Autor Tema: 1.4 mpi trokira  (Pročitano 8859 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zare

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #15 poslato: 30. Okt, 2014. 22:30 »
A svecice, da li su one proverene?
E da, ako nije tajna kod kog majstora si isao, moze i na pp.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #16 poslato: 30. Okt, 2014. 22:34 »
jeste i svecice je proveravao!!!OPEEEET ISTOOOO  wac1 wac1 wac1 hearcut hearcut hearcut servis Zoca  ;)
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Na mreži bigor

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #17 poslato: 30. Okt, 2014. 22:41 »
Da je katalizator valjda bi pokazao da i ostali cilindri ne rade, drugo ne mora da ga skida vec se moze provjeriti koliki pritisak pravi u izduvnoj grani prije njega. Svakako ga ne ostavljaj kod majstora i ako ga skine jer ga mozes prodati.
Ja bih prije provjerio dihtung glave motora i ventile
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže zare

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #18 poslato: 30. Okt, 2014. 22:45 »
I meni je cudno da samo jedan cilindar ima gresku ako je katalizator, zato i pitam za svecice.
Majstor zna znanje, nije dunster, to je sigurno e sad, sve je moguce na zalost...

Ne mogu da se setim, neko mi je pre 5-6 meseci pricao da je menjao katalizator. Sem sto nije hteo da ide, mislim da je na auspuhu purnjao crni dim. Nemojte da me drzite za rec, nisam siguran.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #19 poslato: 30. Okt, 2014. 22:49 »
jaooooo  hearcut hearcut hearcut hearcut hearcut hearcut hearcut pa sta da radim,sad ste me bas zbunili  :'( :'( dim je normalan na izduvu
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Na mreži bigor

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #20 poslato: 30. Okt, 2014. 22:50 »
Izmjeri prvo kompresiju na tom klipu, pa onda cackaj katalizator ako je kompresija ok
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže krcaerdoglija

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #21 poslato: 30. Okt, 2014. 23:18 »
Izmjeri prvo kompresiju na tom klipu, pa onda cackaj katalizator ako je kompresija ok
nista,sutra idem do mog mehanicara pa cemo videti da li gubi kompresiju!!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže krcaerdoglija

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #22 poslato: 31. Okt, 2014. 16:48 »
nista,sutra idem do mog mehanicara pa cemo videti da li gubi kompresiju!!
zakazano za ponedeljak pa cemo videti za dalje wac1 wac1!!!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže zare

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #23 poslato: 31. Okt, 2014. 18:23 »
Moras da cekas ali sta da se radi. Makar ces videti kakva je zaptivenost motora i da li ima razlike u kompresiji izmedju cilindara.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #24 poslato: 31. Okt, 2014. 20:04 »
ne vredi zare teko se mora!!!nego pade mi nesto na pamet(cigla  =)))da li moze auto tako da se ponasa ako je bilo vode u benzinu pa sad ne moze da izadje iz sistema pa trokira??!
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže zare

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #25 poslato: 31. Okt, 2014. 21:10 »
Pa moze da bidne ali ne mora da znaci  =)). Ako ima vode, potrosice se sa benzinom. Ne moze vecno da ostane u rezervoaru ako si na to mislio.

Van mreže krcaerdoglija

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #26 poslato: 31. Okt, 2014. 21:25 »
posto je voda teza u odnosu na benzin,pretpostavljam dok sam vozio na rezervi da je povukao vodu i da sad trokira zbog toga!!tipa da se jos nalazi u sistemu zbog svoje tezine ili da je napravila neki cirkus pa se to desava!!ma mogu samo da nagadjam dok cekam!!samo me ubija dok vozim jer znam da mu nesto fali,no videcemo u ponedeljak!!nego sto ce mi majstori izvlaciti pare iz dzepa a nece nista uraditi,toga se najvise plasim!! hearcut hearcut hearcut
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže MaxPower

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #27 poslato: 31. Okt, 2014. 21:35 »
Isti motor (1,4 mpi) isto se ponasa. Danas ostao bez gasa i na benzinu (kazaljka na pola), na 5km mi se ugasio 4x...na semaforu u leru. Jedva dosao do kuce, malo pre sisao da ga provozam...vozio ga na benzin opet isto...kupio TNG radi najnormalnije? Prebacim na benzin, obrtaji divljaju, pocne da se trese i ugasi se?!

Vidim neko je napisao da je resio problem zamenom pumpe za gorivo? Pumpu sam menjao pre godinu dana kada sam imao problem sa paljenjem i od tada pali normalno...mada ko zna,mozda je crkla opet (svakako imam garanciju)? Ili je mozda sonda? Dizne?
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI

Van mreže djordje cacak

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #28 poslato: 01. Nov, 2014. 18:47 »
Isti motor (1,4 mpi) isto se ponasa. Danas ostao bez gasa i na benzinu (kazaljka na pola), na 5km mi se ugasio 4x...na semaforu u leru. Jedva dosao do kuce, malo pre sisao da ga provozam...vozio ga na benzin opet isto...kupio TNG radi najnormalnije? Prebacim na benzin, obrtaji divljaju, pocne da se trese i ugasi se?!

Vidim neko je napisao da je resio problem zamenom pumpe za gorivo? Pumpu sam menjao pre godinu dana kada sam imao problem sa paljenjem i od tada pali normalno...mada ko zna,mozda je crkla opet (svakako imam garanciju)? Ili je mozda sonda? Dizne?
koliko sam razumeo da imas TNG.Nije dovoljno samo paliti auto na benz i voziti na plin,u 60% slucajeva ode pumpa jer malo ko vodi racuna o nivou benzina kada ima tng a u 30% su u pitanju dizne i ostaje 10% za neki drugi kvar
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže krcaerdoglija

Odg: 1.4 mpi trokira
« Odgovor #29 poslato: 01. Nov, 2014. 18:53 »
su u pitanju dizne
mislim da benzinci imaju brizgaljke a dizeli imaju dizne koliko se ja razumem no u ponedeljak idem kod mehanicara pa cemo videti koliki pritisak ima pumpa pa teramo dalje dok ne resim pitanje trzanja i trokiranja
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000



Pretraga foruma [Google]