Autor Tema: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.  (Pročitano 3825 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« poslato: 29. Nov, 2014. 09:25 »
Od pre nekoliko dana čuje mi se zujanje u kabini.Da objasnim:
To je onaj isti zvuk koji se čuje 1 ili 2 sekunde,a koji prestane kada se ugasi motor.Znači,čujem jasno u toku vožnje.Šta može biti?EGR,turbina,centralni kompjuter ili nešto drugo?

Van mreže tasa

Odg: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« Odgovor #1 poslato: 29. Nov, 2014. 17:04 »
da nije neki od motara koji pokrece klapne?  ali to se inace jako slabo cuje, skoro ne primetno,al ko zna.
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže Beli82

Odg: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« Odgovor #2 poslato: 29. Nov, 2014. 21:04 »
Da nije pumpa goriva u rezervoaru? Meni se na prethodnom autu baš znatno počela glasnije čuti pumpa nekoliko dana pred crkavanje iste. Upali auto pa sedi pozadi i pokušaj da pratiš odakle zvuk, ali zatvori sva vrata kako bi što bolje mogao da čuješ.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« Odgovor #3 poslato: 30. Nov, 2014. 09:37 »
Nije pumpa.Nju čujem jedino kad se spusti nivo goriva ispod polovine.Dam kontakt,ona se upali-odradi i to je to.Npr.posle par minuta vožnje i kad ugasim auto,pa ga ponovo upalim,posle 2,3 minuta,povlačenje goriva se ne čuje.

Van mreže Beli82

Odg: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« Odgovor #4 poslato: 30. Nov, 2014. 15:05 »
Nisam ni ja obraćao pažnju na to jer se taj zvuk javio nekoliko dana pre nego što je pumpa gecrkt, pa se nisam ni posvećivao tome da utvrdim odakle je zvuk dolazio. Isto se normalno čula da odradi pre paljenja  ali se neko zujanje čulo stalno baš pre nego što je ona crkla, i definitivno je zvuk dolazio negde iz kabine, pa sam 99% siguran da je to sada već pokojna pumpa u stvari vapila za pomoć.  =))
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« Odgovor #5 poslato: 10. Dec, 2014. 11:25 »
Bio kod Bugarskog.Kaže majstor motorići za gašenje i paljenje turbine se,usled niže temperature,malo više čuju.Sve je povezano sa EGR,ali mi je naglasio da nije ništa opasno.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« Odgovor #6 poslato: 19. Jan, 2015. 08:26 »
Zujao je menjač!Samo da javim.

Van mreže midzipg

Odg: Zujanje u kabini.Nije ventilator kabine.
« Odgovor #7 poslato: 28. Maj, 2015. 13:05 »
Pozdrav svima!
Samo da kazem da se meni jedno vrijeme culo zujanje i cukanje u kabini. Negdje u predjelu muzike. Ja sam mislio da je ventilator, pa skidao ladicu, cuda radio.... i onda mi drug kaze da to dolazi od poklopca motora koji je imao lufta i koji je lupao kada auto radi na ler ili manjim briznama, a vibracija se prenosila do kabine. Stavio mi je neku gumicu na saraf poklopca motora, tako da poklopac vise ne vibrira, a nema ni zvukova u kabini.
Nadam se da sam nekom pomogao ako ima slican problem. Pozdrav!



Pretraga foruma [Google]