Autor Tema: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem  (Pročitano 3040 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« poslato: 09. Jul, 2013. 22:44 »
Na Škodi mi se pojavio problem.Imam onu opciju,tj. imao sam je do ove nedelje,da se spuštaju oba prozora prednjih vrata kad se drži ključ u bravi na desnoj strani.Od juče nemam tu opciju.Sada mi se samo otključavaju vozačeva vrata kao da nemam centralnu.Prozori se ne spuštaju.Sada takođe nemogu da zaključam kompletan auto okretanjem ključa u bravi več samo preko daljinskog zaključavanja.Lampica radi,alarm aktivan,sve ostalo je OK.Da li je nešto sa bravom ili je riknuo neki osigurač?  :o

Van mreže bokilava

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #1 poslato: 10. Jul, 2013. 01:06 »
ja sam gotovo siguran da je jedan od onih famoznih mikroprekidaca, a mozda i one resice na bravi koje treba da ih ''dokace''

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #2 poslato: 11. Jul, 2013. 08:00 »
Indikator otvorenih vrata ponekad radi kao i zujalica.Crvena svetla na vratima rade,kao i osvetljenje u kabini.

Van mreže bokilava

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #3 poslato: 11. Jul, 2013. 09:24 »
Za to je zaduzen jedan mikroprekidac, a za otvaranje prozora na kljuc drugi, za zatvaranje prozora treci ;)
pokusacu da nadjem sliku rasturene brave mnogo je jasnije onda.

Evo nasao sam, ovaj na dnu slike, sto je povezan plavom i crvenom zicom, on je za to unutrasnje svetlo, zujalicu i uopste signal jesu li vrata zatvorena ili nisu. A ona dva gore levo, sto stoje oko plasticnog belog kruga su za zatvaranje i otvaranje prozora na kljuc.

« Poslednja izmena: 11. Jul, 2013. 09:30 bokilava »

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #4 poslato: 11. Jul, 2013. 19:54 »

i mene izgleda da taj prekidac keca.
Po nekada daljinski mi funkcionise bez prblema a nekad zeza. Kad zeza onda je haos kad prvi put stisnem zaklj. auto mi se zakljuca a po drugi put opet se kao zakljuca stim sto mi se vrata od vozaca odkljucaju. Kad otvorim moja vrata ponekad mi se ne pali svetlo u kabini a tad mi i ne reaguje na kljuc nece da odkljuca.Ne znam sta da radim dali da ostavim tako mada bi radije to sredio al sta bi od prilike moglo biti osim famoznog mikrosaltera koje se na prthodnoj sliki nalazi u dnu i dali neko ima broj ili oznaku tog prekidaca ako bi samo njega menjao
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže bokilava

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #5 poslato: 11. Jul, 2013. 21:23 »
Ne postoji on kao rezervni deo, cela brava ide u kompletu.
Postoji varijanta da u radnjama koje prodaju delove za elektroniku kupi neki slican mikroprekidac pa da se promeni. Ima bas dosta o tome na internetu a verujem i  ovde na forumu (na starom je cini mi se bilo). Uglavnom zeza ili mikroprekidac, ili hladni lemovi, i sve je to pokriveno tim tutorijalima koji mogu da se nadju na netu.

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #6 poslato: 12. Jul, 2013. 00:14 »
jos jedno pitanje.Kako je zatvoreno kuciste gde se on nalazi? Jeli na vijke ili je zavareno sa plastikom 100% ili samo na par mesta kao topljene tacke?
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže tasa

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #7 poslato: 12. Jul, 2013. 10:38 »
Aj kolega ako mozes da procitas sa tog mikroprekidaca koji je prozivodjac i oznaku, ima tih prekidaca uzeti. ;)  cini mi se da su to cherry-jevi mikroprekidaci
« Poslednja izmena: 12. Jul, 2013. 10:47 tasa »
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže tasa

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #8 poslato: 12. Jul, 2013. 11:10 »
evo ima svega, i kod njih na sajtu ima da se kupi i na komad, samo trebate imati tacnu spec. http://www.cherrycorp.com/english/switches/pdf/switch_cat.pdf
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #9 poslato: 26. Avg, 2013. 08:57 »
Još uvek nisam otkrio koji je uzrok kvara.A nisam bio na dijagnostici,pošto u Novom Sadu još nisam nišao na krštenog elektroničara.

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #10 poslato: 27. Okt, 2013. 10:23 »
Možda je osigurač?

Sent from my ST23i  


Na mreži URKE 80

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #11 poslato: 30. Okt, 2013. 17:35 »
I ja imam tu opciju.Ali kada hoću da zatvorim npr.vozačev prozor, za koliko vozačev ode gore za toliko se suvozačev spusti dole. Bio dva puta na diagnostici i ništa.Ono čisto da me otkače pa kažu da je pobrljavio komp.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže 0p3rat0r

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #12 poslato: 02. Nov, 2013. 16:52 »
Sličan problem je bio i kod mene,išao električaru tu...nije mogao ništa napraviti i odem u ovlašteni servis i pregledaju ljudi,otkriju da je problem taj u mikroprekidaču,ajde reko zamijeni ga i to je to. Kaze ne dolazi u obzir jer se to sve mijenja u paketu znaci kompletna brava i tako sam morao i napraviti,zamijenio kompletnu bravu i problem rijesen  ::)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Na mreži URKE 80

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #13 poslato: 03. Nov, 2013. 09:52 »
U kom servisu,koliko je koštalo i koliko vremenski traje popravka? Molim te podeli i to sa nama.Hvala unapred.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Na mreži 2 BusyZapočeo temu

Odg: Ne radi mi opcija spuštanja prednjih prozora ključem
« Odgovor #14 poslato: 03. Nov, 2013. 12:16 »
Mislim da košta oko 100 modernih. 8)



Pretraga foruma [Google]