Autor Tema: Potrošnja goriva na Škodama..općenito  (Pročitano 52900 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vojkan85

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #825 poslato: 16. Sep, 2021. 18:23 »
Mozda adblue tu ima neku ulogu pa zato ne ide full rezervoar, mada mislim da su to odvojene stavke. Ja na karavanu, 45 litra :(.

@Buca Sipaj pun za 1000 =)).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži dixon

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #826 poslato: 16. Sep, 2021. 18:26 »
Ма дај друже о чему причаш, па те њихове препоруке шалтања мачку о реп окачити... То је као што DSG на фабричкој мапи хоће да уђе у шесту брзину на 50 на сат... И о томе да дизели нису за обртаје...... сваки дан имам ауте са лошим дизнама, напуњеним DPF испод 200ккм на сату (први власник аута био пре неки дан, DPF пун као шибица), клапне гаса које цркавају од гарежи, а сви они возе полако... Док од другара октавија A5 facelift RS 2.0 TDI 170ks цео живот вожена пун гас патос, пребила 220ккм, све у савршеном стању... То што дизели баце дима је више него нормално и сасвим у реду, кад нема DPF, EGR, катализаторе и глупости, мора при пуном гасу да баци дима и то није ништа страшно.. дизели воле обртаје веровао ти у то или не, нису предвиђени да буду у 3500+ обртаја дуг период, али 2300-3000 као редовна вожња, сам мотор и турбо потписујем да ће имати дужи радни век у односу на исти ауто који се вози на врх гаса као пола таксиста по БГ што ради...

Van mreže vojkan85

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #827 poslato: 16. Sep, 2021. 18:34 »
@dixon Upravo tako. Ulenjiš sve na autu pipanjem gasa. Ja sam ka Zlatiboru testirao, ide na max 4000 obrtaja u četvrtoj brzini ali ne smem da pišem brzinu da ne bude da sam se iživljavao, ali sam se trkao sa pojedincima koji su me cepali preko pune linije, pa su zaostali po krivinama :D. Najgora stvar koju možeš da vidiš na tim board-ovima je šaltanje na board-u iz 3-5 brzinu a ideš recimo 70 na sat. Eco tips, kako da ne.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži atomislav

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #828 poslato: 16. Sep, 2021. 18:36 »
Mogu da potvrdim dixonovu pricu. Nas sluzbeni golf 1.6tdi je stalno na autoputu, vozi se pun gas, a dpf, egr i klapna cisti na 450000km! Mora malo da se produva, ne moze stalno bapski da se vozi.

Van mreže fobia24

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #829 poslato: 16. Sep, 2021. 19:21 »
Sada ces jos ispasti po vama da auto treba da se gazi jer mu to vise prija, a ne neka norkalna voznja. Najprostije sto se tice dpf, sto vise goriva spucas na odredjenoj km, vise si ga napunio i cesce se regenerise. Vise regeneracija, pre se zapusi. A sam motor duze traje ako se ne vrti cesto u velikim obrtajima nego u nizim. Mada, nebitno je to sve za praksu. Auto treba svako da vozi kako misli da je najbolje jer ti skuplji kvarovi ako te zadese, resis jer nisi imao srece i ides dalje. Svakako grad i stalno na vrh gasa kao taksisti sto voze zahteva jedno "produvavanje" ali najbolje na autoputu u najvisoj brzini jer je tada i opterecenje najvece pa se postizu vise temperature izduvnih gasova. Moze neko da gazi u patos stalno tdi i da mu traje jer nije su izdrzljivi ti motori, ali da kupujem polovan auto svakako bih pre uzeo od nekog ko je vozio ko baba nego od nekog ko je stalno stiskao u patos, naravno da znam vlasnike.

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #830 poslato: 16. Sep, 2021. 19:42 »


Citat: Baltazar
Zna li ko pouzdano cemu ustvari taj prekidac u grlu rezervoara sluzi?
Moje misljenje je da daje komandu nekakvoj klapni da zatvori deo rezervoara pri sipanju kada je cep otvoren a kasnije po stavljanju cepa otvori da korivo i isparenja mogu da se sire.
Znaci nebi trebalo sipati do 65 nego do 55 kako fabrika deklarise. Ja to radim samo kada idem na duzi put. Ali ne mogu da objasnim momcima na pumpi da to ne rade.

Ja već nekih 250.000 km sipam skroz do kraja, što na Fabiji, što na Rapidu, i nikada problem.
Sada gledam u dokumentaciji, kažu da staje 16.5 lit. "šteka". E sad to je ono što se ja nikada nisam usudio da vozim dok se auto ne ugasi. Negde na potrošena 62 lit. već daje "Range" 0 km. Posle toga može da se vozi još sigurno 30-40 km, a verovatno i više.


Na mreži dixon

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #831 poslato: 16. Sep, 2021. 20:04 »
Ја вала сипам до чепа поготово кад сам у Босни или у Македонији, ако може и за понети . Што се тиче начина вожње дизела, верујте да гажење чува мотор, питајте сваког иоле искусног механичара и исто ће вам рећи... Не причам ја о вожњи у црвеном сваки дан међу семафорима 1-2-3 па кочница и тако у круг, али да треба да се вози под гасом иза тога стојим... А свако нек вози по своме, опет је питање ко шта вози... Нов ауто можеш возити пун гас у патосу какви бакрачи хлађење и грејање мотора, продаш га на 100ккм за 3 године и боли те брига, а ако се раније нешто деси имаш гаранцију, но сваки ће да изгура 100ккм какве год вожње... А што се тиче половњака, опет кажем, не возити га по граду патос 24/7, грејање мотора наравно, сачекати након јаче вожње који минут у месту да се уље охлади мало, али кад има прилике, магистрала, аутопут, стиснути гас поштено...

Na mreži atomislav

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #832 poslato: 16. Sep, 2021. 20:24 »
Upravo tako, ne treba auto od starta i uvek voziti gas u patos, ali da dizelu prija da se povremeno zgazi dobro, prija mu. Pritom ne mislim vristanje obrtomera u crveno, ali malo duza voznja na obrtajima oko 4000 sigurno ne moze da mu skodi.

Na mreži Baltazar

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #833 poslato: 16. Sep, 2021. 20:38 »

Ja već nekih 250.000 km sipam skroz do kraja, što na Fabiji, što na Rapidu, i nikada problem.
Sada gledam u dokumentaciji, kažu da staje 16.5 lit. "šteka". E sad to je ono što se ja nikada nisam usudio da vozim dok se auto ne ugasi. Negde na potrošena 62 lit. već daje "Range" 0 km. Posle toga može da se vozi još sigurno 30-40 km, a verovatno i više.



Nisam siguran da je to ‚‚stek‚‚ vise mi lici na ovo sto ja kazem, 16,5 litara prostora da se gorivo i isparenja sire.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #834 poslato: 16. Sep, 2021. 20:42 »
Pa ako je to potrebno da ostane prazno, sigurno ne bi omogućili da se napuni gorivom.

Na mreži Baltazar

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #835 poslato: 16. Sep, 2021. 20:54 »
I nisu, nego mi to iz neznanja radimo na silu. Ako se pravilno stavi crevo za tocenje ono ne potkacuje onaj crni prekidacic u grlu rezervoara, e onda mrdni levo potkaci i vidi koliko je stalo...
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Baltazar

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #836 poslato: 16. Sep, 2021. 21:16 »
Sto se same potrosnje tice, trosim oko 6 litara i po racunaru i po olovci. Znaci zadnjih osam godina od kad vozim na benzin, pun rezervoar ponistena kilometraza pa digitron.
Retko vozim po autoputu i imam veoma malo gradske voznje. Brzina obicno oko 100 km/h.
Dok sam postovao onu strelicu za preporuku saltanja stalno mi je bio garav auspuh mada nikakvog dima nema.  140 000 km servisi na vreme u ovlascenom, svecice na 60 000 orginalne skupe ko djavo.
Benzin Mol onaj skuplji sa aditivima.
Od prosle godine sam malo podigao broj obrtaja na kojima vozim izmedju 2-2500 do 3000, nikadaispod 2000. potrosnja se nije povecal cak je za nijansu niza, aspuh je cistiji ali i dalje nisam zadovoljan.Sadacu da probam da ga ne spustam ispod 2500 pa da vidim hoce li biti jos cistiji i sta ce biti sa potrosnjom.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Mareska

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #837 poslato: 16. Sep, 2021. 21:23 »
Da rezimiramo motor će biti sačuvan dpf čist ako sipas za 1.000din i pun gas?
  • Vozi: Passat

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #838 poslato: 16. Sep, 2021. 21:39 »
Mnogo se mucite i prepucavate sa tim dpf om, postao je opsesija kao i plivajuci zamajac vecini.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Mareska

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #839 poslato: 16. Sep, 2021. 21:50 »
Evo ja skoro 330.000km 1.6/120ks fabrički dpf i fabričko kvacilo(nema zamajac) 80% gradska vožnja uvek cim dodje do rezerve sipam pun.
  • Vozi: Passat



Pretraga foruma [Google]