Autor Tema: Škodin motor 1.8 TSI  (Pročitano 40100 puta)

Grom27 i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže kele001

Odg: Škodin motor 1.8 TSI
« Odgovor #45 poslato: 30. Nov, 2022. 11:13 »
Pozdrav, prosle godine sam pazario Octaviu 2015, 1.8 TSI 180hp 75.000km direkt iz Svajcarske, oko cijeg motora sam imao nedoumice pa su mi dobri ljudi sa ovog foruma pomogli da odaberem.
Ti 1.8 TSI motori su se menjali iz godine u godinu, do prve polovine 2015 imali su problem sa vecom potrosnjom ulja i jos neki, pa su posle toga otklonili nedostatke i kroz par godina prestali da se proizvode. U svakom slucaju ne bih ti preporucio da kupujes te starije verzije jer nisu poznati po dobrom.
Ja sam prezadovoljan autom, ide ko raketa, potrosnja mi je prosek 7.2l, doduse laksi je od Superba, ali ako imas svakodnevna putovanja od po 80ak km, mozda trebas da razmotris dizel ili da ugradis plin.
Inace za te pare mozes da pogledas i neki hibrid, sad za na njiih manja registracija i carina, takve toyote trose malo, baterije uglavnom nemaju problema...u Nisu svi taksiji su hibrid, ima i poneka Tesla ?!?
Nadam se da sam ti pomogao, sve najbolje!

Hvala na savetu!
Naravno da si mi pomogao.
Hvala jos jednom
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6 MPI

Van mreže smilic

Odg: Škodin motor 1.8 TSI
« Odgovor #46 poslato: 05. Dec, 2022. 14:52 »

Nakon svega što sam pročitao pitam se da li uopšte mogu da prodam moju oktaviju (A5, 2009) sa 1.8 TSI koja troši 3-4 L. ulja između dva mala servisa ili ću više dobiti ako je prodam u delovima...
  • Vozi: Oktavia A5 1.8 TSI

Van mreže DeanM

Odg: Škodin motor 1.8 TSI
« Odgovor #47 poslato: 16. Maj, 2023. 12:58 »
Pozdrav svima.
Vozim Oktaviju 2008. godiste, 1.8 TSI, Laurin Clement, ful oprema, uvoz iz Švajcarske pre 4 godine. Super auto, prezadovoljan skoro četiri godine kako je kod mene, ali...
Počeli su problemi koje ne znam kako niti ko može da reši, pa mi je potrebno par iskustava i saveta ako je neko imao.
Konkretno, počeo je problem sa neravnomernim radom motora na leru i kada je hladan motor, spušta gas, hoće da se ugasi i ne radi kako treba. Kada je počeo problem prijavljivao je greške na usisnoj grani, separator uljnih para, klapni gasa, sve je to uradjeno i problem rešen na kratko, posle nekoliko hiljada kilometara se ponovo vratio sada sa još intenzivnijim neravnomernim radom. Majstor kaže da negde ima "falš vazduh" i da zato tako radi u leru. Prijavljivao je nakon toga grešku "nedostatak paljenja na 4 cilindru" pa su zamenjene svećice, bobine i još po nešto, međutim opet radi isto kada je hladan motor, dok kada podigne temperaturu radi normalno, bez problema. Majstor mi preporučuje "generalku" motora i tvrdi da će to rešiti problem, međutim to kako vidim može puno da košta, pa na znam šta mi je činiti i da li se to isplati raditi za auto koji je prešao oko 280000 km. Ako ima neko iskustva ili savete kako rešiti takav problem i ako neko može preporučiti majstora koji bi se sa tim uhvatio u koštac molim da podelite samnom informacije. Hvala
  • Vozi: Oktavia 1.8 tsi laurin klement

Na mreži wkobre

Odg: Škodin motor 1.8 TSI
« Odgovor #48 poslato: 16. Maj, 2023. 13:44 »
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži AcoSk

Odg: Škodin motor 1.8 TSI
« Odgovor #49 poslato: 16. Maj, 2023. 16:23 »
@DeanM, jesi li proverio dizne?!

Van mreže DeanM

Odg: Škodin motor 1.8 TSI
« Odgovor #50 poslato: 16. Maj, 2023. 23:11 »
Nisam proveravao dizne, možda sam od toga trebao krenuti.
  • Vozi: Oktavia 1.8 tsi laurin klement

Na mreži AcoSk

Odg: Škodin motor 1.8 TSI
« Odgovor #51 poslato: 17. Maj, 2023. 00:19 »
Obavezno proveri dizne i izmeri kompresiju.



Pretraga foruma [Google]