Autor Tema: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...  (Pročitano 4217 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasacalkoZapočeo temu

Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« poslato: 30. Jul, 2015. 09:14 »
        Sipam isključivo na NIS i EKO. Potrošnja je oko 8l na otvorenom, 10l u gradu, zimi bude i 12l.
S obzirom da mi je najbliza pumpa LUKOIL, a ja sam kasnio sa polaskom na Vlasinsko jezero, svratim usput i napunim bocu. Auto ide kao zmaj, :bravo: kao da ima 10KS više, prosto neverovatno kako bolje prima gas i ako može da se kaže za mpi - grize asfalt. Ne znam kakav sam to plin pogodio, ali pumpa je nova i nema mnogo mušterija, cisterne su čiste, pa pretpostavljam da sve to ima uticaja. Kolika je potrošnja, utvrdiću kada napunim bocu (47l - 42l staje tng).

Van mreže mihajloalasp

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #1 poslato: 30. Jul, 2015. 12:40 »
Evo mog iskustva sa plinom :) Službena fabia 1.2 htp 6v, sekvent plin, gde god da sam sipao auto se ponašao isto (čak nije bilo razlike benzin-plin), Panda sa običnim plinom isto nije birala gde se sipa, jednom sam na NISu pogodio da ne valja plin, dok na na Favoritu imam muku sa plinom, na NIS kad sipam auto kao da radi na jednom cilindru, javljaju se detonacije, puca iz auspuha, ne može da drži ler stabilno (i to uvek), tako da sipam na LUKOilu ili Daki petrolu, tu nema greške :)

Van mreže Allen88

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #2 poslato: 25. Nov, 2015. 23:49 »
Jel koristi neko, SAKA tocak autoplinsku bocu?
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže Bobi

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #3 poslato: 26. Nov, 2015. 13:41 »
sa plinom sam prezadovoljan na mom Favo,nista ne cackam oko njega,sipam na Lukoil jer mi je na 700-800metra od kuce i nemam problema,ler gas drzi uvek isto kao i na benzinu.potrosnja 10-11 grad,oko8 na otvoranom (nisam bas stedljiv po gasu,vozim ostro ) :B=)
  • Vozi: Skoda Octavia MK1 1.6L MPI ' 98 benz+tng

Van mreže Allen88

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #4 poslato: 26. Nov, 2015. 19:26 »
Da li bi neko hteo da mi pozajmi poklopac za tocak bocu marke SAKA?samo da mi  pozajmi
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže dulefontana

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #5 poslato: 26. Nov, 2015. 21:32 »
Prvi put cujem za tu marku

Sent from my Commodore Amiga 500


Van mreže Allen88

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #6 poslato: 27. Nov, 2015. 11:17 »
Turska proizvodnja
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže Allen88

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #7 poslato: 27. Nov, 2015. 13:00 »
ili da proda,svejedno...
  • Vozi: Skoda fabia 1.4mpi 2002 44kw+TNG

Van mreže Beli82

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #8 poslato: 01. Dec, 2015. 01:03 »
Otkada sam kupio Fabiju pre godinu dana, sipam na Euro petrol pumpi i gas i benzin. Em mi je bukvalno ispred firme pumpa, em je kvalitet goriva i TNG-a dobar. Na NIS pumpama ne sipam još od one afere sa krađom goriva na Zmaj pumpi, i više ne idem ni na jednu njihovu pumpu. Pošto su me tamo debelo oladili a pritom niko ne garantuje da su ti uređaji za krađu skinuti već su ih samo preštelovali da kraduckaju manje.  Na OMV pumpama ne sipam nikada jer ne želim da dajem pare Bedžetu Pacoliju, kad već mogu da biram...
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže fabian

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #9 poslato: 01. Dec, 2015. 10:41 »
Ne biram pumpe i neprimećujem velike razlike u kvalitetu tng na domaćim pumpama...Sipao sam u Madjarskoj na Mol-u i u Austriji na Agip-u sve je ok.Na otvorenom 8l do 120kmh,u gradu 10l i zadovoljan sam...
  • Vozi: oktavia,1.9tdi,2005,elegance.superb2.0tdi,2011.

Van mreže Beli82

Odg: Plin(TNG): koji sipate? Pumpa, vrsta benzina, iskustva...
« Odgovor #10 poslato: 02. Dec, 2015. 00:00 »
Ja iskreno nikako ne stignem da izmerim potrošnju, ali primetim po kilometraži odokativno, i po ponašanju motora. Jednom sam sipao na bivšoj ELP i Daki petrol pumpi kod arene, i to posle preuzimanja od strane Nis-a ili ko ih je već kupio...utisci su-katastrofa. Bolje da sam sipao vodu i šećer u rezervoar...Sipao pun tank gasa za 2 i kusur hiljade dinara, prešao 100 i kusur km, i upalila se crvena lampica za tng. Otišao na Eko i stalo je tng-a za 1700 dinara...plač božiji, kao da vozim poršea panameru, a ne Fabiju...
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.



Pretraga foruma [Google]