Autor Tema: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju  (Pročitano 6594 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jovas

Odg: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju
« Odgovor #15 poslato: 22. Mar, 2015. 14:16 »
Danas sam obavio baždarenje brzinomjera, u početku je pokazivao tačno 20 km/h više. Uradio sam kao i Dule, u vožnji ubo kazaljku na 50, prateći navigaciju, i sad je OK. Ne znam šta se desilo, ali više mi ne radi sijalica na tabli koja signalizuje upaljena poziciona svjetla, ali trenutno nemam nerava da to rješavam  hearcut :D
  • Vozi: felicia 1.3 lx TNG 1999; volkswagen golf IV 1.9 D 2001.

Van mreže dulefontanaZapočeo temu

Odg: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju
« Odgovor #16 poslato: 22. Mar, 2015. 21:42 »
To sto ti ne radi pozicija je problem u kontaktu na samom grlu, malo je cacni i proradice. Ja sam na tim grlima krivio kontakte da bi bolje lezali na stampanoj ploci.
E sad ono glavno... SVAKA CAST na napravljenim cajgerima. Niko, ali NIKO nije hteo da uzme da proba sam da ih napravi (ne racunam clana milan66 koji je pravio drugu verziju cajgera isto kad i ja, pa smo razmenjivali fajlove). Voleo bih da znam na kom materijalu si ti uradio stampu, i nemoj da brines, nisi 100% skinuo moj dizajn, zato sto sam ja u DIY koristio jednu verziju, pa sam posle odstampao drugu na kojoj mi ne stoji Skoda na obrtaljci. :D
Sto se rasvete tice, videces da sam ja iz tog razloga i ubacivao diode, mada kada si ovo odradio, diode ce biti p. dim.
Drago mi je da su ti skenovi pomogli.

Van mreže Jovas

Odg: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju
« Odgovor #17 poslato: 22. Mar, 2015. 22:23 »
Meni se u startu dopala crna podloga. Bezuspješno sam tražio danima škodine fontove da ubacim preko ovog tvog, pa odustao. Osim toga, iz likovnog sam imao poklonjeno 5 da mi ne bi kvarili prosjek, tako da je bolje što nisam pokušavao nešto ekstremnije ;). Podloga je najobičniji papir iz štampača. Neka ga ovako neko vrijeme, pa ću kad se natjeram da ubacim diode odraditi ovo sa kvalitetnijom podlogom i pozabaviti se time da sve bude baš kako treba, da ne bude rasipanja ni prejake svjetlosti. Po danu je savršeno.
A što se tiče komplikovanosti... Tvoji savjeti su mnogo pomogli, a kad sam jednom prođeš kroz sve, svaki sljedeći put je zezanje. Uspio sam da polomim onaj "pipak" na donjem dijelu cajgera koji se umeće u rupu na ostatku instrument table, lijevi je već bio polomljen. To ću riješiti trajno kad budem i ovo završio trajno, ali cajger ne mrda ni ovako. I povrh svega, slučajno mi je skliznula sa krova plastika instrument table, pala na makadam i izgrebala se, pa ću morati to da poliram malo :D Al' dobro, fokusirajući se na krupne stvari, na sitnicama uvijek padam :).
Hvala još jednom!
  • Vozi: felicia 1.3 lx TNG 1999; volkswagen golf IV 1.9 D 2001.

Van mreže dulefontanaZapočeo temu

Odg: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju
« Odgovor #18 poslato: 23. Mar, 2015. 00:30 »
Pa sto ne rece, imam i fontove. Posalji mi na pp mail i saljem ti i fontove pa ih samo prebaci u vektore.

Sent from my Commodore Amiga 500

Van mreže Chily88

Odg: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju
« Odgovor #19 poslato: 29. Nov, 2015. 19:14 »
Pozdrav , svidja mi se ova vasa modifikacija , sa crnom pozadinom. Ja sam vec uradio prstenove oko CAJGERA ali zelio bi da jos uljepsam tablu pa bi uradio diode i ovu crnu podlogu , pa ako mozete da mi posaljete da ih odstampam , bio bi vam zahvalan.
  • Vozi: skoda felicia 1.3 1999 god

Van mreže dulefontanaZapočeo temu

Odg: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju
« Odgovor #20 poslato: 29. Nov, 2015. 23:27 »
Pozdrav , svidja mi se ova vasa modifikacija , sa crnom pozadinom. Ja sam vec uradio prstenove oko CAJGERA ali zelio bi da jos uljepsam tablu pa bi uradio diode i ovu crnu podlogu , pa ako mozete da mi posaljete da ih odstampam , bio bi vam zahvalan.
Nazalost te fajlove koje sam ja stampao nemam, a i nekoliko ljudi mi je trazilo da im dam da ih odstampaju. Zato sam i obrisao fajlove nakon stampanja. Svako ko hoce da ih ima ce morati sam da ih pravi a ja mu stojim na raspolaganju ako zapne (u vidu saveta).

Van mreže dusan-

Odg: DIY – Modifikacija instrument table za Feliciju
« Odgovor #21 poslato: 26. Nov, 2017. 17:52 »
Pozdrav svima,hteo bih da uradim podlogu za sat,za skodu feliciu,bas kao sto ste vi odradjivali,pa ako moze pomoc u vezi toga? neki saveti,ili da mi neko posalje sablon,original,pa cu se ja "igrati" sa tim...? hvala
  • Vozi: skoda felicia



Pretraga foruma [Google]