Autor Tema: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...  (Pročitano 26055 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #165 poslato: 30. Dec, 2017. 11:44 »
Ovako nešto kada bi našli bi bio pogodak. Imam samolepljive folije koje mi je davno dao prijatelj koji ima štampariju. Žuto na slici je papir sa koga se odlepljuje folija. Nalepnica se zalepi na sjajni deo (foliju) i onda odlepi žuti papir i zalepi na staklo. Može da se skida sa stakla i ponovo vraća i lepak uvek isto drži. Odlično za vinjetu koju neko upotrebljava na više auta, a i za registracione nalepnice sam koristio jer se lako skida i ne ostavlja tragove.





Na mreži varicak

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #166 poslato: 17. Jan, 2018. 14:09 »
Da li je neko skinuo folije sa auta? Ovi se izgleda ne zezaju, pogotovo je u Bg haos, zaustavljaju na sve strane. Mene je zaustavio ali se sažalio jer nisam iz Bg. Ne znam da li će i ovo biti kao i sve drugo dok ne prođu izbori ili će da se zalete još na leto...

Na mreži bugarin

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #167 poslato: 17. Jan, 2018. 14:25 »
Na cukarici na vise mesta vidjeno da ljudi gule folije sa stakala, neposredno po zaustavljanju od strane policije. Valjda im rekli: il skidajte il skidamo tablice.
Mada mislim da ne mogu zbog toga da skidaju table, vec samo da posalju na vanredni tehnicki. Al to bi vec trebao neki pravnik da rastumaci.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže dzon

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #168 poslato: 17. Jan, 2018. 14:29 »
Jel su ti i napred zatamnjena? Ja sam skinuo folije na prednjim staklima koje je prošli vlasnik stavio jer mi je bilo neprijatno da vozim noću pošto ništa nisam video, pozadi su solidno zatamnjena, zaustavljali su me dva puta (poslednji put pre tri nedelje) ali ništa ne spominju folije...
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži varicak

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #169 poslato: 17. Jan, 2018. 15:26 »
Imam 50% na svim staklima. A to za neprijatnosti tokom noći, verovatno je do folija, ne znam koliko su kvalitetne. Meni je ovo drugi auto sa istim folijama i istim procentom zatamnjenja, nikad nikakva loša iskustva, naprotiv.

Van mreže ugi85

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #170 poslato: 17. Jan, 2018. 15:55 »
Mada mislim da ne mogu zbog toga da skidaju table, vec samo da posalju na vanredni tehnicki. Al to bi vec trebao neki pravnik da rastumaci.

Sa folijama, kao i sa plinom, stvari su poprilicno jednostavne. Clan 289 ZOBS-a ovo propisuje i kaze sledece:
Policijski službenik će isključiti iz saobraćaja vozilo:
15) koje je pojedinačno proizvedeno ili prepravljeno, a nije izvršeno ispitivanje i izdato uverenje o ispitivanju.

Naknadno ugradjeni ksenoni su u sivoj zoni i tu nema pravila.

  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže deki86

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #171 poslato: 17. Jan, 2018. 15:58 »
Ja skinuo,ostavio sam samo zadnju zbog grejaca.Drugaru su u Kgu skinuli tablice i poslali na vanredni.Ja nisam hteo da dajem pare za atest a jos manje za kaznu.
Progledao sam od kad sam ih skinuo a i vidjen sam po gradu :)
  • Vozi: Skoda Octavi A4 1.6 74kw 2002 Elegance

Na mreži bugarin

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #172 poslato: 17. Jan, 2018. 16:02 »
Vrlo sirok pojam. Ako se sluzbenik slepo pridrzava ovog clana, iskljucice svakoga ko je radio auspuh kod pirketa :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Maksimus

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #173 poslato: 17. Jan, 2018. 16:07 »
Sa folijama, kao i sa plinom, stvari su poprilicno jednostavne. Clan 289 ZOBS-a ovo propisuje i kaze sledece:
Policijski službenik će isključiti iz saobraćaja vozilo:
15) koje je pojedinačno proizvedeno ili prepravljeno, a nije izvršeno ispitivanje i izdato uverenje o ispitivanju.

Naknadno ugradjeni ksenoni su u sivoj zoni i tu nema pravila.


Vidis,ja bih kseljone bez izuzetka iskljucivao iz saobracaja i debelo kaznjavao,i o tome vodio mnogo vise racuna nego o folijama.

Van mreže dzon

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #174 poslato: 17. Jan, 2018. 16:35 »
Upravo, nikad nisam bio u situaciji da mi nečija folija smeta, 1000 puta sam bio zaslepljen kineskim ksenonima / LEDovima /  nenaštelovanim farovima...

@varicak
Iskreno pojma nemam koje su... Nije čak bilo ni toliko strašno, ali sam se jednostavno ja osećao prijatnije i sigurnije bez njih, ne patim od toga da me ljudi ne gledaju. Mada razmišljam da vratim napred ali one bez zatamnjenja (ili neko najminimalnije koje postoji, prednja stakla plus šoferka), samo zbog UV zračenja i temperature leti...

Šta se uopšte smatra kao prepravkom vozila?
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #175 poslato: 17. Jan, 2018. 18:36 »
Ovo im je ko zna koja po redu "akcija" za folije odnosno punjenje budzeta . Svake godine po jedna i posle niko nista . Ajde za ksenone , nego zimske gume ne kontrolise niko . Pre neki dan kad je bilo snega kolona na putu , bmw 5 sa letnjim gumama okrenuo se i ni da mrdne .
  • Vozi: Octavia vRS mk1

Van mreže fobia24

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #176 poslato: 17. Jan, 2018. 19:27 »
Svi znamo šta se vozi sve po ulicama, a onda dođe neki šerif uglavnom u unutrašnjosti i izigrava Prljavog Harija. Pisao sam već, pa po ko zna koji put, jedino po Srbiji i na ruskim klipovima viđam šasije od auta bez karoserije sa fenjerom da voze. Jel to prepravka na autu. Dokle god toga ima, nema šta neki policijac da izigrava na ulici šerifa za folije na staklima.

Van mreže MoonZe

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #177 poslato: 25. Jan, 2018. 22:37 »
Ovako nešto kada bi našli bi bio pogodak. Imam samolepljive folije koje mi je davno dao prijatelj koji ima štampariju. Žuto na slici je papir sa koga se odlepljuje folija. Nalepnica se zalepi na sjajni deo (foliju) i onda odlepi žuti papir i zalepi na staklo. Može da se skida sa stakla i ponovo vraća i lepak uvek isto drži. Odlično za vinjetu koju neko upotrebljava na više auta, a i za registracione nalepnice sam koristio jer se lako skida i ne ostavlja tragove.




To se zove transfer folija, ima je u svakoj radnji koja radi sa folijama.

Sent from my SM-A510F  

  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #178 poslato: 27. Jan, 2018. 13:02 »
Ne treba vam transfer folija za lepljenje regitracione nalepnice preko folije za stakla.
Samo nalepite registracionu nalepnicu preko folije za stako, kada bude trebalo da se skida nećete imati nikakvih problema, samo je malo ostavite na suncu ili zagrejte fenom i skinućete je lakše nego sa stakla, ja tako radim.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Karlheinz

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #179 poslato: 19. Feb, 2018. 15:21 »
Zatamnjena stakla i sve o folijama – Emisija SAT 04.02.2018.
https://www.youtube.com/watch?v=5244iKZjZMU
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]