Autor Tema: CitiGo je skup?  (Pročitano 4275 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

CitiGo je skup?
« poslato: 31. Avg, 2014. 15:53 »
Post iz druge teme (garaže) me je podstakao da otvorim ovu temu, a tiče se cene ovog škodinog modela. Da li ovaj najmanji auto iz Škode ima, gledajući cenovnike dilera, prilično veliku cenu? Skoro 10.000 eur za ambition paket, i 75ks.

Znam, kada je 2012 pušten u prodaju početna cena za model sa 3v i motor sa 60KS je bila 6.500 eur a sada ništa tome približno ne postoji u prodaji?

2012, jun: "Generalni uvoznik vozila Škoda za Srbiju, kompanija Autočačak predstavila je najmanji i najjeftniji model iz game Škoda - Citigo (startuje po ceni od 6.490 evra). Ovo je model koji će u obe verzije kako sa dvoje tako i sa četvoro vrata predstavljati nešto novo, nešto veoma upotrebljivo i kvalitetno za sve one koji kupuju svoj prvi automobil ili žele okretni mali gradski auto...."

http://auto.blog.rs/blog/auto/domace-trziste/2012/06/21/autocacak-predstavio-skodu-citigo
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže SuperB

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #1 poslato: 31. Avg, 2014. 17:35 »
Peđa, a autorska prava za ovu temu?  ;D

Evo izvor Auto Čačak



Alpros




Nikada ne bi dao taj novac za takav mali auto, a nisam jedini pa ih zato baš i nema na našim ulicama....



Van mreže zare

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #2 poslato: 31. Avg, 2014. 18:08 »
Ne pratim pricu sa cenama pa ne znam koliko kosta konkurencija. Ali...

Kod nas je vrlo cesto prisutna pojava da se auto "meri" samo po velicini. Kao sto neko rece, nikada ne bi dao toliko para za tako mali auto. Po meni cista glupost ali kao sto vec rekoh, ukusi su razliciti.

Zasto bi neko dao isto toliko para za auto od 4.5 metra (i bar 100 konja) kada se vozi samo po gradu i to 95 % sam u istim tim kolima od 4.5 metra. Kada isti taj mali auto moze jednom ili dva puta godisnje da ga odveze do mora, neke planine i sl. Kada ce isti taj mali auto da trosi bar za trecinu manje goriva od onog velikog i moze skoro svuda da ga parkira za razliku od onog velikog koji skoro da i ne moze da parkira.

E sad, komsije nece da pocrkaju od muke kada kupis nesto od 3 i kusur metra ali ce da pozelene kada parkiras nesto malo krace od autobusa. To sto ti autobus ne treba nema veze.  Vazno je da kupis sto duze za pare koje imas. Pa neka crknu komsije i iz sledece ulice :).

Nas je problem sto ne kupujemo i vozimo ono sto nam stvarno treba. Necu da ulazim u razloge, to je vec prica za neke druge specijaliste :) :).

Coveku koji je kupio Citigo iz cije garaze je ova tema nastala svaka cast jer je kupio bas ono sto mu treba. Sto je bas retkost u danasnje vreme.

Da se mozda neki ovde ne nadju pogodjenim onime sto sam pisao (nije mi bila namera), nisam mislio ni na koga sa foruma, niti znam ko je zbog cega kupovao auto, pricam generalno kako stvari stoje ;).

Na mreži bigor

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #3 poslato: 31. Avg, 2014. 18:41 »
Kao sto neko rece, nikada ne bi dao toliko para za tako mali auto. Po meni cista glupost ali kao sto vec rekoh, ukusi su razliciti.
Nije glupost, neko kome je veca porodica,a ne moze priustiti dva auta mora uzeti sto veci auto. Siguran sam da se svi slazu da je mali auto zgodan za grad ali zelje su jedno,mogucnisti drugo
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži munja23

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #4 poslato: 31. Avg, 2014. 19:00 »
Ja zaista ne znam ko će da kupi Citigo-a po sadašnjim cenama. A mislim da je caka sledeća:

Završna obrada na VW up i Škodi Citigo je po mom mišljenju IDENTIČNA. Malo je glupo da Škoda proda više vozila od VW? To mi je trenutno kao jedini logični razlog zašto su se cene toliko povećale. Da ne ugrozi prodaju UP-a.

Kao što sam rekao u garaži, Citigo je kupljen za moju mamu. Većinom prelazi po gradu, često putuje na relaciji Budimpešta-Beograd. Neretko kad je auto u Beogradu i ja odem sa njim preko leta na more ili na neku duži put jer je veoma udoban, a stvarno troši dosta. Imajući u vidu da je auto uzet na kredit od 7 godina, ako za tih 7 godina pređe oko 200K km, mislim da će se sam isplatiti. Inače, mene je gepek kod Citigo-a iznenadio koliko može da se napakuje. Prošle godine sa devojkom sam se vraćao sa mora. Njen ogroman Carpisa kofer i moj medium Samsonite su stali u gepek. Neverovatan auto :)

  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže SuperB

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #5 poslato: 31. Avg, 2014. 19:39 »



Po meni mnogo bolja solucija od Citigo po ovoj ceni koja je sada, ali kao što kaže jedan član ukusi se razlikuju, a inače cena parkinga za auto od 5 metara i od 1,5 metar je ista, a do sada sa mojim autom nikada nisam imao problema oko parkiranja...  ;)

Van mreže nebojsar

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #6 poslato: 31. Avg, 2014. 20:03 »
Ja mislim da sam concept citigo i Up moraju da bi ozbiljno zaziveli da imaju dve bitne stvari, jako nisku potrosnju i cenu od 5-6000 eur max. Ako moze jedan Dacia Logan da se napravi za te pare, ova dva modela ako nista zbog ustede materijala mogu sigurno da se prodaju za isti novac . Ne vidim sto bi neko dao istu cifru za Rapida ili neku finu Fabiju i Citigo. Mozda elektro ili TGI vozilo sa ovom cenom i moze da prodje ali benzinac koji trosi bar 5l u gradu nema nikakav smisao.
« Poslednja izmena: 31. Avg, 2014. 20:13 nebojsar »
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže zare

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #7 poslato: 31. Avg, 2014. 20:17 »


Kao sto neko rece, nikada ne bi dao toliko para za tako mali auto. Po meni cista glupost ali kao sto vec rekoh, ukusi su razliciti.

Nije glupost, neko kome je veca porodica,a ne moze priustiti dva auta mora uzeti sto veci auto. Siguran sam da se svi slazu da je mali auto zgodan za grad ali zelje su jedno,mogucnisti drugo
Procitaj lepo sve sto sam napisao  ;).

Na mreži bigor

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #8 poslato: 31. Avg, 2014. 20:51 »
Procitao i shavatio da navodis kupovinu velikog auta kao stvar ukusa i statusni simbol. Slazem se da si u dobroj mjeri u pravu ali mnogim ljudima je i potreba veci automobil, sto kako navedoh porodice,sto zbog posla.
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže SuperB

Odg: CitiGo je skup?
« Odgovor #9 poslato: 31. Avg, 2014. 22:25 »
Otišli smo u off, u svakom slučaju ja često vozim van grada i nikada ne bi uzeo za nekoliko stotina eura manje  citigo umesto npr. rapida koji je stabilniji i udobniji, a i sutra kada budem prodavao automobil i parkiram citigo pored rapida i budem rekao iste su cene izbaciće me sa pijace ;)



Pretraga foruma [Google]