Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Felicija skiadnje glave  (Pročitano 1077 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cile93Topic starter

Felicija skiadnje glave
« poslato: Novembar 10, 2015, 14:08:45 posle podne »
Pozdrav ljudi nov sam na forumu trebala bi mi pomoc... Vozim skodu feliciju 1999 god 1,3 motor inace to mi je prvi auto,naime pre par dana vracajuci se sa posla auto trgne i stade odjednom nmgu ga upaliti,verglao kao u prazno...No do duse odslepao se do majstora kaze da su ventili otisli i da treba skidati glavu motora,skoda ima lanac umesto kaisa to znam...Moje je pitanje da li iko zna koliko ce me kostati sve ovo bar otprilike? 
  • Vozi: Skoda Felicija 1,3 1999

Van mreže mihajloalasp

Odg: Felicija skiadnje glave
« Odgovor #1 poslato: Novembar 10, 2015, 14:34:06 posle podne »
Ja pre neki dan radio Favorita sa tim motorom, bez 150 eura teško da može da se odradi ljudski (pod uslovom da je samo glava problem) :)

Na mreži Filo

« Odgovor #2 poslato: Novembar 10, 2015, 14:48:16 posle podne »
Nekako mnogu skapo kaj vas vo Srbija. Ja imam drugar isto so felicija, negovata mu trosese 2-3 litri ulje za 400 km i na kraj smeni kariki, ventili na glavata, ramnenje na glava i dihtunzi (dihtung na glava i poklopec) za 100 eura se ova sto nabrojav.
Od togas veke 1 god projde, super mu raboti motorot.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 LX 1995

« Odgovor #3 poslato: Novembar 10, 2015, 15:11:49 posle podne »
Auu brale.... Hvala Mihajlo bar da znam na cemu sam odprilike,a sta moze jos da bude pored toga dodatno? Ja sumnjam da je mozda prezubio lanac jel se i to mora menjati komplet ako je prezubio? Nznm bas nista veliko oko automobila zato sam se i registrovao ovde. :)

Van mreže mihajloalasp

« Odgovor #4 poslato: Novembar 10, 2015, 16:36:52 posle podne »
Pazi, ako je auto samo stao, neće da upali a vergla (da li vergla kao da hoće da upali, ili vergla "na prazno", kao da su izvađene svećice?) ili je preskočio lanac (što je skoro pa nemoguće, pogotovo ako se nije čuo pre toga) ili je neki ventil izgoreo. Klip i ventil se kod njega ne sudaraju, tj nije interferentan motor tako da nije mogao da pokrivi ventile sve i da je lanac prezubio. Lanac se menja u kompletu sa lančanicima, pa kad se već sve radi nije loše zameniti i njega jer nije skup. Ja bih lično krenuo od merenja kompresije, dovoljno je da je jedan ventil na samo jednom cilindru izgoreo (velike šanse ako su bili raštelovani ventili ili ako je vožen na plin) i da motor više neće da upali :)

« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2015, 18:43:49 posle podne »
Vergla bas onako kao da su izvadjene svecice kao sto kazes na prazno,malo se cuo lanac pre toga ali nista strasno nego je upravo pre nego sto mi je stao se malo jace cuo. Tako je rekao je majstor da je izgubio kompresiju bas tako i vergla i da vozim ga na gas posto vlasnik od koga sam kupio nije ni vozio na benzin 2 godine i vise. Isto tako sam i video da okrece razvodnu kapu paljenja i da okrece bregastu samo sto nece da upali nikako. Nznm da li sam nesto pomogao sad mozda ces znati vise da mi kazes. :)

Van mreže mihajloalasp

« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2015, 00:22:43 pre podne »
Lako mozes da proveriš da li je prezubio, ali moraš da skineš svećicu na prvom cilindru, poklopac ventila i razvodnu kapu :) Ako treba, mogu da ti objasnim, prosto je

« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2015, 14:36:23 posle podne »
Kod majstora je jos uvek auto nista mi jos ne javlja,svakako ne mogu ja videti sada on ce :) Nego me je cisto zanimalo koliko da se novcano pripremim za celu paradu. No kada bude sve gotovo  opsacu ovde sta se ustvari desilo. Hvala jos jednom :)

« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2015, 12:24:31 posle podne »
Evo i mene posle duzeg vremena konacno gotov auto :) Sve u svemu pukao mi je zupcanik od bregaste osovine,glavu nije ni pinuo (sto je ogroman + za mene) promenut komplet lanac sa zupcanicima semerinzi  i teraj dalje auto se ne cuje sad totalno druga masina! Hvala na pomoci jos jenom :)

Van mreže Lazar01

« Odgovor #9 poslato: Jun 07, 2021, 20:38:55 posle podne »
Pozdrav, imam veliki problem, pukao mi je sraf u bloku motora prilikom skidanja. Imam alat za vadjenje polomljenih srafova ali u ovaj sraf nece ni jedna burgija bar malo da ga probije. Sa cime bih mogao da ga izvadim?
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 glx

Na mreži vladimir1975

« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2021, 18:33:56 posle podne »
Pozdav,ako mozes negde nabaviti vidiju HSS najtvrdju burgiju recimo Fi  8 mm, prvo kirnerom obeleziti centar srafa  pa onda busiti  u centar  barem 10-20mm. Ako je Taj alat sto imas kao kontra ureznica Levi navoj sa njime bi trebalo da mozes odvrnuti sraf u bloku.Mozda ce se morati grejati brenerom mesto oko srafa ako je zapekao navoj  u bloku ili . pospricati odvijac sprejom pa sacekati da deluje. U krajnjem slucaju ako ima mesta zavariti na vrhu maticu na zalomljenom srafu  ali to treba prepustiti iskusnom variocu  da ne sagori blok.

• Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007