Autor Tema: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...  (Pročitano 25395 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Peja

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #210 poslato: 10. Apr, 2018. 22:38 »

To su bre budale  :B=), nasi policajci. Zaustavili su barem 10ak mojh stranka sa fabricki zatamnjenim staklima, i ne mogu da ustanove da nema folija. Kao da je tesko spustiti prozor par cm i videti ima li ivice folije, kad vec ne znaju oznake.

Kseljone plave u pohabanom faru treba istrebiti.

Sto se spojlera i sl. tice, treba uvesti red, ali mislim da je to daleko od vrha liste prioriteta. Kad sa tehnickog budu izlazili samo ispravni automobili - izd.gasovi, kocnice, stanje guma, stanje svetala, curenje ulja, izduvni sistem...ispravni; tada mozemo o spojlerima, lajsnama, izduvima. Sve dok ima automobila iza kojih se nista ne vidi, sto od dima sto od nedostatka svetala, otpadanja delova auspuha, rastelovanih farova, upaljenih zadnjih maglenki a bez magle; izduvi i spojleri mi ne smetaju.

Sve se slazem, isjkjuce iz saobracaja i posalju na tehnicki pregled. Zar se to vise ne dogadja?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #211 poslato: 11. Apr, 2018. 02:45 »
Ma gde se dogadja to . Pre neku god golf dvojci ispada ceo zadnji lonac ja ga izbegavam sa felicijom od 50konja i preticem golf iznerviran posto je auto slab , a bila je uzbrdica krecem na isprekidanu vracam se na punu i eto ga cuvar reda i zakona na motoru kaze divljam  =)) . Rekoh ajd da se vratimo da vidis na putu sto mu je ispao ceo auspuh sto njega ne zaustavis ? Kaze i sta da mu pisem za otpadnut auspuh ? Reko kako je on uopste u saobracaju , kaze cim je registrovan ispitana mu je tehnicka ispravnost . Eto Sprski saobracajac  , pisao mi je pojas morao je nesto .

Da ne bude da samo pricam protiv , ima i mnogo dobrih likova , u manjini su ali ih itekako ima .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže dzon

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #212 poslato: 11. Apr, 2018. 07:56 »
Vidiš, njemu otpadne lonac ali pošto je prošao tehnički on je ispravan, ja prošao tehnički sa tamnim staklima, ali ja sam opasan...  :B=)

(uzgred, idem na tehnički gde stvarno isproveravaju auto - farove, kočnice, volan, itd.)
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži Peja

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #213 poslato: 11. Apr, 2018. 08:13 »
Na zalost, takav je Zakon. Krivica na tehnickim pregledima sto pustaju i sta ne bi trebalo.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže dzon

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #214 poslato: 11. Apr, 2018. 08:40 »
Pa kapiram  :), najcrnje je što sam ih eksplicitno pitao za folije kada sam došao u decembru da li je legalno, treba li mi atest i slično, reče čovek da je sve okej i da mi ne treba ništa za zadnja stakla. I šta sad? Onda bi oni kao firma platili moju kaznu? Ili sam ja dužan da redovno čitam službeni glasnik?

Da neko razmišlja sredio bi prvo stvar sa tehničkim pregledima, pustiš godinu dana da se prekontrolišu sva vozila po "novom", rešiš problem masovnih "nelegalnih prepravki" i krševa i onda kreneš da biješ po ušima i skidaš tablice, nego je odjednom "op, novi zakon, što ste prošli tehnički sad nema veze". Ako je vozilo registrovano posle aprila 2018., ne sme da ima folije, nastavke za auspuh, itd. Član porodice je prisustvovao pisanju zakona za obrazovanje i iz prve ruke znam koliko se takve stvari nakaradno rade kod nas, na žalost ne sprečava me da i dalje imam problem sa tim.  :(
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži MAKS

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #215 poslato: 11. Apr, 2018. 22:53 »
To sa folijma nije od juce. Samo sad pocinje da se primenjuje.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Joe

Odg: Kodiaq L&K 2.0TDI 4x4 DSG by Vladapetr
« Odgovor #216 poslato: 21. Nov, 2019. 09:32 »
jesu li to lumar keramice folije sa 12 godina garancije? Koliko je izasao atest i kakva je procedura :bravo:

Ja sam isto ugradio ove Llumar u Black glassu.Ugradio sam neke Stratos koje imaju garanciju 15 god. Ove Avantgarde model imaju 12 godina garancije.
Procedura:
Zatamnjivanje u Black Glass-u se zakazuje i traje i sat vremena.
Sa papirima iz Black Glass sam isao u Autocacak po saglasnost proizvodjaca i to traje 3 min i ne kosta nista.
Onda sam u Tehnolabu radio atest koji traje sat vremena i kosta ukupno 8100 din (4800 je njihova usluga ispitivanja i 3300 je neka taksa za agenciju za bezbednost saobracaja).
Nakon toga sam otisao na tehnicki i platio ga 4000 da dobijem jos neki potpis i pecat.
Onda se sa potpisom i pecatom sa tehnickog vracam u Tehnolab i dajem im sve te papire.
Nakon tri dana su me iz Tehnolaba zvali da dodjem po Uverenje o prepravljenom vozilu, tj.atest  u 2 primerka, jedan ostaje uvek u autu ako me zaustavi milicija, a drugi primerak se predaje sa papirima u SUP prilikom sledece registracije.
Atest radi i AMSS, ali se valjda ceka, a u Tehnolabu se zakazuje i zavrsis gospodski bez cekanja.

Van mreže djordje48

Odg: Odg: Kodiaq L&K 2.0TDI 4x4 DSG by Vladapetr
« Odgovor #217 poslato: 21. Nov, 2019. 12:00 »
Odlican savet! Ja planiram sledece godine da odradim tamna stakla, max sve po zakonu koliko moze :bravo:.
Napomenucu vam iz iskustva jednu stvar: obavezno recite dziberu na redovnom godisnjem tehnickom pre nego sto mu dozvolite da uopste pridje kolima tj pre davanja kljuca da imate atest za folije i masite papirima.

Kao i vecina ljudi i radnici na tehnickom su puni sebe i cesto bezobrazni i sa spahtlom samoinicijativno krecu grebanje ivica stakala sa unutrasnje strane ako posumnjaju na tamna stakla. >:( >:( >:(
 :o :(

Van mreže djordje48

Odg: Odg: Kodiaq L&K 2.0TDI 4x4 DSG by Vladapetr
« Odgovor #218 poslato: 21. Nov, 2019. 18:07 »
Korektne cene sam dobio u black glass-u bravo2 ;)


Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #219 poslato: 31. Mar, 2020. 16:40 »
Sta je tu korektno, Llumar folije su mene koštale 110 eur + 40 eur šoferka, pre ugradnje na šoferku sam uradio atest, sve regularno, zatim odradio i šoferku...

Black Glass kida sa cenama!

>:(
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži Markkoni

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #220 poslato: 31. Mar, 2020. 17:50 »
Ozbiljni prevaranti. Gomilu ljudi obmanuli sa lažnim atestima do pre 2 godine.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #221 poslato: 31. Mar, 2020. 18:20 »
Ja imam pozitivno iskustvo sa njima iskreno , 80e su me kostale folije kod njih za rs srednji kvalitet koji je to sad ne znam , na jedan auto su mi cak samo nalepnice stavili nisu njihove folije i rekli su samo da ih castim .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Nidza Opc

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #222 poslato: 31. Mar, 2020. 19:44 »
A da li neko zna da li treba uraditi atest ako auto fabricki ima zatamljena stakla,konkretno mislio sam na svom autu malcice da zatamnim stakla,da li cu moci da proguram to kao fabricka ton stakla ili moram na atest? kada sam dovezao auto vincu nije mnogo zanimala w oznaka,dok su na teh slikali stakla,cak sam i spustao stakla pa je junak grebao gornji deo stakla nebi li spazio da je folija :o
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #223 poslato: 31. Mar, 2020. 21:27 »
Nisam siguran kako ide za fabrička stakla, pretpostavljam da bi ti trebao izvaditi CoC dokument kod uvoznika gde se jasno vidi šta je na tvom autu serijska oprema, tj. da li su stakla fabricka ili ne...
Pozovi uvoznika...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže lami

Odg: Folije za stakla. Gde, šta, kako zatamniti...
« Odgovor #224 poslato: 31. Mar, 2020. 22:58 »
Nema veze da li imas fabricki zatamnjena stakla ili ne, ako ugradjujes folije, moras da imas onu nalepnicu abs ubacenu i posle da ides da uradis atest, bez toga ako te zaustave, a primete folije, sledi skidanje tablica.
Ako su prednja bocna stakla u pitanju, ne mozes dodatno da zatamnis, zato sto ce propusnost pasti ispod minimalne, mozes samo provid e folije. Ako su u pitanju zadnja, mozes koliko hoces, ali isto mora da prodje atestiranje.
  • Vozi: Peugeot 207



Pretraga foruma [Google]