Autor Tema: Potrošnja goriva na Škodama..općenito  (Pročitano 52869 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Karlheinz

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #690 poslato: 04. Dec, 2018. 10:59 »
Da li se nekome desilo da potrošnja poraste "sama od sebe"?

U leru sa 0,5 na 0,7 l/h.
Vidi i ovo: http://forum.skodaforum.rs/octavia-2004/potrosnja-u-leru/
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #691 poslato: 04. Dec, 2018. 11:16 »
Hvala ti Peđa.

Kad bolje razmislim, i jeste sve nekako poremećeno od kako sam menjao menjač, kvačilo, kaiš, sve živo o čemu sam pisao.

Doduše, potrošnja u leru je tada bila ok - 0,5 l/h, ali je ukupna potrošnja lagano skočila, što kaže kolega u temi koju si citirao za oko pola litra na 100 km.

Međutim, sad je i u leru skočilo.

U ovo vreme kao danas se spušta na 0,6 ponekad i na očekivanu vrednost.

Auto mirno radi, motor nema neke vibracije, vidim da je remont dizne imao efekta.

Videću ono što je pomenuo ugi, javljam šta se desilo.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži jovan.ilic.89

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #692 poslato: 28. Dec, 2018. 22:38 »
Зна и моја Фабија некада да се занесе па мало више попије...
Хладан старт и гужва на НБГ, резултат:




Sent from my iPhone  

Van mreže Karlheinz

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #693 poslato: 29. Dec, 2018. 08:42 »
Juče u onoj gužvi, 60+ km po BG (ne NBGD), prosek malo ispod 9L/100, a brzina 17km/h, moj 1.9tdi. Viđena usput @voykan-ova RS u Nušićevoj.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže nidza

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #694 poslato: 30. Dec, 2018. 02:40 »
Tu smo negde. :D



Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže lipovaccc

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #695 poslato: 11. Feb, 2019. 23:13 »
Juče sam morao skoknuti do Maribora išao sa mojom fabijom 1.2 htp 64ks (čist benzin  :B=))

Potorošnja od Beograda do Maribora 5.3l a danas u povratku je bila 5.5, doduše vozio sam lagano za jedan auto od 14godina baš me iznenadila sa potrošnjom . Mada očistio sam dizne i klapnu gasa mozda je i zbog toga manja potrosnja
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže Marjanke

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #696 poslato: 12. Feb, 2019. 00:26 »
Meni 1.9 tdi jedva tu potrosnju na otvorenom ostvari, mada vozi se kao auto star godinu dana. Obrtaji cuvaju motor.

Van mreže Miro MNE

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #697 poslato: 12. Feb, 2019. 08:41 »
Otvorena vožnja (normalno po ograničenju, preticanja pun gas, tu i tamo poneka jurnjava) za vikend 430km (plus dva dana po Žabljaku na minusu kratke vožnje) po bordu ispade 5,1 (još nisam na pola rezervoara a tankovao full pred put) ... može to po meni još bolje al se tješim da je konfiguracija terena ipak razlog takvoj potrošnji =))

@Marjanke: meni se sve čini da tvojoj octaviji treba jedan doping u vidu chipa  :B=)
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži observer

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #698 poslato: 12. Feb, 2019. 10:25 »
Juče sam morao skoknuti do Maribora išao sa mojom fabijom 1.2 htp 64ks (čist benzin  :B=))

Potorošnja od Beograda do Maribora 5.3l a danas u povratku je bila 5.5, doduše vozio sam lagano za jedan auto od 14godina baš me iznenadila sa potrošnjom . Mada očistio sam dizne i klapnu gasa mozda je i zbog toga manja potrosnja

Za otvoreni put (magistralu) je to sasvim uobicajeno, toliko je i meni trosila moja 1.2 HTP do nekih 110 km/h. Na autoputu pri 150-160 nije bilo sanse da se prodje ispod 10-12 litara a vrlo cesto je znala da ode i na 14 litara.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži hakklerZapočeo temu

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #699 poslato: 12. Feb, 2019. 10:56 »
Fabia 1.6 tdi 105ks..loče po gradu ko V6

Evo drugi puni tank je napola. BC za čudo laže u plus. 8.4 vs 7.6 po točenju. Nije ni strašno ako uzmem u obzir prosječnu brzinu od 21km/h kratke dionice do max 10km i vožnja po centru grada gdje non stop rush hour. Pri tome me na prvom tanku i zezala loša masa od alternatora na aku..pa je motor non stop bio na 1000rpm na leru.

Jučer je malo propuhali koliko je promet dozvolio pa se i potrošnja smanjila i domet digao.
Iako se vozi bez nekog stiskanja i okviru najboljeg okretnog momenta od 1500-2000 grad i mala prosječna brzina čini svoje.
Uvjerenja sam da nakon mapiranja i gašenja diesel gate mape će to biti bolje..manje.

Ovo do 8l za grad još mogu progutat..a i zima je..ali ako bude i poslije remapa tako pila..ići će u ženidbu. Will se..

Van mreže Enes_k1

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #700 poslato: 12. Feb, 2019. 11:01 »
Nakon 6 mjeseci voznje i vodjenja pazljive evidencije evidencije po sipanjima od cepa do cepa (uglavnom sipam na jednoj te istoj pumpi) moja Octavia 2.0tdi sa PD motorom (oznaka BMM) na prosjecnih 2.500km mjesecno, kombinovane voznje uz najmanje jedno putovanje Sarajevo-Beograd-Sarajevo i ceste odlaske na planine oko Sarajeva trosi nekih cca 7L/100km.
Vozim prilicno agresivno tj. koliko 140ks dozvoljava, a svi oko mene me ubjedjuju da je to prevelika potrosnja i da njihovi 1.9tdi i 2.0tdi Pasati i Golfovi trose max 5-6L/100km u strogo gradskoj voznji.

Van mreže Miro MNE

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #701 poslato: 12. Feb, 2019. 13:11 »
Gore zaboravih napisat, da je u pitanju BKD tako da je to slično kao I kod tebe kolega. Meni je prosjek 70% grad 30% otvorena oko 6,8 ljeti do nekih 7,9 zimi. A sličnih priča sam se naslušao I ja. Ljeti grad, sa klimom stani kreni, nije nikakav problem 10 da prebacim. I nije mi ovo prvi TDI pa da se kaže navikavam se. Ili ja ne umijem da vozim štedljivo ili ostali ... da ne kažem sad ... ne pričaju istinu. Da se ne uvrijede ostale kolege, ne kažem da nije nemoguće, ko se kreće po ravnicama po Srbiji, ima mogućnost da vozi sa pregledom (što je npr. kroz kanjon Morače teško), vjerujem u te price o potrošnji ali ja po CG jednostavno ne umijem.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže Enes_k1

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #702 poslato: 12. Feb, 2019. 13:30 »
Gore zaboravih napisat, da je u pitanju BKD tako da je to slično kao I kod tebe kolega. Meni je prosjek 70% grad 30% otvorena oko 6,8 ljeti do nekih 7,9 zimi. A sličnih priča sam se naslušao I ja. Ljeti grad, sa klimom stani kreni, nije nikakav problem 10 da prebacim. I nije mi ovo prvi TDI pa da se kaže navikavam se. Ili ja ne umijem da vozim štedljivo ili ostali ... da ne kažem sad ... ne pričaju istinu. Da se ne uvrijede ostale kolege, ne kažem da nije nemoguće, ko se kreće po ravnicama po Srbiji, ima mogućnost da vozi sa pregledom (što je npr. kroz kanjon Morače teško), vjerujem u te price o potrošnji ali ja po CG jednostavno ne umijem.

Uspio sam ja da prebacim 10L/100km, ali auto putem :D Meni je inace prvi tdi, a nakon par BMW-a sto dizela sto benzinaca meni je i ovih 7L smijesna potrosnja. Samo mi fali malo snage i da je makar malo tisi, ali koliko para toliko muzike.

Na mreži sds21

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #703 poslato: 13. Feb, 2019. 09:03 »
Prosle nedelje napravljena tura od 2500km Nis-Villach-Venecija-Villach-Nis. Na autoputu tempomat na 135km/h, ostalo po ogranicenjima i prosecna potrosnja 6lit, prosecna brzina 87km/h. 4 odrasle osobe i pun gepek. Ja zadovoljan.  :)
  • Vozi: Skoda Rapid 1.0 TSI Drive MY2018, Skoda Fabia 1.2 TSI 2015

Van mreže Miro MNE

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #704 poslato: 13. Feb, 2019. 23:41 »
Veceras moj rekord na novoj octaviji (mk2 1.6 mpi  tiptronic). Dionica Bar-Podgorica, voznja po ogranicenjima +10km/h, ima jedan uspon do tunela i dionica na kojoj se vozi 100km/h.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance



Pretraga foruma [Google]