Autor Tema: Treba mi savet pri kupovini skode felicije  (Pročitano 1847 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sterbik85Započeo temu

Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« poslato: 07. Maj, 2013. 17:12 »
Pozdrav za skoda forum ja sam Arpad i kao sto u naslovu pise hocu da kupim feliciju i treba mi savet sta da gledam i na sta obratiti paznju?Vidim da su im limarija boljka zadnji rubovi i trepne.Sta jos proveravati sto se tice motora menjaca i trapova?Hvala unapred na pomoci.
« Poslednja izmena: 07. Maj, 2013. 18:40 skoda »
  • Vozi: skoda felicia 1.3 1998

Na mreži 2 Busy

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #1 poslato: 08. Maj, 2013. 11:26 »
I ja sam bio u toj fazi,ali sam brzo odustao.Ne znam koliki ti je budžet,ali za isti novac možeš kupiti bolji auto od Felicije.Npr. Golfa mk2 ili mk3,Polo,Seat,ako hoćeš da je iz VAG segmenta. ;)

Van mreže sterbik85Započeo temu

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #2 poslato: 08. Maj, 2013. 20:39 »
Pa u sustini mi treba neki auto jeftin za odrzavanje bez puno elektronike.Golf 2 ne bi uzeo pe cu feliciju.
  • Vozi: skoda felicia 1.3 1998

Van mreže olajkris

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #3 poslato: 08. Maj, 2013. 22:32 »
Ja mislim da nije bitno samo kupiti bolji auto ako je vec o budzetu rec. bitno je i gledati koliko je zahtevan auto za odrzavanje i koliko ce i to odrzavanje kostati. sta vredi bolji ako nema neko para da ga odrzava kako treba. Ja imam Feliciu sa 1,3 motorom karburator. oko 90000km za ne punih 4 god. bez vecih problema. i nikad me nije ostavila na putu. isao snjom i za austriju madjarsku bosnu hrvatsku ali i najduzi put sto je bio do luxemburga je presla bez problema.

Van mreže dulefontana

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #4 poslato: 08. Maj, 2013. 22:52 »
Pre cu svima preporuciti kupovinu Felicije nego bilo sta od gore navedenih. Razlog je sto Feliciju mozes da nadjes sa malom kilometrazom, u dobrom stanju. Delovi su jeftini(ji), i ima ih skoro na svakom cosku. Ne kvari se cesto, i lako se odrzava. Moze da se nadje dobra Felicija za bas smesne pare, sto ne moze da se kaze za Golfa 2 i 3. Samo bih izbegavao dizel verziju, u 1.3 verziji bih preporucio karburator.

Na mreži 2 Busy

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #5 poslato: 08. Maj, 2013. 23:05 »
OK,ali treba biti objektivan.
Felicija,kao ni Golf mk3 nisu ispunili očekivanja VAG grupacije.
Svakako,ako si se odlučio da po svaku cenu kupiš Feliciju,ja ti želim sreću.I obavezno na pregled kod mehaničara. :D

Van mreže dusko zemun

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #6 poslato: 14. Maj, 2013. 12:52 »
dobar dan,
svaka cast na izboru voyila koje zelite da kupite...
sve reci pohvale imam za sve felicijine modele sem za model 1.9d... svi ostali modeli su se pokayali veomaveoma dobro...
jeste da postoji u narodu odmaceno shvatanje izmedju golfova i skodinih voyila ali smatram da imam pravo da i o tome pricam jer do 1990 godine u mojoj kuci se voyio golfI koji smo izmedju ostalog zamenili favoritom...
malo bih nesto rekao o tom golfu koji jeste bio kupljen nov 1979godine, a vec 1984 je kompletno radjena limarija... da ne pricam dalje...
favorit koji smo vozili 90-tih je poceo da truli tek pocetkom ovog veka i koliko sam u toku i dan danas se voyi...
kod felicije postoji pbm sa gepek vratima i malo yadnjim ruboima, ali sta je to u odnos na sve ostalo ?
sto se tice ispravnosti i pouzdanosti motora... sta reci ? na favoritu prvih 430.000km, bey otvaranja motora , a na golfu I vec posle 150.000...
da ne duyim dalje
smatram da svakako onaj ko tvrdi da je golf II ili III bolji prevoy od felicije, nije NIKAD, niti seo niti voyio ovaj model  voyila i nije u stanju da sa punim ptavom stane iza svojih reci...
da ponovim jos jednom, nabavka felicije svake sem one sa diesel motorom je odlicna kupovina...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže pedja1693

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #7 poslato: 14. Maj, 2013. 20:24 »
OK,ali treba biti objektivan.
Felicija,kao ni Golf mk3 nisu ispunili očekivanja VAG grupacije.
Svakako,ako si se odlučio da po svaku cenu kupiš Feliciju,ja ti želim sreću.I obavezno na pregled kod mehaničara. :D
Felicija je ispunila i vise nego sto je VW trazio. Ali konkretno motor 1.9D nije ispunio u bilo kom auto VAG koncerna. Sto se motora tice najbolje sto je VW proizveo od motora devedesetih se nalazi upravo u Feliciji a to je 1.6MPI sa 75ks.

Na mreži 2 Busy

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #8 poslato: 14. Maj, 2013. 20:50 »
Felicija je ispunila i vise nego sto je VW trazio. Ali konkretno motor 1.9D nije ispunio u bilo kom auto VAG koncerna. Sto se motora tice najbolje sto je VW proizveo od motora devedesetih se nalazi upravo u Feliciji a to je 1.6MPI sa 75ks.
Sve to stoji što ti kažeš,ali brate,limarija im je bušna kao sito.Na bilo kojoj verziji.Meni je svojevremeno nuđena Felicija '97. godište za mog Golfa mk2 '86.I da doplatim 100 evra.Posle pola sata gledanja Felicije,mada je i Golf bio zahvaćen korozijom,on je meni nudio 100 evra da mi doplati.Toliko.
Ali,evo rispekt za sve vas koji toliko branite Feliciju. :)

Van mreže dusko zemun

Odg: Treba mi savet pri kupovini skode felicije
« Odgovor #9 poslato: 17. Maj, 2013. 16:03 »
krila za feliciju kostaju do 30e i moguce ih je naci u boji
rubpvo lpstaju daleko manje...
sajtne nikad niko nije menjao...
o rdji na podu da i ne govorim ...
auto koji ste posmatrali mora da je bio ranije havarisan i da je kao posledica zamene neoriginalnih delova doslo do trulezi pomenutih delova...
sve u svemu,cela limarija se popravlja za manje od 100e
dobro, gepek vrata... jos 100e i tu se prica o losoj limariji na feliciji zavrsava...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...



Pretraga foruma [Google]