Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Koje ulje za feliciju 1.3?  (Pročitano 4002 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Odg: Koje ulje za feliciju 1.3?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2015, 18:01:45 posle podne »
Ja bih dosipao to što si kupio, kao što kaže dulefontana... mada nikada u svoj motor, bez obzira koliko star, ne bih sipao ništa ispod polusintetike.

Pogledaj koji standard zahteva tvoj motor, idi na neki oil-guide bilo kog proizvođača i uzmi ulje koje je sto dinara skuplje po litri, ali je postojanije, imaš bolju zaštitu motora, i duži servisni interval.. tako da te na kraju izađe i jeftinije po km.
Obično je to u gradaciji 10W-40.

Van mreže crkiTopic starter

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 02, 2015, 18:39:54 posle podne »
Idem na put od 300 km i sigurno će potrošiti.Već sam pisao u decembru prošle godine sam išao u cugu 300 km i potrošio mi je od sredine merača,pa do malo ispod minimuma ( dolio sam oko 300 ml) i u povratku je isto bilo.Po gradu sam prešao oko 1500 km i  od sredine merača nivo je opao do 1-2 mm iznad minimuma.Nije mi jasno šta se dešava,ulje je lukoilovo 15-40 luxe.
  Prijatelj mi je dao savet za ovo putovanje sipam ulje do maksimuma,ja volim da bude na polovini,ali kao što on kaže kad već troši ulje da ne ode ispod min.
   Već sam dobio savet da sledeći put sipam polusintetiku.Mislio sam da na zameni sipam nisotec universal sae 15w-40  jer imam pravo na neki popust u visini 40% ali sad se lomim.Verovatno će i potrošnja ulja biti manja sa nekim kvalitetnijim uljem.
 Hvala na pomoći.
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2015, 18:43:09 posle podne crki »
  • Vozi: škoda felicia 1.3 glxi

Na mreži ugi85

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 02, 2015, 18:48:30 posle podne »
To sto potrosi na otvorenom nije ulje nego voda koja se talozi u ulju od gradske voznje. U gradskoj voznji izgleda auto ne trosi ulje, a umesto njega se talozi voda koja se su u malo duzoj zustrijoj voznji na otvorenom sagori. Pogotovu na auto putu.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži Filo

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 21, 2015, 19:33:12 posle podne »
Na mojata felicija 1.3 43 kw so karburator, ova ulje na slikava i go staviv:

1800 km imam pominato otkako go staviv, 0.5 l fali na sipkata, ama i mi tece od dihtungot kaj poklopecot na ventilite:

« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2015, 19:37:34 posle podne Filo »
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

Van mreže Sadrak

« Odgovor #19 poslato: Maj 21, 2020, 18:33:33 posle podne »
Kod mene u feliciji 1.3 je Total Classic w10-40.
Jel to ok za feliciju?
  • Vozi: Felicia 1.3

Na mreži Filo

« Odgovor #20 poslato: Maj 22, 2020, 06:27:33 pre podne »
Vise ne koristim ovo Mannol, sada stavam 77Lubrikant SL/CF 10w-40.

Neka razlika u odnosu na Manol i nema, na ist interval sipam po litro ulje i tako.
Nesto istekuje kod benzinska pumpa pa redovno pritegam po malo, ali sada vidim da najverojatno pusta i kod semering radilice kod zamajac.

Valda i plus pomalo si sagoreva i sam motor jer ponekat primetim plavi dim recimo stoim na semafor 1-2 minuta i kada krecem vidim mali plavi oblak u retrovizor koj zatim ga nema pod turazi.

Sve u svemu nek ima ulje i redovno menjaj i ne se umaraj, proveravaj nivo odvreme-navreme.

Van mreže Sadrak

« Odgovor #21 poslato: Jun 04, 2020, 17:22:51 posle podne »
Ima li neke velike razlike izmedju total classica i total quartza?

Na mreži pajapop

« Odgovor #22 poslato: Jun 04, 2020, 19:27:54 posle podne »
Zar ti ne znas za ovaj podforum : https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=1756.0 Pitas coveka sve sto te interesuje u vezi ulja...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Sadrak

« Odgovor #23 poslato: Avgust 29, 2020, 06:37:44 pre podne »
Jučer sam mijenjao ulje, na ravnom. Pustio da sve izadje, ono što se kaže do zadnje kapi. Nakon toga sam ulio ravne 4 litre, po crticama na kantici od ulja. Na šipki ulja razina ulja se popela do gornje granice mjernog polja, iako nisam ulio sve 4,5 litre koliko po servisnoj knjižici u motor ide, ukoliko se mijenja i filter. Zanima me koliko ta malo veća kolićina ulja od preporučene samom motoru može štetiti u radu?
Čest je slučaj i kad se ulje mijenja u servisima da se oni ne drže nekakave sredine mjernog polja nego naliju dobrano do vrha tog istog mjernog polja na šipki.

Na mreži Filo

« Odgovor #24 poslato: Avgust 29, 2020, 06:56:12 pre podne »
Vidi vako, samo malo da je neravno i na sipku pokazace razlicno nivo.
Recimo samo da je malo udolno i kola sa motor da je u taj pravac i recimo pokazuje na sipka do najgorna crta, ondak zavrti kola obratno, sa zadnica da bude nakaj udolno i pokazace 1/4 manje na sipka.
Provereno mi je ovo, bas moj dvor je vakav, blago udolno kako neli kada pada kisa voda da ne bi se zadrzavala u dvor.

Inace ja na svaki servis sipam tacno 4 litra i kada kola mi je namestena sa motor prema ''udolno u dvor'', pokazuje max na sipku i to je to.
Ne brini se, cim si turio 4 litra vozi, ostatak od ulja cuvaj ako slucajno pocne da gubi ulje.