro za novo, procena 2.0tsi SII
« Odgovor #14 poslato: 31. Mar, 2014. 10:57 »
Nema prodaje takvog auta (tu mislim na motor i menjač) u roku od par dana, a da to nije debelo ispod cene, naravno.

e upravo o tome se radi. kad odes kod njih oni ti u roku od nedelju dana kazu: u zameni vredi toliko i toliko. naravno da ces na oglasima uzeti vise para, samo je pitanje koliko ces cekati i koliko ce dugo auto biti na oglasima.

generalno, prodaja vozila ide jako lose. kako novih tako i polovnih.

u neku ruku razumem njihovo ponasanje. pored svih flotnih vozila koja im se vrate nakon 4 godine, ono sto im najmanje treba je jos polovnih vozila na placu. novo vozilo prodaju uglavnom iz proizvodnje, jako malo sa lagera. znaci ne rade sa svojim parama, vec sa nasim-vasim.
a polovna im stoje na placu, gube na vrednosti, a "placena" su iz dzepa dilera.

o tome koliko gube premium brendovi u zameni staro za novo, ne zelim ni da polemisem, jer su razlike procentualno mnogo vece nego ove navedene za skodina vozila.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD



Pretraga foruma [Google]