Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Plinski sistem na karburatoru mog auta (Odgovara: Dobrivoje)  (Pročitano 17647 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži pajapop

Odg: Plinski sistem na karburatoru mog auta (Odgovara: Dobrivoje)
« Odgovor #450 poslato: Avgust 14, 2020, 01:00:23 pre podne »
e sad u radnjama nema nigde, obilazio otpade, majstore i nigde ne mogu da nađem nešto slično....

Cekaj...a kod kojih majstora si bio? El' si bio u neki karburator servis? Obicno, majstori, po policama, rafovima..tezgama, imaju gomile rashodovanih i polovnih karburatora koji im i sluze za rezervne delove...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži jabre

« Odgovor #451 poslato: Avgust 14, 2020, 01:05:30 pre podne »
Toga ovde nema....  nije da nisam dobio gomilu nekih opruga ali nijedna nije ni približna
  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Van mreže DobrivojeTopic starter

« Odgovor #452 poslato: Oktobar 11, 2020, 21:30:01 posle podne »
Jel ovo ok za nivu na ler gasu?

Izvinjavam se sto se ovoliko kasno javljam jer sam u medjuvremenu menjao win., na laptopu, iz tog razloga nisam dobijao obavestenja.

Vazno je kako niva radi na leru ( vazno je da su obrtaji motora mirni i da lako pali bez dodavanje gasa ), mislim da bi CO% na leru trebao biti mnogo veci.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže DobrivojeTopic starter

« Odgovor #453 poslato: Oktobar 11, 2020, 21:45:57 posle podne »
Ajd da probam ovde, iako nije možda adekvatan forum, ali mislim da možda i može neko da pomogne pošto je reč oistoj grupaciji sa kompatibilnim delovima.... imam kao drugi auto golfa 2 sa 1.3 motorom na tng i sa karburatorom.... koji mi služi da ne akam drugi auto za u selo gde je loš put...
pre neki dan mi se iskida onaj feder na karburatoru koji kad se doda gas se rastegne i vrati papučicu na početak....  gledao sam tu oko auta nisam uspeo da nađem....   e sad u radnjama nema nigde, obilazio otpade, majstore i nigde ne mogu da nađem nešto slično.... probao sam neki čak i od veš mašine ali je previše tvrd.....

da li neka starija škoda ima taj 1.3 motor sa karburatorom i da li neko od vas slučajno ima tako nešto....

Da li si 100% siguran da je bimetalna opruga automatskog sauha pukla i kako je nema ( dali ti je ispala kad si skidao kuciste te opruge ), do sada ( za 30 i kusur godina rada ) menjao sam jednu ili dve oruge zbog nestrucnor skidanja tog sistema na karburatoru. Materijal bimetalne opruge je izuzetno kvalitetan i izdrzljiv ali ako se pretera moze doci do kidanja opruge.

Da li si uspeo nesto da odradis, tu smo da pomognemo koliko se moze...
  • Vozi: skoda 1000 MB