Autor Tema: Limarija kod ovlascenih servisa  (Pročitano 11185 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Limarija kod ovlascenih servisa
« poslato: 03. Okt, 2015. 17:36 »
Treba mi info da li je neko imao dobra iskustva vezanih za farbanje u ovlascenim servisima u Beogradu, bio sam do ACS Stojanovic da se raspitam ali posto sam citao da ljudi nisu bili uopste zadovoljni sa njihovim farbanjem interesuje me rezervna varijanta a da ne moram do drugog grada  :)
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže mihajloalasp

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #1 poslato: 03. Okt, 2015. 18:24 »
Meni je Auto Čačak (servis u Čačku) radio limariju na Fabiji, peglanje nekih delova, zamena vrata, krila i farbanje, urađen da ne poznaš da je bio udaren :)

Na mreži Lignjoslav

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #2 poslato: 03. Okt, 2015. 18:41 »
Nije valjda da si ga vec negde udario?  :)

Ja sam pisao za ACS Stojanovic, 2 puta sam bio kod njih da radim limariju i oba puta je uradjeno lose. Ne bih ti savetovao da ides kod njih.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže DUTJA ZP

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #3 poslato: 03. Okt, 2015. 20:16 »
Ja sam vozio sluzbenu superbu u Skodin servis u Krnjaci i prezadovoljan sam. Mozes potraziti Marka Bugarcica koji je sef,vrlo je ljubazan,profesionalan i sto je najvaznije on i njegovi momci su perfekrno odradili posao. Da napomenem nije slupan auto bio vec su peglani i farbani branici, hauba i sajtne,znaci limarijski nisu veliki radovi bili ali nisu ni ogrebotine,vidna ulubljenja struganja itd....

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #4 poslato: 03. Okt, 2015. 20:20 »
Nazalost stradala su zadnja desna vrata   :-[ razmisljam se da odem u auto cacak na zrenjaninskom putu... Cacak mi je vec daleko  :)
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže nikolaj

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #5 poslato: 03. Okt, 2015. 21:13 »
Moja preporuka je ovlašćeni škodin servis AK Samardžić. Imaju noviju komoru za farbanje i odlično rade.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #6 poslato: 03. Okt, 2015. 22:41 »
Moja preporuka je ovlašćeni škodin servis AK Samardžić. Imaju noviju komoru za farbanje i odlično rade.
Hvala na preporuci poseticu ih sigurno, samo mi je bitno da se uradi kako treba da ne bude bolje da nisam nista radio posto su mi svi rekli da je boja zeznuta samo tako...
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #7 poslato: 04. Okt, 2015. 14:39 »
Zašto maraš u ovlašćeni servis? Ima dosta kvalitetnih limarsko farbarskih servisa u Beogradu. U ovlašćenom servisu će ti to provući kroz istoriju servisa, nezgodno za dalju prodaju... Moja iskustva sa Škoda Ćirinac su odlična. Oni imaju nekog lika u Jaincima koji im vrši te usluge. Farbao sam pola zadnjeg branika zbog ogrebotine. Nigde se nije poznavalo da je farban do pola. Cena 60 evra. Za peglanje vrata ne mogu ništa da ti kažem. Da li je auto kasko osiguran. Ako jeste onda će ti osoguranje reći gde da ideš.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #8 poslato: 04. Okt, 2015. 14:48 »
Nije kasko osiguran a razlog za ovlasceni servis samo zato sto sam pitao i kod drugih limara i cena je bila 80e za vrata i nisu mi delovali ubedljivo po pitanju konacnog izgleda (zbog zeznute boje za farbanje) a u ovlascenom mi traze 10.000din. i kapiram da stvarno mogu da poruce tu boju iz fabrike i urade to kako treba, valjda nisu dzaba ovlasceni servis  ;)
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #9 poslato: 04. Okt, 2015. 15:28 »
Mislim da boju ne poručuju već je sami mešaju na osnovu šifre odnosno koda. Tvoja plava je baš zeznuta da se pogodi, potrebna je prava mešavina. U ovlašćenom servisu bi trebalo da koriste boje proizvođača koje su i stavljene na auto u fabrici. Tipa u originalu je PPG ili Maxmajer... pa tu boju i koriste. Kažem trebalo bi, ali ne mora da znači. Tvoj auto je nov i tu ne bi trebalo da bude neke velike mudrosti i potrebe za ubacivanjem dodataka koji posvetljuju boju zato što je originalna izbledela. Naprave je baš kako je i iz fabrike izašla. To se sve radi kompjuterski, a onda ti treba dobar majstor koji će tu farbu da prenese na dobro pripremljenu podlogu. Možda si i u pravu kad kažeš da će to najbolje da odradi ovlašćeni servis. Valjda su išli na neke obuke  ;). Da ponovim moje iskustvo sa Ćirincem je ok. Doduše boja je bila srebrna metalik. Ni u Alprosu mi nisu izgledali kao dunsteri pogotovu što je napolju bilo dosta polupanih kola. Ipak je odluka na tebi.
Pozdrav
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Na mreži Lignjoslav

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #10 poslato: 04. Okt, 2015. 16:04 »
Bolje idi u ovlasceni, pitaj za misljenje, mozda ti cak predloze da zamenis cela vrata ako su puno ostecena.

Boja se definitivno ne narucje iz fabrike vec je sami kupuju i mesaju.
« Poslednja izmena: 04. Okt, 2015. 16:07 Lignjoslav »
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #11 poslato: 04. Okt, 2015. 16:20 »
Podržavam
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Karlheinz

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #12 poslato: 12. Okt, 2015. 10:28 »
Oni imaju nekog lika u Jaincima koji im vrši te usluge.
Bio sam kod njega u radnji/kući slučajno, vozio neki tuđi auto (nije Škoda) na popravku krila, vrata i branika. Korektan čovek a i cena na kraju (~150eur) međutim radom nisam oduševljen. Ko se razume i ko malo zagleda videće da je tu nešto rađeno. Levi kraj istog (prednjeg) branika nije farban ali je ispao iz ležišta i malčice visio - to majstor nije namestio i dotegao.
Na moju primedbu da branik visi (1cm je spao) - zašto niste i ovo popravili, kaže "nisam to ni video jer to je sa druge strane". (istog branika!).

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #13 poslato: 12. Okt, 2015. 10:59 »
Svakakva su iskustva. Nisam bio kod čoveka pa nisam ni video u kakvim uslovima radi. Meni je farbao branik bez da išta skida i bio sam prezadovoljan kako je ispalo, pogotovu što je farban do pola. Nigde se nije video prelaz, sve je ispalo kao da ništa nije ni bilo. Možda na kraju i nije taj lik, a možda i jeste. Ovaj je neki sa nadimkom "metalik" (ne znam mu ime ali nešto tipa Maksa metalik). Ko zna zašto je dobio taj nadimak.
Kada je žena "ogrebala Audi", mislim na komšijin nisam terao auto tamo. Komšija je neki veliki direktor i njegova firma ima ugovor o limarsko-farbarskim radovima sa nekim likom iz Obrenovca koji je radio 20 godina u ovlašćenom servisu Mazde u Beogradu. Radio zadnje levo krilo na O2 FL i uradio korektno sa farbanjem bez da se primeti kako je farbano, ali na zagledanje se primeti da je blaže izvučena ivica blatobrana, mogla je da bude malo oštrija. Mada ko ne zna ne bi ni primetio...
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #14 poslato: 12. Okt, 2015. 11:45 »
Bogdan86 šta si na kraju uradio, jesi li rešio problem?
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"



Pretraga foruma [Google]