Autor Tema: Superb 3 - utisci, testovi, informacije  (Pročitano 12163 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže voyager

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #60 poslato: 06. Nov, 2017. 01:45 »
Who cares?
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže Maksimus

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #61 poslato: 06. Nov, 2017. 02:03 »
Mene to iskreno cudi. Pogotovo jer ovih 190 dsg 4x4 ima dosta,a kostaju isto. Mislio sam da sam ja jedan od retkih koji uzimaju tu kombinaciju (specificne okolnosti),i bas mi je zao da nema vise tih 280 na ulicama(kad vidim superb sa razdvojenim izduvom kao da sam video mclaren  =)) ). Skoro videh jednog karavana,zelenkasta,totalno neupadljiva boja,17 felne (one sa dosta onih "lomljenih" krakova),al 280ks. Pravi sleeper.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #62 poslato: 01. Avg, 2018. 11:02 »
Digitalna tabla bi trebalo da se nađe tj. bude (kao opcija) u ponudi za model Superb 3.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže vuksa11

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #63 poslato: 02. Avg, 2018. 10:30 »
Kakva su vam iskustva po pitanju dosipanja Adblue tecnosti?
Planirao sam prvi put to da radim u servisu jer sam mislio da ce mi se poklopiti redovan servis na 15k km ali zbog odlaska na more pre servisa ipak cu morati da dospem adblue jer ga nije dovoljno preostalo da komforno idem na dalji put.
Da li to uraditi jednostavno na pumpi ili ici u Skodin servis?
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI DSG

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže vuksa11

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #65 poslato: 02. Avg, 2018. 11:38 »
Hvala, pisacu tamo.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI DSG

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #66 poslato: 30. Nov, 2018. 22:51 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #67 poslato: 25. Mar, 2019. 12:56 »
Jubilej: Škoda proizvela 500.000 modela poslednje genracije Superb-a od marta 2015. godine, u fabrici u Kvasiny.
Od 2001. godine ukupno je proizvedeno ~1.250.000 modela sve tri generacije ovog škodinog modela.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #68 poslato: 05. Okt, 2019. 00:26 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže grofbg

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #69 poslato: 26. Feb, 2020. 13:40 »
Da i ja nesto napisem...do sad sam vozio oktaviju ...2013 1,6, 105 konja dizel, manuelni menjac 5 brzina...izuzetno sam bio zadovoljan...ne mogu ni jednu manu da joj dam...taj motor i te performanse koje on daje je sasvim zadovoljavajuce, nije za jurcanje ali kad se stisne gas u preticanju povuce sasvim ok...ako se sedna iz nekog 150/200 konja onda ce neko reci da je troma ali realno ruku na srce je sasvim ok, potrosnja  kombinovana oko 6-6,5 lit...ako se vozi normalno i ne prelazi 2.500 obrtaja, sto je sasvim ok...za mene...ima i neku malo jacu opremu...ima i navigaciju ,multi volan, blu tut itd.kupio sam je sa 140.000 km, presao sa njom 70.000 km, uradio veliki servis, redovne male servise...zamenio plocice ,akomulator... ocena od 1-10  ( 10 ka...)....mali servis 100 e sa rukama veliki oko 250 eura

Imam i  Superb ,  2018,  2.0 ccm,  150 konja, DSG- malo je specifican...i treba voditi racuna koliko se pritiska papucica gasa...vise gasa, vise potrosi...zato lagano sa pritiskanjem...i bicete vise nego zadovoljni potrosnjom, presla 85.000 km ambijent oprema: multimedija Amuinsen, u boji...ima navigaciju koja ima sve aktuelne mape puteva u evropi i sve je to na Sd kartici.  Tel. se povezuje preko blututa...! E sad potrosnja kombinovana ide ovako od 5,5 do 7 litara, kada ga vozim lagano i ne dodajem gas...nego prebacuje brzine naa nekih 1.800 obrtaja onda je ta potrosnja oko 5.5-6 a ako ga malo stisnem...onda do 7 a moze i vise ako ide gas non stop do kraja...jbg. na  otvorenom putu Novi sad - Beograd 130 km/h  na tempomatu...5,5 lit ja sam u kolima...! Superb je za  klasu je veca od Oktavije i drugaciji je osecaj u voznji svakako...ali oba automobila u svoj klasi su zaista odlicna...zadovoljstvo mi je da ih vozim...!

Nisam hteo da ulazim u detalje sta sve koji ima od opreme itd...nego neki uopsten utisak...!

Relacija voznje sa tom mesovitmo potrosnjom koju sam naveo za oba automobila je " bezaniska kosa - auto put preko gazele - dorcol preko centra grada " sto bi znacilo od prilike grad-auto put 50-50 %  .

Nadam  se da sam nekome nesto pomogao sa ovim informacijama...!
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 150 DSG

Van mreže Filip BG

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #70 poslato: 27. Feb, 2020. 23:31 »
Da i ja nesto napisem...do sad sam vozio oktaviju ...
...
Nadam  se da sam nekome nesto pomogao sa ovim informacijama...!
Prva poruka pa puna korisnih informacija i ličnih utisaka. Lep primer. Hvala Vam grofbg.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže lonely_wolf

Odg: Superb 3 - utisci, testovi, informacije
« Odgovor #71 poslato: 13. Jun, 2020. 22:56 »
Napokon,
nakon gotovo 4 mjeseca čekanja preuzeh danas vozilo, a radi se o Style+ paketu opreme sa 1,5 TSI motorom uparenim sa MT6 mjenjačem.
Prvi utisci su zaista iznad očekivanog, enterijer prostran i konforan, sjedišta sasvim solidna (ne mogu dati objektivan sud nakon 250km ipak su mi guzovi navikli na sjedišta Octavia A5FL).
Takođe poredeći sa Octaviom malo mi je nepregledan nazad i na boćne retrovizore tako da ću morati naručiti kameru za vožnju unazad (mislio sam da mi neće trebati ali...  :()
Adaptivni tempomat me je naprosto oduševio, fantastično radi i na 60 i na 150 fenomenalno drži razmak i apsolutno radi odličan posao. Na auto putu drži brzinu vozila ispred i čim se izvrši prestrojavanje lijevo ubrzava na limitiranu brzinu. Ako ovako radi sa MT6 sa DSG_om je čista perverzija.
Malo prije sam namjerno otišao i napravio jedan krug da probam Matrix svjetla i nakon 10km sam imao utisak da ih imam čitav vozni vjek. Jednostavno ne znam šta da napišem da bi dočarao utisak vožnje sa ovim svjetlima. Nadam se da će se dobro pokazati i kod vlažnog kolovoza tj. da neće biti prevelike refleksije od asfalta.
Motor je sasvim OK, fino poteže i slatko se vrti nije mu mrsko kad se malo i jaće forsira. Malo mi treba navike na turbo i niske obrtaje ali to je jednostavno tako i treba se samo naviknuti jer prošlo autoje bio atmosferac.
Sa 18" točkovima ne fali udobnosti i na ovim Bosanskim putevima, a na brzini od 150km/h sasvim korektno drži grip i nisam osjetio neko naprezanje niti bilo šta što bi dovodilo do nekih korekcija (radi se o dionicama na AP gdje su ograničenja radi krivina spuštena na 110km/h)
Potrošnja sa upaljenom klimom i prosječnom brzinom od 79km/h na 180km je bila 5,8l (70km-AP, 90km-magistrala, 20km-grad) tako da sam ja zadovoljan sa ovim ciframa, a vidjet ćemo kako će se dalje ponašati :))
Dok malo saberem utiske i napravim malo više kilometara napraviću detaljnu recenziju vozila, garažu otvaram koliko sutra.
LP
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]