Autor Tema: DIY-poliranje matiranih farova fabia mk1  (Pročitano 2138 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DUTJA ZPZapočeo temu

DIY-poliranje matiranih farova fabia mk1
« poslato: 12. Jul, 2013. 11:53 »
Mrzim kad vidim kola sa matiranim ili pozutelim farovima, a moja su bas takva bila

Bas su mi bola oci ali nisam hteo da mi to bode dzep pa resih da se oprobam sam, uz pregled par klipova na YT,da stvar bude jos ludja i ja sam koristio pastu za zube umesto polir pastu za farove.Koristio sam vodenu smirlu 1000,1500 i 2000.Za one saljive pasta je bila blend-a-med  ;D . Bitan je princip naizmenicnih pravaca u smirglanju npr ja sam 1000 samo vertikalno 1500 samo horizontalno i 2000 opet samo vertikalno. kod poliranja koriscena suva krpa uz milion kruznih pokreta jer nisam imao polirku. evo kako je izgledao far posle 1000

posle 1500

posle 2000

malo blend-a-med-a

i kad vam otpadne ruka to izgleda ovako


Ja sam i vise nego zadovoljan,a da sam imao polirku i da sam hteo da se otvorim za profi pastu za farove, mislili bi da imam ksenone... Mada uskoro ce da padnu i LED sijalice pa ce ovo moje eksperimentisanje imati neki smisao
« Poslednja izmena: 04. Avg, 2013. 15:54 bugarin »

Van mreže nemanja_vr6

Odg: DIY-poliranje matiranih farova fabia mk1
« Odgovor #1 poslato: 27. Apr, 2014. 14:25 »
da li si naneo neku zastitu na far posle poliranja?
 kazu da treba da se nanese neka uv zastita inace ce za par meseci opet da matira?

Van mreže Turbo

Odg: DIY-poliranje matiranih farova fabia mk1
« Odgovor #2 poslato: 27. Apr, 2014. 15:47 »
Treba redovno voskirati kvalitetnim voskom inače neće da traje.

Van mreže zare

Odg: DIY-poliranje matiranih farova fabia mk1
« Odgovor #3 poslato: 27. Apr, 2014. 20:02 »
Mozda na slici samo tako deluje ali mi se cini da to moze i bolje da ispadne i ako se radi rucno.
Kada sam sebi radio nisam imao finiju smirglu od 1000 ili 1500 (sada se i ne secam) pa sam na kraju koristio onu koju sam ranije odbacio kao potrosenu jer je bila najfinija :).

Za kraj sam koristio Turtlewax Glass Polish koji sam imao od ranije i cini mi se da je far ispao dosta prozirniji nego kod tebe ali opet kazem, mozda na slici deluje drugacije nego u prirodi.

Van mreže MoonZe

Odg: DIY-poliranje matiranih farova fabia mk1
« Odgovor #4 poslato: 27. Apr, 2014. 21:27 »
da li si naneo neku zastitu na far posle poliranja?
 kazu da treba da se nanese neka uv zastita inace ce za par meseci opet da matira?
Ja npr. nisam nanosio nikakvu zastitu posle rucnog poliranja,a nisam ni polirao kasnije sa pastama. Proslo je 10meseci, za sada je far i dalje isti.


Sent from my HTC Desire X  

  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže gane

Odg: DIY-poliranje matiranih farova fabia mk1
« Odgovor #5 poslato: 27. Apr, 2014. 21:35 »
I ja sam pre neki dan uzeo neku pastu za poliranje ali nisam je jos probao ali mi se nekako cini kao da mi je far i iznutra prljav i pun prasine
  • Vozi: skoda fabia 1.9 tdi



Pretraga foruma [Google]