Autor Tema: SmartLink Activation code  (Pročitano 15630 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stojan014Započeo temu

SmartLink Activation code
« poslato: 31. Jul, 2015. 14:08 »
Posedujem Octavia A7 Style 1.6 TDI 81kw sa Bolero uredjajem. Bolero u sebi sadrzi opciju SmartLink koja pri startovanju prikazuje poruku da je potrebno se obratiti prodavcu za aktivacioni kod. Vecina prodavaca je prvi put cula za to :) a mali procenat je imao odgovor da ne mogu da izvrse aktivaciju i da to samo moze fabrika pri sklapanju automobila. Da li neko ima iskustav sa aktivacijom SmartLink-a?
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6tdi 2015

Van mreže bugarin

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #1 poslato: 31. Jul, 2015. 15:09 »
blago nama sa takvom postprodajom. gde si kupio auto? kod kog dilera?

ako ti je smart link opcija na boleru zatamnjena tj siva, skoda-auto  uz naplatu naravno obezbedjuje kod za otkljucavanje ove opcije.

ja bih na tvom mestu pisao mail direktno u cesku i napljuvao neznalice :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže stojan014Započeo temu

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #2 poslato: 31. Jul, 2015. 16:20 »
Auto centar "Cune" i jos par dilera kojima sam ja morao da objasnim sta je to  hearcut
Da sistem ne predlaze da kontaktiram servis da unesu aktivacioni kod ne bi ni trazio, ovako idem do kraja.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6tdi 2015

Van mreže bugarin

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #3 poslato: 31. Jul, 2015. 16:44 »
ja bi terao do kraja cisto da neki dileri shvate da nisu zavrsili posao onog trenutka kad su predali vozilo kupcu.
ima par dilera u beogradu koji dosta ozbiljnije pristupaju ovim stvarima, barem je to dosad bio slucaj.

u svakom slucaju aktivacija smart-linka ce te kostati 150eura (msm da sam tu cifru video na par stranih foruma).

ne znam za sta ces kotistiti funkcije smart-linka, pa ne mogu ni da pretpostavim da li ti se isplati.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Karlheinz

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #4 poslato: 31. Jul, 2015. 16:53 »
mali procenat je imao odgovor da ne mogu da izvrse aktivaciju i da to samo moze fabrika pri sklapanju automobila.

Znači tvoj bolero je MIB2, tj. druge generacije ima li CD, slot za karticu?
Kada si poručio auto, kog datuma? Da li možda znaš u kojoj nedelji ti je proizveden auto?
Kada si poručivao auto, jeli bilo reči o SmartLinku (ide, ne  ide, doplaćuje se...) kod dilera?

Nažalost, izgleda ne možeš to da uradiš, trenutno samo u fabrici u toku proizvodnje mogu da ti otključaju SmartLink, a plan je da će u budućnosti će to moći i dileri. Naplaćivaće se ta opcija. U UK je 150 funti, dosta :-) Trenutno samo Amundsen dolazi sa uključenim SmartLink-om po defoltu.

Ja lično mislim da ćeš to moći u budućnosti da uradiš čim imaš SmartLink u svom MIB2, ali u ovom trenutku mislim da ne možeš, jer "Link" između fabrike i dilera nije uspostavljen kako treba   ;D  po ovm pitanju a to potvrđuje i konfuzija u UK gde imaju sličan problem, tako da ne bih napljuvavao odmah svog dilera  :))  trebaće ti i ubuduće  ;)

više o tome u konfuznoj temi, ali moraš čitati sve jer nije jasno odmah: http://www.briskoda.net/forums/topic/360906-smartlink-unlockingactivation-option/


Dobrodošao na Škodaforum, nadam se da ćeš se javljati i kada rešiš ovu nedoumicu :-) i npr. napisati u međuvremenu neki utisak o novom MY2016 81KW TDI agregatu ili predstaviti svoj auto u Oktavija garaži.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže stojan014Započeo temu

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #5 poslato: 31. Jul, 2015. 17:11 »
Hvala na detaljnom odgovoru.
Nadam se da ce uskoro moci da se izvrsi nadogradnja.
Molio bih da ako neko dodje do te informacije da postavi na forum.

Automobil je proizveden u zadnjoj nedelji juna, sadrzi CD i slot za karticu.
Na zalost moram da se pozalim na dilere u Srbiji, jer nisu azurni koliko se ocekuje. U mom slucaju, auto sam narucio u Elegance opremi u mart-u, posle 3 meseca cekanja, obavestavaju me da je doslo do promene u ponudi motora kao i u opremi tj da nije vise Elegance nego Style i da li zelim te izmene. Uopste nisu pominjali bilo kakve promene u opremi kao ni novine koje su nastale osim motora. Sto je najgore u celoj prici a pohvalno za dilera iz Valjeva (ABC test), da je jedino on azurirao cenovnik sa novim paketom opreme a naravno bez novog spiska dodatne opreme (u mom slucaju SmartLink).

Trudicu se da aktivno ucestvujem na Skodaforumu i vrlo brzo cu predstaviti svog ljubimca.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6tdi 2015

Van mreže bugarin

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #6 poslato: 31. Jul, 2015. 17:12 »
kucera kaze sledece:

"Dear Mr. XXXXXXXXXXX

if you ordered 2016 Octavia with MIB 2 inside , you should have SmartLink implemented but only disabled. There should be an
grayed SmartLink option in menu of your infotainment. If it is there, the only thing to do is to purchase the activation key at
your nearest SKODA Auto dealership.

Thank you for your query.

With regards,

Ladislav Kučera
ŠKODA Auto Help Desk
Mobilní aplikace a infotainmenty
email: support@skoda-info.cz
tel. 226 044 106"
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Karlheinz

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #7 poslato: 31. Jul, 2015. 18:48 »
Automobil je proizveden u zadnjoj nedelji juna, sadrzi CD i slot za karticu.
Na zalost moram da se pozalim na dilere u Srbiji, jer nisu azurni koliko se ocekuje. U mom slucaju, auto sam narucio u Elegance opremi u mart-u,
Ako pogledaš ovaj zvaničan link Škoda UK (važi za UK, ali generalno može da se primeni i za Srbiju)
http://www.skoda.co.uk/about-us/mirrorlink-faqs/default/
videćeš da sve narudžibe pre 25. maja neće imati SmartLink i neće moći da ga ugrade naknadno.
E sad, ti imaš MIB-2 Bolero kažeš, poručio si još u martu a napravljen krajem juna ... konfuzuja. :-(
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže stojan014Započeo temu

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #8 poslato: 01. Avg, 2015. 17:37 »
Pa recimo da sam imao srece sto se tice narudzbine.  8) kada je doslo do promene u opremi , moja narudzbina je promenjena da je kao od juna meseca. Proverio sam i na Skodinom portalu, po broju sasije da li moje vozilo ima tu mogucnost. Sve moze osim prenosa zvona telefona na zvucnike vozila :) Zanimljiv odgovor od Kucera, samo nedostaje odgovor kada ce dileri u Srbiji to moci da rade.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6tdi 2015

Van mreže bugarin

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #9 poslato: 01. Avg, 2015. 18:12 »
Heh, moracemo malo sami izgleda da poguramo stvari :)
Lepo ti napisi sitno pismo Kučeri. Obrazlozi mu situaciju i reci da lokalni importer i dileri ne zele ili ne umeju da ti izadju u susret i cekaj odgovor.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Karlheinz

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #10 poslato: 03. Avg, 2015. 20:19 »
Evo još jedne potvrde da je problem gorući
http://www.whatcar.com/car-news/skoda-fabia-mirrorlink-problem/1358525
i za Fabije. Naime, još preciznije piše da čak i za vozila koja su proizvedena do kraja JUNA! ne mogu da omoguće naknadno MirrorLink. Dobro je što piše da se problem rešava. :-)
Doduše kod Fabije se to zove MirrorLink, a sada je to SmartLink koji uključuje i njega, pa pretpostavljam da je problem u suštini isti.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže stojan014Započeo temu

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #11 poslato: 04. Avg, 2015. 23:07 »
Poslao sam e-mail gospodinu Kuceri. Cekam odgovor koji cu odmah postaviti na forum. Nadam se da ce dati neki optimistican odgovor :)
  • Vozi: Skoda Octavia 1.6tdi 2015

Van mreže stojan014Započeo temu

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #12 poslato: 14. Avg, 2015. 09:41 »
Stigao odgovor

Hello sir,

the issue is that in your region SmartLink is not officially released. Same situation is in some other regions, even in Czech Republic. Till the official release won't be done, there is no solution for you problem with activation of SmartLink. After the release there will be purchasable licence to activate the system. Unfortunately we have no informations about a date of the release. SmartLink is composed from technologies of third parties (Apple and Google) and these partners have the final world about the date of the release.

Official announcement will come from your regional SKODA AUTO importer and dealerships. Stay tuned. Thank you for you query. Wish you a pleasant day.

Sincerely,
Ladislav Kučera
ŠKODA Auto Help Desk
Mobilní aplikace a infotainmenty
email: support@skoda-info.cz
tel. 226 044 106



  • Vozi: Skoda Octavia 1.6tdi 2015

Van mreže bugarin

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #13 poslato: 14. Avg, 2015. 10:42 »
u prevodu: da zivis u recimo nemackoj i da si tamo kupio auto, istog momenta bi mogao da kupis kod za aktivaciju i koristis sve mogucnosti.

eto ako nam je za utehu, i braca cesi su u istom kosu :)

ps: mozda bi prosla fora da neko napolju na osnovu tvog broja sasije proba da kupi aktivacioni kod...................... mada verujem da bi odbili jer bi videli da je zemlja isporuke srbija :(
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Apatinac

Odg: SmartLink Activation code
« Odgovor #14 poslato: 14. Avg, 2015. 13:21 »
pa ako mogao pomoci nekako tu sam.ZNam jednog decka koji radi u VW servisu pa bi mogao da pitam njega dali moze sta da vidi mada se ja vracam gore tek krajem avgusta
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi



Pretraga foruma [Google]