Autor Tema: Problem sa retrovizorom!  (Pročitano 3647 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže alexa06Započeo temu

Problem sa retrovizorom!
« poslato: 04. Feb, 2015. 19:49 »
Pozdrav,
Imam problem sa retrovizorom, danas kad sam se vraćao sa posla svratim i kupim vozačev el.retrovizor pošto mi je bio polomljen ali je radio,a pošto je na novom kratak kabl sa dzekom morao sam da isečem žice da bi povezao, i kad pomeram levi on pomera i desni,a kad prebacim na desni normalno radi samo desni vratim stari medjutim isto se dešava, pozovem kolegu koji je električar (ali nije autoelek.)on misli da je prespoio dzoistik, voleo bih da čujem vaše mišljenje!

Van mreže mihajloalasp

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #1 poslato: 04. Feb, 2015. 19:55 »
Proveri da nisi prespojio neku žicu kad si ih nastavljao. Džojstik još nisam video da je nekome prespojio, mada nije nemoguće...

Van mreže alexa06Započeo temu

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #2 poslato: 04. Feb, 2015. 20:00 »
Nema šanse spojim jednu pa izoliram!

Van mreže bugarin

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #3 poslato: 04. Feb, 2015. 20:05 »
ne cackaj vise nista. to je normalan nacin funkcionisanja elektropodesavanja retrovizora. prelistaj uputstvo za upotrebu i videces da tako treba.

ako ti smeta i zelis da kada je na podesavanju levog retrovizora, podesavas samo levi, mozes to da odradis poreko VCDS-a.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže vlada320

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #4 poslato: 04. Feb, 2015. 20:09 »
Sve je u redu, kod mene je isto tako, a ništa nije dirano oko retrovizora.
Iz nekog razloga, konstruisano je tako da se u jednom položaju džojstika pomeraju oba retrovizora zajedno, u drugom položaju se pomera samo desni, a treći položaj je za grejače retrovizora.
Kao jedini logičan razlog zašto je to tako nameće se mišljenje da ako više vozača koristi isti auto - lakše je jednim potezom naštelovati oba retrovizora. Malo je komplikovano, ali ne vidim šta bi drugo moglo da bude razlog takvog tehničkog rešenja.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže alexa06Započeo temu

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #5 poslato: 04. Feb, 2015. 20:12 »
Ok ali do sada mi nije bilo tako, mada na rucici piše L+R

Van mreže bugarin

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #6 poslato: 04. Feb, 2015. 20:50 »
ko zna ko je sve pre tebe cackao taj auto. dal je neko dirao setovanja preko VCDS-a, VAG-COM-a ili neceg treceg. mozda se sistem resetovao i vratio na fabricka podesavanja....................
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže alexa06Započeo temu

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #7 poslato: 04. Feb, 2015. 21:22 »
ok,i hvala ne diram nista,imam upustvo ali je na italijanskom i uspeo sam nekako da prevedem  :bravo: i tacno tako pise pozz bravo2 :RR)

Van mreže dulefontana

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #8 poslato: 04. Feb, 2015. 23:37 »
Kod mene na Oktaviji se suprotno desavalo. Kada kliknem na R onda se steluje desni, a kada kliknem na L onda opet desni ali su kontra funkcije. Stisnem dole on ide gore, stisnem levo on ide desno. Receno mi je da je problem u modulu koji se na Oktaviji nalazi ispod table, a kada sam skinuo levi retrovizor i direktno mu dao struju normalno se pomerao u svim pravcima.

Van mreže goranloznica

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #9 poslato: 25. Jun, 2019. 16:28 »
Poštovani, ako može Vaša mala pomoć bio bih vam zahvalan i meni se posle zamene ogledala levog retrovizora dešava da kad pomeram levi on pomera i desni retrovizor istovremeno ,a kad prebacim na desni normalno radi, samo desni pomera. Pre zamene ogledala je sve normalno radilo. Pročitao sam gore "bugarin" komentariše da je to sve normalno . Kako može biti normalno istovremeno pomeranje oba retrovizora . Ako neko može da mi objasni kako da otklonim kvar da li je to negde i podešavanjima .Gledao sam da li ima osigurač od retrovizora pa njega da izjavadim pa da vratim možda pomogne ali u uputstvu sam gledao nigde ne postoji osigurač retrovizora . Svaka pomoć mi je dobrodošla. Hvala unapred.
  • Vozi: skoda octavia 2005 2.0 tdi

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #10 poslato: 25. Jun, 2019. 16:40 »
Normalno je . Istovremeno pomeranje retrovizora zbog parkinga
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže goranloznica

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #11 poslato: 25. Jun, 2019. 16:46 »
Buco izvini kako može biti normalno pomeranje oba retrovizora istovremeno? Kako nije bilo pre zamene 5 minuta pre toga tako da oba pomera istovremeno, ako je tako onda nebi bilo potrebe da piše na džojstiku retrovizora "L" "R" i "0" . Neka je to normalno za nekoga. Postoji li način zna li neko kako ja da vratim na "nenormalno" da levi i desni pomera zasebno-pojedinačno ? Hvala. 
  • Vozi: skoda octavia 2005 2.0 tdi

Na mreži AcoSk

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #12 poslato: 25. Jun, 2019. 16:53 »
Druze, ne moras postavljati jedno te isto pitanje u 16 tema.
Ja sam ti odgovorio u ovoj temi (ali i Buca ti je rekao...)
http://forum.skodaforum.rs/octavia-2004/odlijepilo-se-ogledalo-na-vanjskom-retrovizoru-i-kako-ga-popraviti/msg101472/?PHPSESSID=d0ee71987880f865da745a259ae9212f#msg101472

Van mreže goranloznica

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #13 poslato: 25. Jun, 2019. 17:06 »
AcoSk kažeš mi "Ako vec zelis zasebno: Podesis prvo levi, pa onda desni kako ti odgovara. I to je to"
O tome se i radi "NE MOŽE" zasebno samo istovremeno u tome i jeste problem. Vozio sam u svom životu do sada preko 100 različitih automobila što službeno što privatno ali nikada se nisam sreo sa tim da se retrovizori električni na džojstik pomeraju i levi i desni istovremeno , to za mene nije normalno .  Znam da mi je Buca odgovorio. Ali posle Bucinog odgovora sam ponovo pitao da li postoji naćin da vratim na "nenormalno" da se  levi i desni podešavam zasebno-pojedinačno ? 
  • Vozi: skoda octavia 2005 2.0 tdi

Na mreži AcoSk

Odg: Problem sa retrovizorom!
« Odgovor #14 poslato: 25. Jun, 2019. 17:10 »
Ovo si napisao u drugoj temi:
....kad pomeram levi on pomera i desni retrovizor istovremeno ,a kad prebacim na desni normalno radi, samo desni pomera.
Tako da nije lepo to sto radis



Pretraga foruma [Google]