Autor Tema: Kočiona tečnost-Škoda Octavia 1.9 TD (77kw)  (Pročitano 1621 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže FuntaZapočeo temu

Kočiona tečnost-Škoda Octavia 1.9 TD (77kw)
« poslato: 16. Sep, 2014. 09:43 »
Pozdrav,

Potrebno je da zamenim kočionu tečnost na Oktaviji 1.9 TDI (77kw/105KS) 2007. Možete li objasniti postupak zamene i dati preporuku koju tečnost da kupim?

Pozdrav,
Ivan

Van mreže Turbo

Odg: Kočiona tečnost-Škoda Octavia 1.9 TD (77kw)
« Odgovor #1 poslato: 16. Sep, 2014. 10:52 »
Ne radi to sam. Dot 4 bilo koju, naravno bolje neku sa jačim imenom, ali s druge strane redovno menjaj svake dve godine pa možeš i jeftiniju. Ne menjaj sam jer to ni mnogi majstori ne znaju da urade kako treba. Sve ukupno sam prošle zime u ovlašćenom Škoda servisu sa rukama i materijalom platio oko 2000 dinara, sipali mi Castrol tečnost.
Treba ti dizalica jer se skidaju sva 4 točka, alat... Ne vredi muke radi uštede od par stotina dinara.

Na mreži bigor

Odg: Kočiona tečnost-Škoda Octavia 1.9 TD (77kw)
« Odgovor #2 poslato: 16. Sep, 2014. 13:06 »
Mozes i sam sa jos jednim kolegom mjenjati, nije bas mnogo komplikovano. najbitnije je pratiti da se dosipa ulje stalno kako ne bi slucajno povukao vazuh. Mozes naci i na Youtube postupak zamjene. Opet ako to sve kosta 2000 sa materijalom, nemas racun da se akas s tim. Jedino ako si dokon i volis sam da petljas oko ljubimca
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ