Autor Tema: More! Gde, kako, utisci, preporuke...  (Pročitano 29312 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexa06

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #45 poslato: 15. Jun, 2015. 16:16 »
A gde su te plaže?

Poslato sa mog Smederevca na drva!


Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #46 poslato: 15. Jun, 2015. 17:57 »
Prva je posle Hanioti-ja na par km, blizu je, skretanje kod Caruso Villiage, levo.
Druga je sa druge strane prsta, i to ~20km pre Pefkohori-ja.
Obe peščane, na drugoj lepši i finiji beli pesak. (kolimo možeš do - crvena strelica) Za decu su obe pogodne.
(pišem napamet, vidi na mapi tačnije)
« Poslednja izmena: 15. Jun, 2015. 18:08 Karlheinz Hell »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže alexa06

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #47 poslato: 15. Jun, 2015. 18:40 »
Na tu posle Haniotia sam bio pre 3 godine kad sam letovao u Polihronu!

Poslato sa mog Smederevca na drva!


Van mreže Apatinac

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #48 poslato: 16. Jun, 2015. 00:09 »
pre cetri godine sam bio na kseniji (plazi) i bilo je super ali nisam imao malu prikolicu od dve i po godine tada    8)  Mozda odem jedno poslepodne da se malo  izludujemo, a bio sam u hotelu MARABOU i bilo mi je prakticno jer je na samoj obali i ja lepo na terasi grickam grozdje  i citam novine, a zena se sunca i kad se mala probudi samo dreknem sa terase  O0
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže sasacalko

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #49 poslato: 16. Jun, 2015. 08:47 »
Ksenija je odlicna plaza.  bravo2

Van mreže Ramel

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #50 poslato: 24. Jun, 2015. 14:31 »
Pocetkom avgusta bi trebalo da idem na Leptokariju. Da li je neko bio? Jel moze neko da mi preporuci neku plazu?

Van mreže alexa06

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #51 poslato: 24. Jun, 2015. 20:09 »
Bio sam 2012 i meni se lično ne sviđa zato što ima mnogo kamenja u vodi i to velikih, samo jedan deo prema Praliji je ok!

Poslato sa mog Smederevca na drva!


Van mreže Apatinac

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #52 poslato: 24. Jun, 2015. 20:54 »
Narode ima li negde na ulazu u srbiju kad se vracam sa morada se moze jesti dobro. Meni je bitno da se dobro najeden a dekoracija manje vise  =)).
Bio sam u Predjane i dva dana  i dve noci sam muku mucio nisam se smeo nakasljati koliko me je stomak zezao a inace nisam osetljiv.Video sam malo po netu da ima neki restoran u vranju Kod bake cini mi se da se zove i jos jedan al mu ime zaboravi. Pa bi da pitam ako neko zna da mi da dobar predlog . Hvala
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže bugarin

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #53 poslato: 24. Jun, 2015. 22:09 »
@ apatinac:  predejane je imalo dobru klopu pre 20 godina. u dzepu nikad nisam jeo pa ne mogu da komentarisem.
ako vec izdrzis do predejana, istrpi jos 20-30km do leskovca.  neka neko od kolega iz tih krajeva preporuci konkretan restoran.
ja licno sam jako dobro jeo u jednoj kafani u vlasotincu, al ta je odavno zatvorena :(



@ramel: mislis U leptokariju?

https://www.google.com/maps/@40.0600524,22.5634966,14z

taj deo gcke sam posecivao polovinom 80tih godina proslog veka :) ja sam bio u kampu malo pre leptokarije (olimpus zeus kamp), pescana plaza. plazom pesice 1km do plake, 2km do leptokarije. tada je taj deo bio prepun turista iz srbije, 90 posto apartmana-studia su iznajmljivali "nasima". secam se da je bilo uzasno jeftino, ali 80tih je za nas sve bilo jeftino :) jedino sto mi je smetalo je bila OGROMNA guzva na ulicama leptokarije, ko na sabackom vasaru. nisam nikad bi ona sabackom vasaru al sam cuo i video slike :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Apatinac

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #54 poslato: 24. Jun, 2015. 22:50 »
Taman ima ovde nasih od Leskovac ali mi je nekako daleko pa sam misli da navratim u Vranje.Ne znam jel ima neko sa foruma iz Vranja da preporuci sta.Ja sam isto cuo za Dzep ali nikad nisam bio  :(.
Ja cuo od kuma iz vlasotinca da ima jedna kafana GUNJETINAC i da je super.
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže Ramel

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #55 poslato: 24. Jun, 2015. 23:04 »
@bugarin

Mislim :) hvala puno na odgovoru! mislim da se nije puno promenilo za ovih 30 i kusur godina :)

Van mreže bugarin

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #56 poslato: 24. Jun, 2015. 23:28 »
@ ramel: ne zameri, sa grcima nisam nikad nacisto. neka mesta-naselja-gradovi imaju svog imenjaka, ili se recimo deo jednog grada zove kao neko naselje 200km dalje. zato sam i okacio link za mapu :)

@apatinac: ako vec imas kuma u vlasotince, pitaj ga dal jos uvek radi kafana SESIR. na nju sam mislio u mom prethodnom postu. svojevremeno u povratku iz caletovog sela svratismo da se okrepimo. narucismo gurmansku i vesalicu, dve porcije sopske, radzu za caleta i pivo za mene. kelner nas jos pita: sigurni li ste da ocete dve salate? dve nego sta. kad je doneo salatu sve nam bilo jasno. oval u kojem inace sluze mesano meso za 2-4 osobe prepun sopske salate. cale ga gleda i pita: pa sto bre ne rece da sluzis kilo salate po porciji. kelner ga pogleda, nasmeja se i rece: A VIJE MISLISTE SAMO JEDNU RATJIJU DA ISPIJETE? vesalica bila savrsena, cale rece da je i gurmanska bila na nivou, a kad to kaze bivsi trgovacki putnik koji je obiso silne kafane u bivsoj jugoslaviji, onda to nosi i neku tezinu.

nazalost, vremenom svaka kafana raste, siri se, i gubi na kvalitetu hrane. danas vredi samo preporuke iz tekuce sezone :(
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže nikolaj

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #57 poslato: 25. Jun, 2015. 09:36 »
Narode ima li negde na ulazu u srbiju kad se vracam sa morada se moze jesti dobro.
Ako ti nije bitno da to baš bude Srbija, imaš pored Đevđelije selo Mrzenci, sa nadaleko čuvenom jagnjetinom. Kafana se zove Javor Džoko, a o posećenosti govori podatak da dnevno ispeku i posluže oko 60-70 jagnjića.

http://www.sitonijanadlanu.com/forum/sitonija-na-dlanu-forum.php?idtema=222&id=67&vezaid=5

http://www.nemagreske.com/najbolja-jagnjetina-na-balkanu-2-deo-javor-dzoko-mrzenci-makedonija/

https://www.youtube.com/watch?v=DSR2MdHLx1I
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Na mreži zoranius

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #58 poslato: 25. Jun, 2015. 16:00 »
Ono što sam lično isprobao na povratku iz Grčke:
- U Vranju kafana Aleksandrija (ćumez pored pijace ali roštilj neverovatan, cene smešne). Haremluk u centru Vranja. mislim da je tu kuća Bore Stankovića, jagnjetina fenomenalna, roštilj ne za pohvalu, lep ambijent
- Leskovac - restoran Groš, odličan roštilj, cene pristojne, prelep ambijent.
- Niš - restoran Mala vazdušna banja u centru grada. Fenomenalan roštilj za male pare.
Za ovo u Mrzencima svi pričaju da je odlično ali mi je to uvek bilo rano za klopu na povratku pa nisam nikad svratio.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #59 poslato: 25. Jun, 2015. 23:48 »
a ja dobro jedem u Grckoj pa se ne vracam gladan :P
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip



Pretraga foruma [Google]