Anketa

Koliko često perete (i čistite unutrašnjost) svoje Škode?

1x mjesečno
40 (25%)
2x mjesečno
34 (21.3%)
1x tjedno
36 (22.5%)
2x tjedno
11 (6.9%)
1x godišnje..kad se baš mora
6 (3.8%)
ne perem ga i ne čistim sam..to rade drugi tj. u autopranicama.
22 (13.8%)
perem ga i čistim skoro svaki drugi dan...čim se ukaže prilika
7 (4.4%)
ne perem ga..pere ga kiša i snijeg a suši vjetar
4 (2.5%)

Ukupno glasova: 140

Autor Tema: Anketa: Pranje i čiščenje svog limenog ljubimca, kako, koliko, čime...  (Pročitano 15934 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži hakklerZapočeo temu

evo došlo konačno malo ljepše vrijeme. ;)

Za sad nema na forumu neka slična tema..pa da vas čujem?

Da li se Škode sjaje ili su prepuštene vremenskim uvjetima.

ponukan prije par dana malo detaljnijim pranjem..dvije kante,šampon..brisanje..usisavanje..cca 2 čuke otišlo.Nije bio car dealjing..al dosta sam si dao truda ..čak ispolirao zadnju haibu jer je spojler treba ići gore.
I onda normalno padne drugi dan kiša..i to ona žuta  >:( ;D

evo jedna zgodna anketa. Inače najviše koristim samouslužnu praonicu 2,3x mjesečno na kovanice..po ljeti je to 1xtjedno..jer mi se neda doma vaditi miniwash i sve to pripremiti (a neki od vas sigurno i nemaju svoje dvorište za tako nešto)
Ugl. usisavam večinom kod kuće i čistim auto iznutra..ali rjeđe nego što to činim sa exterijerom.

 Pa da vidimo..jer su Škode prljave na cesti..ili se sjaje?

Van mreže Turbo

I ja samo na samouslužnoj, a iznutra u perionici. Ranije sam znao nekad dati u perionici na komplet pranje ali više ne :)
Posebno što je juče stigla Megs vunena rukavica za pranje i takođe Meguiars NXT Generation Car Wash, očekujem i 3M glinu i mikrofiber peškir za sušenje. Već sam ovih dana kupio Sonax sredstvo za felne, za gume imam Ma Fra sprej koji je odličan, zove se Fast Black, imam i Ma Fra vosak u spreju koji nisam još isprobao, a za to će mi trebati i aplikatori koje takođe čekam da stignu. Protiv smole i katrana tu je i Ma Fra Deca Flash koji odlično radi posao.
Za razmazane insekte imam neko CarPlan sredstvo kojim nisam zadovoljan.
Planiram još neki bolji sealant da uzmem, ali osim pranja neću ništa dirati do jeseni, tada ću sam uraditi claying i voskiranje nekim kvalitetnim sredstvom, pa sve iz početka.

Na mreži hakklerZapočeo temu

hm..41 pregled i 12 glasova..

evo ja danas ubacio euro 30..samo da isperem na samousluznoj pošto u zadnje vrijeme sam ko magnet gdje got parkiram na rafale od ptičjih izmeta..i to on
ako fajn količinski.
a ptičje govno u kombinaciji sa jakim suncem pojede lak za koji dan...

ovo več prelazi u 2-3x tjedno..pranje (skoro svaki drugi dan..al bez brisanja)

stari mi kaže ..to ti je sreća :D
al me več..lupa po djepu i lagano živcira :o








idem sad gume namazat :D

Van mreže Boccaa

Ja se drzim sistema-proverena perionica pranje sa voskiranjem otprilike jednom mesecno a izmedju toga puskiranje na zetone.Dobio sam gomilu turtle wax preparata na poklon (gume,stakla,plastika,...) njih koristim i poprilicno sam zadovoljan.

Van mreže Turbo

Danas odradio prvo pranje Megs vunenom rukavicom i NXT šamponom. Baš sam zadovoljan, posebno efektom rukavice koja stvarno ne ostavlja ni najmanji trag na laku gde prođe, za razliku od sunđera. Vredi svaki dinar.
Još samo mikrofiber peškir da mi stigne i četka za felne i imam sve.

Van mreže sumadinac1.4 16v

idem  u perionicu gde ne stede vodu prvo tuiranje pa onda pranje cetkom sa saponom pa opet tusiranje i brisanje.Enterijer sam usisam pa onda prebrisem sredstovm za ciscenje prozors pa tek onda sredstva za sjaj plasticnih delova instrument table za .I neka jelkica i to je to.......

Na mreži hakklerZapočeo temu

+29c..u hladovini
oprao auto..ručno..u dvorištu

uff..dosta za ovaj mjesec :D

Van mreže Turbo

Još jedno hobby pranje gotovo. I dalje ne mogu da se načudim ono Meguiars vunenoj rukavici za pranje, posle desetak pranja od kako je auto ispoliran, nigde ni najmanjeg swirla na karoseriji.
Obavezna oprema ako se želi zadržati ispoliranost auta što duže. Još da mi stigne Water Magnet peškir za sušenje i brzi vosak i imam sve što mi treba da auto uvek bude tip top. Sutra ide na dubinsko oplata prednjih vrata i prednjih sedišta i u totalnom fulu je  O0

Na mreži hakklerZapočeo temu

navučićeš hrđu od tolko pranja  ;D

Van mreže Turbo

Haha, a dobro, max 10 pranja za 4 meseca. Perem 2x mesečno detaljno, a puškiranje 1x nedeljno ili češće po potrebi.

Van mreže beli982

Šta najlakše skida ''upljuvke'' od muva?  :P

Van mreže Turbo

Ja imam Car Plan Bug Blitz ali nisam zadovoljan. Meguiars Bug&Tar remover skida insekte neverovatno, samo on i košta sigurno 1000-1500 dinara boca, mada ti to traje sigurno nekoliko sezona. Naprska se, ostavi malo i iskpuškira.

Van mreže bugarin

Axel sgrasso zeleni. Naprskaj i sacekaj 5 minuta. Nakon toga ispuskiraj. Oko 250 dinara flasica u hipermarketima.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Turbo

Skinuće mi nano sealant jbg, not an option ali znam da ekstra odrađuje posao.

Van mreže bugarin

Odgovor i nije upucen tebi, nego belom :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD



Pretraga foruma [Google]