Autor Tema: Nosač motora na pumpi za vodu  (Pročitano 2320 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži mihajloalaspZapočeo temu

Nosač motora na pumpi za vodu
« poslato: 25. Sep, 2014. 22:40 »
Ponovo mi se razj***o nosač motora na pumpi za vodu, drugi za 3 godine. Gde može da se nabavi samo nosač, ali kvalitetan? Neka košta koliko i pumpa, samo da nju ne menjam ponovo. U krajnjem slučaju bih kupio i pumpu, ali ako neko može da mi preporuči neku kompletnu pumpu ako je malo duže potrajala.
  • Vozi: Octavia Combi 1.8T 20v

Van mreže brlog04

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #1 poslato: 28. Sep, 2014. 15:45 »
  • Vozi: Škoda Fabia II 1.4 16V 2008 Ambiente

Van mreže omlest

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #2 poslato: 28. Sep, 2014. 20:12 »
Ja sam skoro tj pre nekih 15-ak dana promenio, nosac je u stvari za feliciju i kosta 1000 rsd, montaza me izasla 1500 rsd.
Ovo je 3 u zadnjih 5 god. ali sam zato vreme promenio 3 skode tako da u sustini uvek sam ga menjao jer je vec bio los ili sam mrao da menjam pumpu.
odoh u offtopic ali poenta je uzmi skuplji i koji je za feliciju.

Na mreži mihajloalaspZapočeo temu

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #3 poslato: 28. Sep, 2014. 20:21 »
Hvala momci na odgovorima! Od pumpi ovde mogu da se uzmu Graf za 3800 din i Metelli za 4200 din, a uopšte nije malo para, a stvarno nemam vremena ponovo da odvojim ceo dan da je zamenim...

@omlest

Gde si nabavio samo taj nosač, ako može neki info ovde ili preko poruke. Ovde niko nema samo taj nosač, samo može cela pumpa da se kupi.
  • Vozi: Octavia Combi 1.8T 20v

Van mreže omlest

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #4 poslato: 28. Sep, 2014. 20:43 »
Ovde u prodavnici u BG-u na uglu Prsevske i Dimitrija Tucovica, radnja se sad zove Faber bivsa Gamba.
Takodje gledao sam kako ga majstor demontira i montira.
Cudi me da tu nema, ovde valjda svaka radnja ima te nosace i to po nekoliko verzijam, ja uvek uzimam za feliciju jer mi tako savetuju  i nisam imao problema,

Na mreži mihajloalaspZapočeo temu

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #5 poslato: 28. Sep, 2014. 20:50 »
Hvala za info! Nema ovde niko da proda samo taj nosač, imao je samo na jednom mestu, ali je ta radnja zatvorena.
  • Vozi: Octavia Combi 1.8T 20v

Van mreže dulefontana

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #6 poslato: 28. Sep, 2014. 21:01 »
Meni se posle dve godine razlokao, i evo kupio sam samo cauru i ovih dana ide kod majstora da se menja, samo mi je krivo sto mora pumpa da se skine.

Van mreže omlest

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #7 poslato: 28. Sep, 2014. 21:10 »
samo da dodam, meni nilad osim jel pri menjanju pupme nisu skidali pumpu zbog promene nosaca, samo se motor pomera i stari nosac se izbije a novi se malo obradi, namaze i legne bez problema.

Na mreži mihajloalaspZapočeo temu

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #8 poslato: 28. Sep, 2014. 21:20 »
@dulefontana

Ja sam taj nosač menjao na crvenom Favoritu (tad je ta radnja i zatvorena pa ovde više nemam gde da kupim) i ne mora da se skida pumpa. Malo je teže, ali može da se odradi bez skidanja sigurno. Meni je inače trajao manje od godinu dana, prošle godine u avgustu sam menjao pumpu (Meyle) i trajao je negde do pre 2 meseca i opet je počeo da se čuje.
  • Vozi: Octavia Combi 1.8T 20v

Van mreže omlest

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #9 poslato: 28. Sep, 2014. 21:23 »
Pa to jbg, ako menjas pumpu onda polovnu ili novu al su one mnogo skupe da valjaju necemu.

Van mreže dulefontana

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #10 poslato: 28. Sep, 2014. 21:28 »
Meni ta pumpa i taj nosac toliko idu na onu stvar da stvarno smatram da mi je lakse da dam 2000 dinara da mi majstor to zameni. Nije da ne umem, ali mislim da u poslednje vreme vise vrede moji zivci. Imam strpljenja dosta, ali kad krenem da se nerviram pocnem da pravim vecu stetu. :D

Van mreže mcshera90

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #11 poslato: 28. Sep, 2014. 22:26 »
Koji su simptomi i kako da znam kada mi ode taj nosac?

Na mreži mihajloalaspZapočeo temu

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #12 poslato: 28. Sep, 2014. 22:31 »
Pri svakom kretanju pod jačim gasom, pogotovo na velikoj uzbrdici, čuje se trrrr zvuk i vibracije se prenose bukvalno na ceo auto.
  • Vozi: Octavia Combi 1.8T 20v

Van mreže dulefontana

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #13 poslato: 28. Sep, 2014. 22:33 »
U voznji kada ides npr. trecom, oko 2000 obrtaja i naglo pustis gas, ako osetis bukvalno kako je motor jako lupio, kao da je udario u hladnjak ili vezni lim, znaj da ti je otisao nosac. Isto tako i kad krenes u rikverc cujes i osetis jak udarac u motornom prostoru. Jos laksa varijanta je da ga ubacis u prvu dok je ugasen, bez rucne, otvoris haubu i cimas auto napred nazad. Ako vidis da se motor previse pomera napred nazad, znaj da je nosac otisao.

Van mreže omlest

Odg: Nosač motora na pumpi za vodu
« Odgovor #14 poslato: 29. Sep, 2014. 00:45 »
Pri svakom kretanju pod jačim gasom, pogotovo na velikoj uzbrdici, čuje se trrrr zvuk i vibracije se prenose bukvalno na ceo auto.
ako kad krenes uzbrdo, krci onda je otisao ali to kod tebe moze biti i zadnji lonac, mozda je nategnut pa udara od pod i prenosi vibracije. Mene taj zadnji nosac zeza pa sam morao zicom prevezat.



Pretraga foruma [Google]