Autor Tema: Problem sa prvim paljenjem  (Pročitano 1902 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ozriZapočeo temu

Problem sa prvim paljenjem
« poslato: 13. Jun, 2013. 13:46 »
Pozdrav narode,treba mi pomoć imam problem sa prvim paljenjem verovatno kada je motor hladan neće da upali bez gasa i to nakon nekoliko verglanja.Inače kasnije nema problema sve radi ok paljenje ler gas sve je uredu,u pitanju je Fabia 1,4 16v
Do sledećeg puta pozdrav

Van mreže markoconic

Odg: Problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #1 poslato: 13. Jun, 2013. 18:07 »
imao sam problem sa paljenjem kodinu dana na starom forumu sam lepo opisao zbog toga se binim sto se menjaju forumi mada dobro nema veze.elem teko pali dugo verglanje godinu dana nisam uspeo da resim jer komp ne javlja ni jednu gresku.i konacno posle godinu dana i promenjenih 4 majstora odem kod petog vice  mora da je senzor radilice.zamenili smo isti od tad pali ko mina.pozz

Van mreže ozriZapočeo temu

Odg: Problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #2 poslato: 14. Jun, 2013. 07:52 »
Pozdrav Marko,hvala na brzom odgovoru nadam se da je utome problem,
zameniću ga pa da vidimo,do tada pozdrav i još jednom hvala.

Van mreže ozriZapočeo temu

Odg: Problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #3 poslato: 18. Jul, 2013. 07:41 »
pozdrav za sve,samo da vas obavestim promenio sam senzor radilice ne znam šta se u njemu nalazi ali kao da vozim drugi automobil,ne cima, pali normalno. tiše radi za sada sam veoma zadovoljan.
do drugog puta pozdrav hvala na pomoći

Van mreže markoconic

Odg: Problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #4 poslato: 30. Jul, 2013. 23:42 »
drago mi je da sam pomogo ja sam sa tim problemom godinu dana muku mucio:) pozdrav

Van mreže ozriZapočeo temu

Odg: Problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #5 poslato: 31. Jul, 2013. 06:23 »
Izgleda da nije u tome problem.opet isto pali normalno nekoliko dana onda u jednom momentu nikako da sastavi kao da nema goriva verglam nekoliko sekundi i pritiskam papučicu gasa i onda upali.nakon toga opet nekoliko dana je ok???.
U svakom slučaju hvala na pomoći.
Pozdrav

Van mreže vlada320

Odg: Problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #6 poslato: 31. Jul, 2013. 21:45 »
Ako je motor AUB oznake - 100ks, zahteva benzin od 98 oktana. I moja Fabia je zimi teze palila na onaj stari i los bezolovni benzin, pa sam poceo da koristim evropremijum cim se pojavio i poboljsanje je bilo drasticno. Sa grckim benzinom EP98 (imaju ga Eko pumpe) situacija je jos bolja. Moguce je i da su dizne zaprljane, sto bi trebalo da se vidi na dijagnostici, bar onoj originalnoj za vw i skoda vozila. Preporucuje se ultrazvucno ciscenje dizni, jer ono drugo sa kacenjem aparata za ciscenje hemikalijama nije 100% efikasno. Trebalo bi proveriti i filter za gorivo ispod poda, zapusenost EGR ventila i njegovih cevi, kablove svecica...itd
Eto, ja samo da prenesem neka svoja visegodisnja iskustva sa Fabiom 16v 100ks
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v



Pretraga foruma [Google]