Autor Tema: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1  (Pročitano 14586 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bugarinZapočeo temu

manual je nastao tokom resavanja problema nepaljenja svetla u kabini prilikom otvaranja vrata. kako sam mislio da je problem u prekidacu na bravi, slikao sam ceo postupak. medjutim celu zavrzlamu je izazvao dzek koji je spao sa brave i koji i sluzi za paljenje svetla kabine.

potreban alat:
torex 15
krstasti srafciger (philips screwdriver) veci
ravan srafciger (flat screwdriver) veci i manji
spanerica sa kratkim nastavkom i gedora 10.



1) torex srafovi
2) rucica prozora se skida pomeranjem unutrasnjem prstena u pravcu linija na masci zvucnilka
3) maskica na poluzici za podesavanje retrovizora je dosta pipava. koristiti sto manji ravan srafciger i poceti sa odvajanjem tako sto cete rucicu za otvaranje vrata povuci ka sebi i osloboditi prilaz do spoja maskice i tapacirunga. tu je na maskici kvacica koja se kaci na jezicak koji je na tapacirungu. budite IZUZETNO PAZLJIVI.
4) ovaj deo rukohvata samo povucite na gore (oni sa elektro pomicnim staklima neka iskljuce dzek instalacije kada odvoje panel  )
5) ovaj deo rukohvata pomerite udesno i nagore



torex sraf koji takodje drzi tapacirung



krstasti srafovi koji drze rukohvat i tapacirung

kada uklonite sve ove prepreke povucite tapacirung ka sebi, i sa leve i sa desne strane postoje zabice koje dodatno ucvrscuju tapacirung. ako treba koristite ravan srafciger kako bi odvojili tapacirung od vrata. kada odovojite donji deo tapacirunga, polako ga gurajte nagore kako bi izasao iz lajsne koja je prikazana na slici br6. kada izvucete tapacirung iz te lajsne, ispasce i polugica za zakljucavanje. ne vucite tapacirung jos uvek ka sebi, jer jos treba otkaciti sajlu sa unutrasnje kvake, a ona se nalazi na tapacirungu.



crveno su obelezeni srafovi br 10 koji spajaju panel i vrata. srafovi su stavljani do 2003-2004 godine, nakon toga poceli su da stavljaju pop-nitne. kod mene su srafovi a pop-nitne drze zvucnik, kao sto se i vidi na slikama. ukoliko imate model sa pop-nitnama, burgijom razbusite pop-nitnu. pri vracanju mozete staviti pop-nitne, ali da ne biste trazili same nitne i pistolj za stavljanje istih, mozete staviti i srafove.

ljubicasto su obelezene gumene maskice koje morate skinuti kako bi mogli da pridjete srafovima koji spajaju nosac stakla i staklo. ovo je neophodno jer se mehanizam podizaca i nosac stakla skidaju zajedno sa limenim panelom



evo i slike tih srafova. da bi ovo uradili vratite rucicu podizaca stakla na mehanizam i okrecite je dok u otvorima ne ugledate sraf, zatim ista procedura za drugi otvor i sraf. oni sa elektro podizacima neka ponovo prikljuce panel sa prekidacima na instalaciju i prekidacima pomeraju nosac gore-dole dok ne ugledaju srafove.



kao sto je na slici prikazano, laganim pokretima srafcigerom nagore odvojite lajsnu koja je sa unutrasnje strane stakla, jer ce vam bez nje biti mnogo lakse da izvadite staklo iz vrata.

nakon toga raskacite instalaciju izmedju vrata i stuba. uklonite gumu i iskopcajte dzekove iz konektora na stubu.

kada sve ovo uradite, lagano izvucite staklo iz vrata, a zatim skinite i limeni panel. njega cete morati malo da iskosite ulevo ili udesno kako bi napravili put mehanizmu klizaca stakla, a ujedno i izvadili pipak za zakljucavanje iz lezista.
olaksacete sebi posao ako i sajlu koja spaja unutrasnju kvaku i bravu izvucete iz panela.


i za kraj slika dzeka koji je napravio ceo problem i postao uzrocnik nastanka ovog manuala.




a spao je odavde

« Poslednja izmena: 22. Dec, 2015. 20:52 bugarin »
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže skodilak1

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #1 poslato: 29. Jul, 2013. 12:58 »
bravo majstore

Van mreže brano20

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #2 poslato: 15. Okt, 2013. 15:52 »
svaka čast na trudu i slikama majstore O0

Van mreže hatuna1983

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #3 poslato: 25. Feb, 2014. 16:13 »
Koja je konkretno uloga ova dva okrugla gumena cepa? Kada sam podmazivao sajlu prozora zaboravio sam da ih vratim. Nesto mi se ne da ponovo otvarati sve pa njih cuvam za neku situaciju kad to budem opet morao skidati. Koliko su u stvari bitni, pretpostavljam da imaju veze sa zvucnom izolacijom?
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Van mreže Vlada Gusar

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #4 poslato: 25. Feb, 2014. 19:10 »
Koliko sam ja razumeo kod Bugarina u postu ako mislis na gumene cepove oznacene u ljubicasto na 4. slici , samo su cepovi za rupu kroz koju dolazis do unutrasnjih srafova za nosac stakla.

Van mreže hatuna1983

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #5 poslato: 25. Feb, 2014. 22:44 »
Da na njih mislim. Znaci ne pomazu nista zvucnoj izolaciji ili slicno? Nema potrebe da ih vracam dok mi ne bude usput? A bice usput nekad, poznavajuci probleme sa prozorima na fabijama.
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Van mreže ribarbl

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #6 poslato: 01. Mar, 2014. 10:58 »
Prošlo ljeto sam skidao bravu,ali nisam skidao limeni panel jer nisam znao kako i gdje da otkačim instalacije!?
Ponovo me to čeka kad nabavim novu bravu pa ne bi bilo loše ako neko može da slikovito objasni!Hvala  ;)

Van mreže bugarinZapočeo temu

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #7 poslato: 01. Mar, 2014. 11:02 »
a ovo nije dovoljno slikovito? msm, slike su tu, uputstvo za skidanje limenog panela je tu...............

a ako ti treba uputstvo za skidanje BRAVE, otvori novu temu, ovo je DIY za skidanje tapacirunga i limenog panela.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže ribarbl

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #8 poslato: 01. Mar, 2014. 11:13 »
Bez ljutnje,po ovom tvom uputstvu sam i skidao i bravu sam skinuo i vratio, ali uz dosta problema jer
nisam mogao da skinem limeni panel(da raskačim instalaciju ako me razumeš) i da ga skinem skroz sa vrata

Van mreže bugarinZapočeo temu

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #9 poslato: 01. Mar, 2014. 11:31 »
nema ljutnje, samo preciziraj sta ti treba :)
mislio sam da ti treba DIY za skidanje same brave. a to ako neko napravi najbolje bi bilo da se otvori nova tema. lakse ce ljudi naci, nista drugo.


sa prednje strane panela imas nekoliko dzekova, zavisno od opreme koje bi trebao odmah da otkacis: dzek za visokotonac i dzek za bas, dzek za elektropodizace, dzek za centralnu bravu, dzek za sijalice (donju koja se pali pri otvaranju vrata i gornju koja signalizira kad je upaljen alarm).

mada, najlakse ti je na sledeci nacin: kada skines tapacir otkacis dzek za visokotonac, jer on ostaje ispod maske retrovizora, zatim dzek koji ide prema bravi, potom otkacis sa A stuba veliki dzek, provuces kroz rupu u vrata i kada skidas limeni panel izvadis komplet instalaciju sa panelom. samo obrati paznju na dzekove koji idu na samu bravu. kod mene je onaj jedan jedini mali spao sam od sebe, jer ja nemam ni centralnu ni alarm. brave sa centralnom imaju veci dzek i u 90 posto slucajeva se dosta tesko skida sa brave.

ne znam koju opremu imas i koliko ce ti biti od koristi da ja na mom autu skinem instalaciju i panel i sve to ponovo uslikam :(
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže ribarbl

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #10 poslato: 01. Mar, 2014. 12:45 »
Ovaj sa A stuba mi je bio problem,njega nisam skidao,ostalo sam radio po tvom uputstvu.Nadam se da ću uspjeti sl.put.Hvala puno  :) ako zapnem čujemo se ponovo  ;)

Van mreže bugarinZapočeo temu

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #11 poslato: 01. Mar, 2014. 12:58 »
evo link za briskodu gde je lik raklapao taj konektor da bi provukao kablove za zvucnike.
nije vezano za tvoj problem, ali se vidi na slikama kako izgleda.

prvo svuces pazljivo gumenu oblogu sa stuba, a onda otkacinjes jedan po jedan dzek. opet zavisi od opreme koliko ih ima.

http://www.briskoda.net/forums/topic/155679-installation-of-speaker-cable-through-fabia-doors/
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže ugi85

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #12 poslato: 22. Dec, 2015. 12:36 »
Posto polovina slika nedostaje, a tutorial je jako koristan, postoji li mogucnost da se nedostajuce slike iznova upload-uju?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže bugarinZapočeo temu

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #13 poslato: 22. Dec, 2015. 20:54 »
popravljeno.
linkovi su bili sa imageshacka, koji je poludeo. pola slika nestalo, druge smanjene.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži mtesic

Odg: Skidanje tapacirunga i limenog panela sa vrata FABIE Mk1
« Odgovor #14 poslato: 04. Avg, 2017. 17:49 »
Kolege, zašto neće da se skine limeni panel? Sve sam odšfafio a on i dalje stoji kao zakovan. Nema ništa što bih mogao da odšrafim ispod gumenih maskica (Bugarin ih je zaokružio ljubičastim u uputstvu). Postoje neka tri elementa ispod i iznad zvučnika i pored ulaza u limeni panel sajle ručke za otvaranje vrata - vidi se na fotki, ali to ne znam ni kako bih skinuo a ni u tutorijalu nije skidano. Da li možda neki silikon drži panel pa sa strane treba sklalpelom da ga odvajam - nemam ideju?
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)



Pretraga foruma [Google]