Autor Tema: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?  (Pročitano 4723 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikola indjijaZapočeo temu

Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« poslato: 14. Avg, 2015. 23:09 »
Jel nekom trazena medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
Meni nisu nikada trazili  sada idem stara mi je izašla, a kolega mi kaze da su mu ttazili u Makedoniji.
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže Neba

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #1 poslato: 14. Avg, 2015. 23:31 »
Уназад 9 година путујем у МК бар два пута годишње, заустављала ме је полиција бар 10ак пута углавном само провера и никад ми није тражена међународна. (што и даље не значи да би званично требало да је поседујеш) Што се грчке тиче знам човека који је има и удес и нису му тражили међународну... Ја идем сутра у МК па у Грчку, МВД ми је истекла пре два месеца нову вадио нисам....
« Poslednja izmena: 14. Avg, 2015. 23:32 Neba »
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže nikola indjijaZapočeo temu

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #2 poslato: 14. Avg, 2015. 23:36 »
Isto tako je i meni istekla pre dva meseca novu nisam vadio a idem u Nedelju.
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže Apatinac

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #3 poslato: 15. Avg, 2015. 06:42 »
makedonci traze samo zeleni karton grcka policija samo prelista pasose a carina im sedi udobno zavaljena u plasticne stolice u fazone gde bas u mojoj smeni naidje i samo mase rukom prolazi. pozdrav iz pefkohorija :RR)
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže zare

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #4 poslato: 15. Avg, 2015. 10:26 »
Traze zeleni karton jer sa njim Makedonija nece imati problema zbog nadoknade stete koju napravis a njima je to bitno. To sto medjunarodnu dozvolu ne traze na granici je potpuno nevazno. Ne traze ti ni vozacku kada ulazis u Grcku. Obicno od dozvola ne trazi niko nista ali ima slucajeva ranijih godina gde su ljudi kaznjavani jer nemaju medjunarodnu vozacku. Naravo ne na granici nego negde gde ih zaustave na putu.
Ove godine je opste rasulo. Skoro da mi pasosi nisu trebali na pola prelaza a da ne pricamo za vozacku

Van mreže vlada320

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #5 poslato: 23. Apr, 2016. 20:42 »
Da obnovimo malo ovu temu.
Da li neko ima novih saznanja o neophodnosti posedovanja medjunarodne vozacke dozvole u Grckoj? Meni istice, do sada sam je 2 puta vadio, ali mi nikada nisu trazili, mada me nisu ni zaustavljali na putu. Znam mnoge koji redovno idu u Grcku bez medjunarodne bez ikakvih problema. Cak je ne vade ni vozaci saobracajnog preduzeca Lasta!?
Ako su nekome od clanova nekada trazili taj dokument u Grckoj pri rutinskoj kontroli - ne bi bilo lose da kaze nesto o tome.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže nikolaj

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #6 poslato: 23. Apr, 2016. 20:58 »
U praksi, ne znam da su je u Grčkoj ikad ikom tražili, sem kad je ne daj bože neki udes.

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=199&Itemid=90
« Poslednja izmena: 23. Apr, 2016. 21:04 nikolaj »
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže nikola indjijaZapočeo temu

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #7 poslato: 23. Apr, 2016. 21:07 »
Mene je zaustavljala policija posle naplatne ali nisu mi trazili.Nevadim je 3-4god.Mislim da je to bez potrebno deranje.
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže vlada320

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #8 poslato: 23. Apr, 2016. 21:40 »
AMSS ce uvek reci da je potrebna u Grckoj, jer je oni izdaju i PROFITIRAJU od toga. Ali, cak je i kod Alvirka u SAT-u prosle godine bilo reci o tome da je nece traziti nikome ko ne pravi probleme. Volim da sam pravno ispravan u svakom pogledu, ali nesto mi se ne bacaju pare bez potrebe.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže zix

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #9 poslato: 24. Apr, 2016. 09:34 »
Prošle godine me je zaustavila grčka policija u Dojranu, tražili su samo pasoš. Za šest godina nikada niko me nije zaustavljao. A za novu međunarodnu dozvolu je pored 2800 din, potrebno još dve fotografije i 600din za uverenje iz MUP-a da nema zabrana upravljanja. 
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Van mreže batke

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #10 poslato: 24. Apr, 2016. 10:37 »
Ja sam vadio pre 6 godina ali zato što sam išao avionom pa mi je tamo trebala za rent a car. Inače je ne vadim od kada idem svojim kolima. Znam da je potreban zeleni karton za Makedoniju kao i PP aparat. Iz ovih razloga mnogi moji prijatelji izbegavaju Makedoniju i idu preko Bugarske.
Nisam imao iskustva sa zaustavljanjem ni u Makedoniji ni u Grčkoj, ali sam u Bugarskoj platio čika policajcu da me pusti jer sam prekoračio brzinu.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže zare

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #11 poslato: 24. Apr, 2016. 11:12 »
A za novu međunarodnu dozvolu je pored 2800 din, potrebno još dve fotografije i 600din za uverenje iz MUP-a da nema zabrana upravljanja. 
Na sajtu AMSS pise da je medjunarodna dozvola 2000 din. Ne znam odakle 2800 osim ako kao i ranijih godina ne pokusavaju na silu da zajedno prodaju i clanstvo u AMSS?

Van mreže ugi85

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #12 poslato: 24. Apr, 2016. 11:36 »
Znam da je potreban zeleni karton za Makedoniju kao i PP aparat. Iz ovih razloga mnogi moji prijatelji izbegavaju Makedoniju i idu preko Bugarske.

U Makedoniji je potreban PP aparat ako je pogonsko gorivo TNG. Medjutim, u Grckoj i Bugarskoj je potreban bez obzira na pogonsko gorivo. Osim aparata potreban je i sertifikat o ispravnosti istog ne stariji od 6 meseci. Tako da tvoji prijatelji nepotrebno izbegavaju Makedoniju.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže Neba

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #13 poslato: 24. Apr, 2016. 12:43 »
Пошто имам МК порекло врло често сам доле, тако да ме је неретко и заустављала и контолисала МК милиција. Никад ми нису тражили ништа више од саобраћајне, (понекад - ретко, ме питају за зелену карту без које не може ни да се уђе у МК) и националне (српске) возачке дозволе.
Једном ми се десило на излазу из дискаћа да ме питају за лк....
МВД нико никад ми није тражио у МК за 12 година колико возим доле... Чак ни када су ми писали казну за прекорачење брзине...

  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže batke

Odg: Medjunarodna vozacka dozvola u Makedoniji ili Grckoj?
« Odgovor #14 poslato: 24. Apr, 2016. 16:55 »
U Makedoniji je potreban PP aparat ako je pogonsko gorivo TNG. Medjutim, u Grckoj i Bugarskoj je potreban bez obzira na pogonsko gorivo. Osim aparata potreban je i sertifikat o ispravnosti istog ne stariji od 6 meseci. Tako da tvoji prijatelji nepotrebno izbegavaju Makedoniju.

Nisam lepo napisao, izbegavaju Makedoniju zbog zelenog kartona, ali dobro njihov rezon.
Nisam znao da je PP aparat u Makedoniji potreban samo ako voziš auto sa TNG-om, mislio sam da je obavezan bez obzira na pogonsko gorivo.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"



Pretraga foruma [Google]