Autor Tema: Škripanje prilikom podizanja i spuštanja prozora (vozačeva strana)  (Pročitano 2082 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 0p3rat0rZapočeo temu

Zdravo svima,jel ima neko neko rijesenje za škripanje prilikom podizanja i spuštanja prozora ? negdje mi zakača staklo od neku gumu ili nešto pa se javlja iritirajući zvuk odnosno škripanje ;D ako je neko imao ili zna kako odkloniti ovaj problemčić neka piše. hvala  O0
« Poslednja izmena: 26. Avg, 2014. 22:44 pedja »
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Van mreže vlada320

Pokušaj da namažeš glicerinom kedere, odnosno žljebove kroz koje staklo prolazi - klizi.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Na mreži t.salai

Mislim da ti skripi plasticni klizac po metalnoj sini sto vodi staklo. I meni je skripalo do prije 2 dana kad je sajla pukla  :D
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže 0p3rat0rZapočeo temu

Ne znam šta je u pitanju,kod mene ovo škripi evo već nekih mjesec dana al mi sad na um pade da se javim na forum da vidim jel neko imao sličan problem i kako ga je riješio  ^-^
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Van mreže Dada

Kupi silikon u spreju,naspricaj po vodjicama gde ide staklo i to ce ti podmazati i ocistiti.Mozes i wd-om

Van mreže nemanja_vr6

kao sto rece    t.salai  verovatno skripe klizaci na sinama treba ih podmazati. do njih se moze doci samo ako rasturis komplatna vrata :)

Van mreže hatuna1983

Nista nece pomoci na duze staze. Jedino rjesenje je da skines tapacir, skines limenu zastitu i podmazes sve do cega mozes doci nekom masti(moja preporuka je silikonska mast, podmazao sam prije godinu dana i jos ne skripi). Podmazi dakle sajle i sve sto mozes dohvatiti. Kad budes ponovo vracao prozor(jer ces ga morati otkaciti da dohvatis sve) pazi da ga zaguras uvis dovoljno. Ja to nisam dobro uradio pa se culo strujanje zraka iako je prozor bio zatvroren. Nakom naknadonog podizanja( ja drzao prozor a pomagac stegao sarafe) strujanje je prestalo. Inace, pocece ti skripati i na suvozackoj strani kad tad.
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Van mreže zare

Skripi i meni i to bas ljudski :). Na nekom stranom forumu sam nasao uputstvo kako se sve to radi i kada sam video sta sve treba da se rasturi odmah sam se navikao na skripanje i vise mi ne smeta  :))

Van mreže Dada

Kako se skida limeni panel na vratima ako je nitnama zakačen?

Na mreži Lignjoslav

Stare pop nitne moras da probusis busilicom a kad vracas panel stavis nove.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže Dada

Odg: Škripanje prilikom podizanja i spuštanja prozora (vozačeva strana)
« Odgovor #10 poslato: 27. Avg, 2014. 08:47 »
Jebale ih pop nitne,kakvi ludaci što to sranje stavljaju.

Van mreže hatuna1983

Odg: Škripanje prilikom podizanja i spuštanja prozora (vozačeva strana)
« Odgovor #11 poslato: 27. Avg, 2014. 10:44 »
Malo je nezgodno skidanje panela sa prekidacima za podizanje prozora, mora se ispod pronaci ona rupica pa sa necim otkaciti onu plastiku od vrata koja je zakacena za panel. Meni je prvi put to uzelo sat vremena dok nisam skontao kako da je otkacim. Dodusa radio sam napamet, da sam malo proguglao uputstva bilo bi li lakse ali eto. Uglavnom jos jednom preporucujem silikonsku mast, kod mene je super odradila posao i jos uvjek je dobro sve a ima eto vise od godinu dana. Majstori su mi preporucavali zamjenu podizaca....
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Van mreže Milos Nikolic

Odg: Škripanje prilikom podizanja i spuštanja prozora (vozačeva strana)
« Odgovor #12 poslato: 27. Avg, 2014. 16:19 »
Dali bi znao neko da objasni korak po korak kako da se skine tapacirung, sa prekidacem? Imam isti problem + skripe mi i vrata kad se zatvaraju/otvaraju.

Uzgred, na nekom sam forumu nasao da lik preporucuje litijumsku mast za ove stvari.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp, 2003g

Van mreže krcaerdoglija

« Poslednja izmena: 27. Avg, 2014. 18:31 pedja »
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže hatuna1983

Odg: Škripanje prilikom podizanja i spuštanja prozora (vozačeva strana)
« Odgovor #14 poslato: 27. Avg, 2014. 18:35 »
Dali bi znao neko da objasni korak po korak kako da se skine tapacirung, sa prekidacem? Imam isti problem + skripe mi i vrata kad se zatvaraju/otvaraju.

Uzgred, na nekom sam forumu nasao da lik preporucuje litijumsku mast za ove stvari.
Bi li mi vjerovao da cijelo vrijeme mislim na litijumsku mast a preporucujem silikonsku mast :) Dakle litijumska je dobra to sam i ja stavljao nezz sta mi je silikon u glavi :)
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance



Pretraga foruma [Google]