Autor Tema: Koje gume su prva ugradnja?  (Pročitano 6445 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mlaxZapočeo temu

Koje gume su prva ugradnja?
« poslato: 21. Sep, 2015. 14:24 »
Je li moguce da su gume u prvoj ugradnji Hankook? Je li to istina? Ako jeste, skoda me stvarno razolcarala. Pa to vise ni Koreanci ne rade.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #1 poslato: 21. Sep, 2015. 15:37 »
A sta fali Hankook gumama, sasvim su dobre, evo i ja sam ih dobio na novoj Octavii i nemam zamerke...??
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže mirkuk38

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #2 poslato: 21. Sep, 2015. 15:45 »
Gledaju svaki cent da uštede... što reče naš Admin, na milion vozila godišnje, nakupi se kinta.. Mada, ja se ne bih žalio, čak i da sam ostao na njima.. kada ih poderem, izabrao bih verovatno nešto slično.
Ali i dalje ne mogu da verujem da su mi šparali na materijalu za ključ (rezervni) :(.

Van mreže adamGT

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #3 poslato: 21. Sep, 2015. 16:34 »
Verovatno zavisi i od nivoa opreme,ja sam dobio Continental gume

sent from 3310


Van mreže nebojsar

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #4 poslato: 21. Sep, 2015. 19:15 »
Ma ja sam O3 1.6 TDI elegance dobio sa Nexen gumama, ne zavisi od opreme, ima nesto drugo, verovatno do konfigurisanja.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži AcoSk

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #5 poslato: 21. Sep, 2015. 20:32 »
U Cacku jedna firma uzela tri komada O3 u Ambition paketu opreme, gume Mishelin energy saver

Van mreže mlaxZapočeo temu

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #6 poslato: 21. Sep, 2015. 23:33 »
Gledaju svaki cent da uštede... što reče naš Admin, na milion vozila godišnje, nakupi se kinta.. Mada, ja se ne bih žalio, čak i da sam ostao na njima.. kada ih poderem, izabrao bih verovatno nešto slično.
Ali i dalje ne mogu da verujem da su mi šparali na materijalu za ključ (rezervni) :(.

Pa nije da ne fali. Nisu premium klasa. Ja sam navikao da na svakom novom automobilu dobijes premijum klasu (continental, michelin, bridgestone itd.). Ja kad sam sestri kupio fiestu u najslabijem paketu opreme bila je na continental gumama. Svi koje znam da su kupili nove skode gume su bile ili bridgestone ili michelin. Nema smisla, mislio sam da je to standard za sve nove automobile. Jedino sam mislio da kod Koreanaca mozes dobiti takve gume mada su oni poceli da stavljaju premium.
Sad znam da, ako kupim novi superb, ceka me dodatna investicija od minimum 500 evra jer nemam nameru da vozim takvo nesto. Meni su gume najvaznija stvar na autu i ne bih se kockao s tim.
Uostalom pogledajte sva referentna strana testiranja pa cete videti gde je hankook a gde su premium proizvodjaci.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže Filip

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #7 poslato: 22. Sep, 2015. 08:51 »
Sad znam da, ako kupim novi superb, ceka me dodatna investicija od minimum 500 evra jer nemam nameru da vozim takvo nesto.

ti onda kupi Superb sa felnama od 18 ili 19 inča pa nećeš dobiti Hankook
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži Markkoni

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #8 poslato: 22. Sep, 2015. 09:26 »
Hankook je rame uz rame sa premium proizvodjacima zadnjih godina. Ne treba zaliti, vec sa Nexen-om bi se smorio verovatno.

Sent from my SM-N910C  


Van mreže mlaxZapočeo temu

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #9 poslato: 22. Sep, 2015. 09:28 »
Ja superb kupujem prvenstveno zbog prostora i udobnosti, tako da mi 18 ili 19 inca felne ne pasu. Znatno je neudobniji auto, tako da bi mi to ponistilo glavni motiv za kupovinu ovakvog auta.
Nije neka investicija dati jos 500 evra kad vec dajes 20K+ ali me nervira taj nacin ustede. Kao sto neke nervira sto stave samo 3 litra goriva. To sa gorivom je zajednicko za sve proizvodjace ali ovo sa gumama nije. Zato sam rekao da me skoda razocarala.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #10 poslato: 22. Sep, 2015. 15:06 »
Pogledajte malo testove guma, Hankook je kod letnjih guma uglavnom u klasi najboljih, cak u nekim testovima bolji od Michelina, a sto se tice zimskih guma tu spada u nki vrh srednje klase i pocetak vise, tako da mislim da su sasvim dobre.
A i Skoda, bez obzira na model, pa cak i Superb, nije Premium brand kao Mercedes, BMW, Audi... i ne vidim neki poseban razlog za najskuplje moguce gume.
Sto se tice udobnosti uvoznji, Hankook gume su i udobne i tihe, da li vam treba nesto vise od toga?
Ja imam Hankook letnje na novoj Oktaviji i zadovoljan sam...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži bugarin

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #11 poslato: 22. Sep, 2015. 15:43 »
ako ti je toliko bitno koje gume stizu sa novim vozilom, logicno je valjda da za to pitas dilera tj auto kucu od koje kupujes auto.

inace, skoda je skoro objavila da je sklopila dil sa Continentalom i da ce Conti biti snabdevac skode za model Superb.

opet kazem, najlakse je pitati auto kucu gde kupujes vozilo i proveriti ovu informaciju.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže mlaxZapočeo temu

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #12 poslato: 22. Sep, 2015. 16:08 »
A i Skoda, bez obzira na model, pa cak i Superb, nije Premium brand kao Mercedes, BMW, Audi... i ne vidim neki poseban razlog za najskuplje moguce gume.
Ja sam vec dva puta napisao da skoro svi proizvodjaci stavljaju premijum gume. Kupio sam sestri fiestu sa najnizim nivoom oprema pa je imala continental. Ovo me razocaralo ne toliko zbog toga sto cu morati da puknem jos 500 evra, vec zbog cinjenica sto su stedeli na takvim stvarima. Ko zna onda na cemu su jos stedeli a to se ne vidi na prvi pogled. To je ono sto me vise brine.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Na mreži hakkler

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #13 poslato: 22. Sep, 2015. 17:48 »
Gume su kao i oprema..kako za koje tržište.
Nije isto npr za Slo..HR..i Srbiju.

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Koje gume su prva ugradnja?
« Odgovor #14 poslato: 22. Sep, 2015. 18:35 »
Ja sam pre 5 godina kupio Astru H novu i dobio Bridgestone gume. Utisak: veoma tvrde. Zimske gume sam kupio Michelin Alpine A4 i divno se vozikao sa njima.
Sad sam na novoj Oktaviji dobio Hankook letnje gume i zadovoljan sam, mislim da su daleko mekse i udobnije od Bridgestone guma koje su premium!?
Moje misljenje je da su Hankook gume sasvim dobre, u svakom slucaju bolje od Tigar i Sava... A Tigar i Savu dosta ljudi vozi?
Najbitnija stvar kod gume je indeks tezine i brzine, jer ako ustedite na njima onda ste sigurno u problemu a svima preporucujem asimetricnu saru gume jer ona bolje odvodi vodu kod akvaplaninga, sve ostalo je samo pitanje dubine dzepa koliko zelimo da platimo udobnost voznje.
Brendovi su vec odavno postali stvar proslosti, pametni kupuju i placaju kvalitet a ne brend, zato svi mi sa ovog foruma i vozimo brend Skoda?  :)

Sent from my GT-p6200  

  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket



Pretraga foruma [Google]