Autor Tema: ŠKODA dan NAVAK 10/2015  (Pročitano 4356 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« poslato: 16. Okt, 2015. 13:54 »
Skoda SUPERB Combi 2015 - premijera u Srbiji

Na NAVAK stazi održao se 15.10.2015. još jedan SKODA dan. Bila je to idealna prilika da Auto-Čačak predstavi najnoviji model Škode - Superb Combi! Nekoliko dana po završenoj svetskoj premijeri na IAA dva "vrela" primerka Superba karavana stigla su i u Srbiju. Osim po ekskluzivnosti te dve Škode bile su i primerci sa opremom koja se retko viđa, jedan čak u L&K paketu opreme! Oba su auta bila TDI 2.0, ali jedan sa 190KS a drugi sa 150KS. Odmah po završetku kratke zvanične prezentacije, koju je vodio g-din Cincar iz Auto-Čačka i gde smo čuli osnovne karakteristike najnovijeg modela Škode, kratak snimak:

https://www.youtube.com/watch?v=BamZM5Tr8pk

otvorila su se vrata hale i oba auta bili su na trkačkoj stazi NAVAK, spremna da pokažu šta umeju. Umesto na autoputu ili u gradskoj vožnji, test se odvijao na stazi gde je pre neki dana jurcala forumula, pa smo mi sa skodaforuma.RS, tako i vozili - brzo i žustro!  >:D

Skoda FABIA 1.2 TSI 6b 110KS Style ColorConcept

Iskustvo sa prethodnog NAVAK testa, linkovi:

http://forum.skodaforum.rs/susreti-clanova/skoda-dan-navak/
http://forum.skodaforum.rs/fabia-2014/predstavljanje-nove-fabie-u-srbiji-skodaforum-rs-na-skoda-day/

iskoristio sam u potpunosti i od ponuđenih 14 Škoda, ustanovio sam da ću osim Superba - koji ću sigurno voziti, imati prilike da vozim samo max još jedan auto, jer - nema se vremena, test je predviđen da traje samo do 17:00h. Izbor je pao na FABIA Style 1.2TSi 110KS 6b Kolor Koncept jer su svi ostali automobili Škode bili manje-više poznati, mahom sa dizel motorima i stariji po godištu tj. modeli iz prošlih godina. Na satu je bilo već 15:33h kada sam seo u crvenu Fabiju, dobio gosta suvozača (jer mnogo više je bilo gostiju nego automobila, pa je u jednom auto bilo po 2-3 putnika) i krenuo na stazu. Formirale su se tri kolone i svaku je vodio jedan instruktor na različit deo staze i drugi tip vožnje. Kolona u kojoj je bila FABIA trebalo je da odraditi 2 vežbe: izbegavanje prepreke pri brzini od 55 i 65 km/h i kočenje od 80 do 0 km/h takođe sa izbegavanjem prepreke.
Evo prvo video sa obe vežbe:

https://www.youtube.com/watch?v=9hUGW7pie7Q

Imali smo vremena da uradimo svaku vežbu po dva puta, uz menjanje vozača, a ja sam iskoristio ciljni pravac da testiram jedno što sam uspeo u tom trenutku - ubrzanje malene Fabie 1.2TSI sa 110 KS. Ukratko - odlično je! Pošto je to test auto, staza trkačka, suvozač vezan - popeo sam kazaljku par puta do crvenih obrtaja  >:D a Fabia je mene zauzvrat lepo zavalila u sportski profilisana sedišta! Vrštale su gume, ali to niko nije čuo ... pssst, motor je dao sve od sebe a mi u Fabiji uživali u izuzetno agilnom motoru i zahvalnoj karoseriji za taj segmet automobila. Ovaj auto, vredan preko 15.000EUR može da pruži osećaj da se vozite u mnogo ozbiljnijem i sportski nastrojenijem automobilu. Sve je trajalo jako kratko, meri se minutima, i ovo su moji prvi - početni ali za sada i poslednji utisci  sa kojim sam jako zadovoljan. Nemam često (nikad) prilike da vozim TSI pa sam namerno izabrao baš ovaj model. Upoređujući ga sa npr. svojim 1.9TDI motorom za tih 7-8 minuta testa mogu da zaključim da je ovaj spoj motora i menjača izuzetan i da prosečnom vozaču (kakav sam ja) ne treba ama baš ništa više od toga. Dok sam tako "nežno" vozio Fabiu, ispostavilo se da je moj suvozač dobar poznanik (i flotni kupac) Škoda dilera koji je vlasnik baš ove Fabije te sam ga zamolio da mu prenese pozdrave nas sa Škoda foruma i kaže mu da sam njegov auto vozio "penzionerski" - da se čovek ne bi brinuo.  wac1 Inače, moj suvozač je bio iz rentacar agencije "Moris" koja u svojoj ponudi ima dosta Škoda.

Skoda SUPERB Combi Style (i još ponešto) 2.0 TDI 190 KS DSG

Nakon 15-tak minuta došlo je vreme da se sretnu dve kolone Škoda automobila i razmene vozila. Moj suvozač i ja smo "slučajno" odabrali Superb Combi, ali ne L&K, već onaj drugi jer sam opet "slučajno " znao da je baš taj sa 190KS!
Ljudi - kakav auto, kakva oprema?! To nije Style, već mnogo više od toga: panorama krov, alcantara, DSG, brzine na volanu su samo još neke od opcija koje se moraju doplatiti na Style paket a ovaj auto ih ima! Pošto je vreme bilo ograničeno, ja sam uspeo da "ispucam" samo nekoliko fotki, pre i za vreme vožnje mog suvozača, a nakon dva kruga (ne cela, već samo deo NAVAK staze) došao je red da se i ja smestim na mesto vozača i "spržim" koji krug. Iskusno sam odabrao da budem zadnji u koloni i vozim svoju vožnju a ne da se gurkam i držim odstojanje sa ostalima. Dok sam podesio sedište (elektro podesivo), namestio retrovizore, podesio volan, ubacio u D/S mod, nisam ni primetio da je moja kolona već otišla... Trebao sam da ih sustignem pa sam stisnuo papučicu do poda - i "pocepao" 2-3 krivine da što pre pristignem ostatak kolone međutim naš instruktor je ipak primetio da me nema pa je zaustavio celu kolonu kako bi mene/nas sačekali - šteta - morao sam da prikočim. Uglavnom, pošto je Auto-Čačak odabrao trkačku stazu za prezentaciju, ja sam dao sve od sebe da ovaj karavan - novi Superb Combi bude tih par minuta - trkački auto. Zna se kako se vozi ovaj auto po gradu: laganije i u skadu sa saobraćajnim propisima - međutim ovde semafora nije bilo!  :B=) Dobili smo u međuvremenu još jednog putnika na zadnjem sedištu i čovek je nemo posmatrao i slušao, škripu guma i urlanje 2.0 TDI agregata sa DSG menjačem i 190KS. Dva kruga čistog zadovoljstava! Moram da kažem a to svi znaju - nije ovaj auto pravljen za vožnju koju sam mu ja priredio, ali za tih par minuta pokazao je da može uspešno da završi i takav zadatak. Osetilo se u par krivina da je to ipak karavan i da zadnji kraj pokušava da pri oštrom ulasku pobegne ali sistem ESC je uspešno korigovao i ispravio auto na pravu putanju.Evo kruga gde vozi moj suvozač dok ja snimam, nažalost moje vožnja koju sam gore opisao nije snimljena, a možda je tako i bolje :-) Njegova vožnja je umerena i u skladu sa tempom kolone, snimak:

https://www.youtube.com/watch?v=0FUt1u2_lPA

Utisci

Važi za oba auta: nisam stigao da dotaknem, isprobam, detaljnije upoznam niti jednu funkciju, dugmić ili bilo šta drugo, jer je vreme bilo zaista kratko, vozači su se smenjivali, pa čak i ne znam ni potpuni paket opreme i detalje oba auta, te se unapred izvinjavam ako nekoga te stvari interesuju - a sigurno je većina takva.
Ukratko, bilo je izuzetno zadovoljstvo sesti u ovakve ŠKODE, posebno u najnoviju Superb Combi sa DSG sa 190KS, nakrcanom opremom, i projuriti trkačkom stazom!

Cena za 2.0 TDI Active će biti oko 1.500-2.000EUR viša u odnosu na limuzinu.
Neke brojke za 2.0TDI 190KS DSG: 4.6L/100, 233kmh max, 7,8sec/100kmh
Dimenzije: dužina 4856mm, širina 1864mm, visina 1477mm

Zaključak je da je Škoda na tržište izbacila auto kao nikada do sada u istoriji, moderan, lep, moćan i prepun mogućnosti ako izaberete pravi paket opreme i dokupite još nešto. "Pakuj i što ti ne treba" kako smo čuli na prezentaciji je istina - gepek od 660/1950 L pruža mogućnost da se ponese i više nego što je potrebno. Kvalitet motora i pouzdanost već odavno kod Škode ne dolazi u pitanje pa o tome ne treba trošiti reči. Pitanje ekologije ovih dana i slučaja sa EA189 motorima baca senku na ceo koncern ali čisto sumnjam da će se to odraziti na indvidualnog kupca i njegove odluke o kupovini. Ovaj najnoviji auto Skoda Superb Combi/karavan je još jedan dokaz da je ŠKODA sada na viskom nivou po pitanju konkurentosti sa ostalim, čak i premium segmentom automobila. Novi Superb je zaista korak ispred svih ostalih Škoda a put kojim je krenuo vodi uskoro do još jednog novog segmeta u auto industriji koji ćemo upoznati u Škodi već za koji mesec - veliki SUV stiže uskoro!

Za kraj još jedan slideshow, slike sa NAVAKa:
https://www.youtube.com/watch?v=Ls3k3Yv7HHo

(snimci su napravljeni mobilnim telefonom, a tekst je lični utisak autora)

Kolega bugarin (i ja kao suvozač) je na samom kraju dana ipak uspeo da protutnji sa Limo Superb Škodom kroz NAVAK pa ćemo njegove utiske verume čuti ovde, a videti i snimak koji sam ja napravio.

Zahvaljujemo se firmi Auto-Čačak, tačnije direktoru marketinga g-dinu D. Cincaru na pozivu!
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Filip

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #1 poslato: 16. Okt, 2015. 14:14 »
lepo i dobro opisano bravo2 nego, šta je ovo na kraju bilo - prezentacija/premijera Superb Combi-ja, Škoda track day za pozvane/flotne kupce, VIP/press day, SAT testni dan za čitaoce (kuponi za prijavu) ili sve zajedno? skroz mi je nejasno posle čitanja
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #2 poslato: 16. Okt, 2015. 14:20 »
Bio je dan za baš sve što si nabrojao, počev od 9h izjutra pa do 17h popodne. Nekoliko (mislim 4) termina od po 2h. Šta tj. kako se dešavalo na ostalim - ne znam. Od 15-17h bili smo mi pozvani sa ostalim novinarima, taj deo sam ispratio.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Filip

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #3 poslato: 16. Okt, 2015. 14:36 »
jasno :B=) dakle u svakom slučaju praktično skroz zatvorenog tipa wac1

standardna priča za AČ, nažalost samo ih zanimaju flotni kupci i prodaja na veliko, da ne kažem baš na kilo tj. tone  :)) a pojedinačne kupce slabo ili nikako ne tretiraju, ali ok, njihova politika, uostalom ima i drugih marki bravo2
« Poslednja izmena: 16. Okt, 2015. 14:40 Filip »
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže krcaerdoglija

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #4 poslato: 17. Okt, 2015. 01:00 »
Jes da ne volim karavane ali kod superba bih napravio izuzetak.Peđa,svaka čast na postu  :bravo: :bravo: :bravo:
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #5 poslato: 17. Okt, 2015. 09:59 »
praktično skroz zatvorenog tipa
Kako zatvorenog tipa kad je mogao svako kupon da pošalje i ode na NAVAK?
Ja lično, da sam na njihovom mestu, ne bi čak to ni uradio jer bi mi ta ciljna grupa (koja uopšte to i nije) bila potpuno nerelevantna i rizična.


  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Filip

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #6 poslato: 17. Okt, 2015. 13:41 »
slao se sms, a kupon donosio, koliko sam ispratio taj deo

verovatno je to bio deo deal-a sa Mirkom Alvirkom zbog SAT supertest Rapida, da gledaoci probaju i daju ocene u onom delu ocene čitalaca, ili kako se već zove, uostalom i ta mala kvota je brzo popunjena

slažem se da su oni nebitni, sa druge strane kako sam onda npr. ja mogao da odem tamo i probam recimo dva ili tri auta? nisu događaj zvanično ni najavili, a ni zainteresovane pozvali da se jave, zato rekoh u prethodnom postu da im pojedinci nisu bitni
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #7 poslato: 18. Okt, 2015. 12:09 »
Da, pretpostavio sam da je taj deo organizovao SAT, a ne AČ. Nisam rekao da su oni nebitni.  wac1

Ako ne možeš (iz nekog razloga) na NAVAK, zna se da svaki pojedinac (ne mora da bude kupac), može da ode kod dilera Škode i proba i testira Škodu koju god želi.

Da li je neko sa Škoda foruma bio još tog dana na NAVAK-u?

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Filip

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #8 poslato: 18. Okt, 2015. 14:05 »
znajući ih (AČ) kao potencijalni kupci verovatno im i jesu nebitni :B=)

da se utrkujem sa slanjem kupona i uđem u tu gomilu "srećnika" iskreno nije mi padalo na pamet nono a da se kola probaju mogu, ali ne na stazi, o tome se ovde radilo :(

htedoh reći da im je marketing slab, da ne kažem nula, navikli su da im se kola prodaju sama od sebe, pa ih zato briga da li bi se neko od nas malo više zainteresovao za neki auto, jer prodaju masovno firmama

evo koliko rade na propagandi: ovaj Škoda dan na zvaničnoj (?!) fb stranici nije ni najavljen, već je o njemu samo naknadno rečeno - umesto da su pozvali zainteresovane da se (pri)jave za učešće... a to koliko ih baš briga, odnosno koliko ih interakcija sa ljudima (time svakako i sa potencijalnim kupcima) ne zanima pokazuje broj ljudi koji im prati stranicu, 11 (i slovima, jedanaest) =)) da su aktivniji i da žele da urade nešto na promociji više bi se potrudili - realno manje nije ni moguće - pa bi ta cifra followersa bila nekoliko stotina puta veća, online reklamiranje je bar u današnje vreme lako, samo treba da se malo potrudiš, ako želiš naravno




poređenja radi, evo cifre Škodine HR strane:




i iz Slovenije:

  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži Peja

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #9 poslato: 18. Okt, 2015. 17:04 »
Mene auto kupuje spoljasnoscu, enterijer vise i ne vidim kada krene voznja, tako, da kada bih imao potrositi ovoliku svotu novca ili malo vecu, ustedo bih i ne bih sigurno gospodara prstenova vec Superb. Veoma elegantno izgleda.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #10 poslato: 19. Okt, 2015. 00:13 »
ovaj Škoda dan na zvaničnoj (?!) fb stranici nije ni najavljen, već je o njemu samo naknadno rečeno - umesto da su pozvali zainteresovane da se (pri)jave za učešće...
Heh, najbolje bi bilo da je još i bio vikend, pa da im onda lepo dođe 4.500 ljudi na NAVAK - trebalo bi im 10 dana da svi provozaju svoj krug. Bre Filipe baš ih ne gotiviš, kako onda da te i neko pozove kad si takav hejter AČ-a, gde god stigneš po celom forumu ih pljuckaš.  wac1
Kako se se potrudio da odeš na NAVAK, znalo se da je 15.10?
Evo trudiš se danima da dokažeš kako oni ne vode računa o pojedincima a da si npr. poslao 1-2 emala na pravu adresu i rekao par reči - bio bi tamo i vozio  ;) . Nije nemoguće, npr. prošli put ne naš član munja23 mislim bio pozvan od strane AČ.
Misliš li da sam ja sedeo i čekao poziv?

pa bi ta cifra followersa bila nekoliko stotina puta veća, online reklamiranje je bar u današnje vreme lako,

U roku od 24h može da skupi firma ovakve veličine bar 25.000 lajkera iz Srbije.
Pitanje je samo kako posle održavati tu cifru i koliko im to treba uopšte i da li će im to doneti profit ili obavezu.
Velika većina ovih lajkera iz HR i SLO su plaćeni (page like adverts), ako te interesuje kako se to radi javi se na PP.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Filip

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #11 poslato: 19. Okt, 2015. 08:08 »
njih 11 bi videlo najavu, kojih 4.500 ljudi wac1 a kako u zemljama u okruženju rade tako znači da je to proveren i uspešan recept, zna se kako se to čini - ovako ne

vikend, sigurno, ne isplati mi se da uzimam slobodan dan da bih išao preko radne nedelje nono

kad već to kažeš slažem se, ove iz marketinga nikako ne gotivim, Dušan je pre 3 godine hteo da me odere za jedan testni auto za koji sam se interesovao, a koji je on u to vreme lično vozio, kažem odere jer mi je "velikodušno" ponudio RS tada 4 godine star za jedva 20% nižu cenu od novog, dakle npr. danas RS iz 2011. za 18.000 E, kao da sam neka ovca koji treba ošišati, još kada sam ponudio neku kompenzaciju da prebijemo deo te sumanute cifre odbio je glat, e od tada sam se navrzao na njega, mislim da je on potpuno pogrešna osoba za jednog šefa marketinga i da bi taj posao neko drugi radio mnogo bolje, što se na primeru AČ FB (Škoda Srbija) stranice odlično i vidi (on je vodi, logično), tako da mi ne pada na pamet da mu se obraćam za bilo šta ;)

za tebe ne znam, a Munja je u onda kupovao Fabiju pa se poklopilo, nije video najavu na netu jer je nije ni bilo

nisu svi plaćeni ili instant followersi, prelistaj malo zvanične stranice po raznim zemljama, ima dosta interakcije sa članovima, takmičenja, konkursa, akcija, najava, promocija, čak i povoljnosti/pogodnosti na koje se javlja mnogo ljudi koji nisu lažnjaci :)
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: ŠKODA dan NAVAK 10/2015
« Odgovor #12 poslato: 19. Okt, 2015. 13:28 »
Kako god, to je tvoje lično iskustvo i viđenje, a forum za to i služi. "Mali" je problem što se ovaj portal koristi u velikoj meri za iznošenje loših iskustava, negativnih reči i mahom kritikovanje svega i svačega. Pitanje je samo koliko je sve to osnovano ili ne. Pitanje je i da li je neko i koliko kompetentan da piše o nečemu. Pitanje je i šta je realno stanje i pozadina nekih loših iskustava. Svako ima svoj sud i svoju sliku a neće ili najčešće ne ume to korektno da prenese pisanim putem. Ne mislim ovime na tebe.
Ono što je mnogo manje zastupljeno a što bi svima nama mnogo više značilo su neka DOBRA iskustva, korisni kontakti, i opisi pozitivnih dešavanja.
Međutim, u ljudskoj prirodi (forumskoj naročito) nažalost preovlađuje POGREŠNA praksa da se loše stvari pišu a one dobre ne. Siguran sam da ovih drugih ima više.

Da ne bude OFF, evo komentara jednog posetioca NAVAKA-a koji je bio tamo u preko SAT-a:

Igrom slucaja bio juce u NAVAKU, na Supertest danu, i bila su ova dva Superba izlozena, ali se nisu vozili.Sasvim sigurno da oprema ima uticaja, jrr su oba napucani (jedan je L&K, drugi je vrh paket redovne ponude, plus DSG menjac kod oba), ali jako fino deluju i prestizno, pogotovo enterijer, sa sve ambijentalnim osvetljenjem. Cene niko nije pominjao.. :-))

Ovaj komentar i još nekoliko nalaze se posle ovog teksta pod naslovom:
"Nova Škoda Superb Combi stigla na naše tržište"
koji se nalazi ovde:
http://www.vrelegume.rs/vesti1/nova-skoda-superb-combi-stigla-na-nase-trziste-ekskluzivno-1/
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]