Autor Tema: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?  (Pročitano 4861 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dusan87Započeo temu

NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« poslato: 17. Nov, 2015. 20:28 »
Jel sme da se koristi ULTRA D u stare dizelaše, tačnije u škodu feliciu 1.9d glx 1998?
« Poslednja izmena: 18. Nov, 2015. 00:09 Karlheinz Hell »
  • Vozi: Skoda felicia 1.9 1998

Na mreži Ljahze

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #1 poslato: 17. Nov, 2015. 20:59 »
Za razliku od obicnog evro dizela,ovo gorivo sadrzi 3 aditiva koji sluze za zastitu od korozije,ciscenje i podmazivanje motora tako da nema razloga da ga ne sipas ako mislis da ce ti to pomoci motoru.
Ja posedujem SDI koji je u dubokoj starosti i u pocetku sam tankao par puta do vrha ovo gorivo,ali ne primecujem nikakvu razliku od obicnog dizela,kako u radu tako ni u potrosnji i perfomansama motora osim sto ga placam skuplje.
Uglavnom ljudi koji poseduju novije generacije dizel motora ili nova kola sipaju ovaj dizel i koliko vidim dosta su razlicita misljenja oko ovog premijum goriva koji poseduju i ostale benzinske pumpe.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže batke

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #2 poslato: 17. Nov, 2015. 21:09 »
Ta ultra mega giga dizel goriva kako ih je nazvao jedan kolega sa foruma imaju aditive, kako reče Ljahze, takođe poseduju veći cetanski broj što može samo da koristi motoru i diznama.
Što se tiče potrošnje ni ja ne primećujem neku razliku (O3 2.0 tdi), i auto mi radi isto kao i sa običnim dizelom. Caka je na duže staze. Aditivi sprečavaju koroziju, pojavu pene u gorivu i još što šta, tako da se za skupe commonrail motore i te kako isplati.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Na mreži Ljahze

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #3 poslato: 17. Nov, 2015. 22:48 »
Ta prica sa premijum gorivima je po meni vise stvar marketinga nego stvarne koristi sa tim aditivima koji po meni ne mogu da opravdaju razliku u ceni koja jeste na mesecnom nivou mizerna,ali ...
Mislim da je to potpuno besmisleno na motorima starije generacije koji su prevalili debelu kilometrazu.Ljudi koji imaju takva vozila (kao ja) sigurno ne planiraju da sa istim tim vozilima predju jos toliko kilometara i godina.Kao sto neko gore rece,na duge staze verujem da ako ne moze da pomogne,ne moze ni da naskodi,a cena kako kome,manje-vise sitnica.
Mnogo vise ce vozilu pomoci redovno servisiranje i normalna voznja nego ovi marketinski trendovi.Po toj teoriji,motori i vozila sa kraja proslog i pocetka ovog veka bi pocrkali davnih dana nije premijum goriva,a kotrljaju se i dalje.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže skodilakprvi

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #4 poslato: 17. Nov, 2015. 23:34 »
Nije stvar u motorima nego u sistemima za ubrizgavanje.
Lično ne verujem da utiče na trajnost motora ali verujem da sistem ubrizgavanja drži čistijim.
Tu je i pitanje podmazivanja, stara dobra D2 je bila masna za sve pare ovo sada je posno isto toliko.
  • Vozi: Octavia 1.9 TDI PD 105ks.

Van mreže jevtta

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #5 poslato: 17. Nov, 2015. 23:57 »
Moj drug je sipao u VW Golf 1.9tdi i poceo je da mu nakon 100km podrhtava ler i kune dan kada je sipao.
A pre toga je bio i proverio dizne i kao fabricke su sa minimalnim odstupanjem samo jedne.

Tada sam odlucio da u moj motor to nece da ide. Vidim ima i pozitivnih iskustava ali ne bih da rizikujem.Dobro ide i radi sa eurodizelom za sada. Sigurno ima nekih aditiva i to opravdava vecu cenu po meni. I mislim da je preporuceno da se sipa u nove mercedese i bmw-e i motore koji kostaju preko 50.000e u nasu starudiju je dobar i eurodizel verujte!

 ;) ;) ;) ;) ;)

Van mreže Dusan87Započeo temu

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #6 poslato: 18. Nov, 2015. 00:06 »
OK, hvala na odgovorima :)
Samo me jos interesuje, po vašem mišljenju, jel bolje da sipam gasno ulje ili ULTRA D?
Euro dizel ne bih jer bih morao da mu dodajem i aditive :/
  • Vozi: Skoda felicia 1.9 1998

Van mreže mihajloalasp

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #7 poslato: 18. Nov, 2015. 00:28 »
U Feliciju možeš da sipaš bilo šta, kao i većinu starijih dizelaša. Jedan skoro pa iz prve ruke primer, jedan drugar svakodnevno ide Felicijom dizel od Niša do bugarske granice, sipa eurodizel na Lukoilu, nikad nikakvih problema sa motorom ili bilo kojim delom sistema ubrizgavanja :)

Van mreže Dusan87Započeo temu

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #8 poslato: 18. Nov, 2015. 14:07 »
a jel sipa samo euro dizel ili dodaje i aditive? i koliko vec dugo radi tako?
  • Vozi: Skoda felicia 1.9 1998

Van mreže mihajloalasp

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #9 poslato: 18. Nov, 2015. 17:14 »
Ne sipa nikakve aditive, a vozi tako vec skoro 5 godina

Sent from my GT-S7580  


Van mreže Dusan87Započeo temu

Odg: NIS-ov ULTRA D u stare dizelaše?
« Odgovor #10 poslato: 18. Nov, 2015. 22:28 »
Ok. Hvala :)
  • Vozi: Skoda felicia 1.9 1998



Pretraga foruma [Google]