Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Vakumsko i drugo neinvazivno ispravljanje ulubljenja  (Pročitano 17195 puta)

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže stanke91

Odg: Vakumsko i drugo neinvazivno ispravljanje ulubljenja
« Odgovor #30 poslato: Jun 29, 2016, 14:37:35 posle podne »
Ovako izgledaju ostecenja kod mene

Sent from my iPhone  

Van mreže stanke91

« Odgovor #31 poslato: Jun 29, 2016, 14:38:06 posle podne »
Ostale ne mogu da uhvatim sa kamerom koliko su male

Sent from my iPhone  

« Odgovor #32 poslato: Jun 29, 2016, 15:12:50 posle podne »
Nije malo...

Van mreže stanke91

« Odgovor #33 poslato: Jul 02, 2016, 15:33:06 posle podne »
Evo ovako moja iskustva sa majstorom iz KG:

Bio sam juce. Imao sam tri vece rupe. Jedna na haubi, jedna na krilu i jedna na krovu. Dve malecke rupe koje se ne mogu videti i uhvatiti kamerom na istom krilu i na haubi.

Cena zbog krce je 50€. Nisam hteo da se cenjkam jer sam rekao coveku Uradi kao za sebe i naplati kao za sebe.

Dosao sam po auto posle 3h i situacija je sledeca:

Rupa na haubi izvadjena da se ne provaljuje, na krilu izvadjena ali se vidi da je i dalje malo deformisan taj deo, krov se ne primecuje uopste. Ove dve malecke rupice na haubi i istom krilu i ako ih je video kad sam dosao nije uradio rekavsi da ih nije video po lampom.

Nebo je skidao iznad suvozaca da bi izvadio ovu na krovu i tu je bio flekavo znaci sve neke tamne fleke od neke tecnosti kao silikon ili sta li je vec.

Generalno stvari ovako stoje. Zadovoljan ne mogu da kazem da jesam. Moj prednji deo auta je farban i moglo je sve da se izvadi, a zasto nije ne znam.

Troskovi su sledeci:

-Rad 50€
-Gorivo sam sipao 2500din
-Putarina 2x350din = 700din
-Za jelo i pice sam dao 1200din
-Za bazen za mene i ortaka 400din
-Za taxi nazad po auto kad sam isao 400din

Vanredni troskovi:
-Krilo gde je vadio je matiralo mora se polirati komplet, sa sve haubom i krovom
-Aksel Sgraso da cistim nebo i enterijer 400din
-Nebo sjebano na delu gde se spaja sa prednjom soferkom

Mislim da ovi iz Bg ne treba da idu tamo jer im se nece isplatiti. Imate ovde par masera koji su skuplji ali kad sve pogledate i bacite na papir isplativije je mnogo.

Ako imate pitanja slobodni pitajte. Sutra dolazim na skup kod arene pa mozete i videti auto kako je odradjen

Sent from my iPhone  

Van mreže voyager

« Odgovor #34 poslato: Jul 02, 2016, 16:12:36 posle podne »
Loše iskustvo :(

Zašto je morao da dira nebo, zar nije mogao sa gornje strane da završi to udubljenje na krovu?
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže stanke91

« Odgovor #35 poslato: Jul 02, 2016, 17:20:52 posle podne »
Tu rupu na krovu vozim od kad sam kupio auto i bas sam ga pitao pre nego sto sam dosao i kaze ne mora da se skida nebo nije velika medjutim kad sam dosao po auto video sam.

Generalno pozvao me je i rekao da dodjem po auto i kad sam dosao kao pogledaj jel se vidi sta. Ja na keca reko evo ih ove dve male, a on nisam video pod lampom, a video je kad sam doterao i pokazao sam na nju. Imao sam na zadnjim vratima istu takvu malu rupicu i izvukao je pa cisto sumnjam na nije uspeo te dve. Generalno one su mi bile bitnije. Cim sam video te dve odmah sam se smorio i kao daj da idem sto pre. Platio mu 6500din i krenuo kad kaze drug pogledaj ove fleke iznad suvozaca gde je njegov onaj kao stitnik za sunce, a gore fleke od neke tecnosti za koju ne znam sta je i vrlo se tesko skida. Kao neki tecni silikon je. Kad smo dosli u BG ceo sam auto prao u samoposluznoj perionici i sa axelom smo ribali dobrih pola sata samo taj deo gde je to masno. Inace ceo krov je u toj tecnosti. Kad perem auto bezi voda sa tog dela kao da je izvoskiran.

U svakom slucaju ici cu kod ovog lika iz resnika kad bude imao vremena da mi izvadi ove dve rupice pa cu da poliram. Sve su svemu posao bez posla i dodatno placanje.

Inace isti covek je radio mom poznaniku audija a4 diodu koji je bio u katastrofa stanju u odnosu na moj auto i imao je nekih 10-15 ozbilnih rupa i isto mu je farbana hauba. Izvukli su mu da se nista ama bas nista ne vidi i uzeli 45€

Sent from my iPhone  

Van mreže stanke91

« Odgovor #36 poslato: Jul 02, 2016, 17:24:03 posle podne »
Inace za ovog audija a4 diodu radili su ovi iz KG ne ovaj iz resnika. Ja iskreno mislim da je on meni ostavio te dve rupe zato sto nije imao vremena jer mu je drugi auto dosao iz BG pa kao sitne su nece se videti, a mene nerviraju samo zato sto znam da su tu :)

Sent from my iPhone  

Van mreže zare

« Odgovor #37 poslato: Jul 02, 2016, 18:08:39 posle podne »
Majstori kao i svi majstori. Kako se kome zalomi. Na zalost...

Van mreže observer

« Odgovor #38 poslato: Novembar 21, 2016, 17:54:17 posle podne »
Ja cu najverovatnije u subotu otici da ispravim nesto na vratima, ali u Sombor. Po preporuci ovih iz HDT (ne rade subotom). Juce me je neki debil zakacio na vikendici, nije veliko ostecenje ali me nervira. Najavljena cena - 70€.
  • Vozi: VW Polo 1.6 TDI Comfortline 2010, VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže observer

« Odgovor #39 poslato: Novembar 21, 2016, 23:56:22 posle podne »
Ovo su malo bolje slike...

Van mreže observer

« Odgovor #40 poslato: Novembar 26, 2016, 17:05:08 posle podne »
Da izvestim o rezultatu: uradjeno je skoro perfektno. Tek kada se pridje jako blizu vidi se trag, sto je objasnjeno promenom teksture laka (metalik srebrni je izuzetno osetljiv na "deformacije"). Na dodir je sve glatko, bez ikakvih neravnina.
Zbog ovog "skoro", finalna cena je bila svega 30€ (Dragomir je to sam predlozio, cak je bio voljan da ne naplati nista). Dodatno, gratis je sredjen jedan "cvrk" na haubi. Sve u svemu, sve pohvale sa moje strane za proesionalnost i krajnje fer i korektan odnos.

Van mreže HoochieMan

« Odgovor #41 poslato: Februar 16, 2020, 19:02:50 posle podne »
Oživljavam temu.
Dobio sam po vratima prošle noći...

Ima li novih preporuka za peglanje lima, Beograd?
  • Vozi: Superb 2.0 190ks 4x4

Na mreži Vladapetr

« Odgovor #42 poslato: Februar 16, 2020, 20:12:18 posle podne »
Kod gore pomenutog Duleta masera sam bio pre godinu i po. Dobio sam udarac ispred zgrade, delovalo je prilično gadno i sve procene su bile da je lak pukao i da će se morati farbati.

Odem na preporuku kod Duleta, kao što neko gore opisa - klasičan Zemunac Brate ovo, ono, razumeš... Ispoštujem nastup i dogovorimo da odradi, kad sam dovezao reče da sačekam jer neće dugo trajati. Dakle, gledao sam kako radi i nema neke mistike. Kod mene nije koristio nikakav vakuum jer ga ovde nema gde ni postaviti, nego je neki alat zavukao izmedju lima i plastične oplate pa ga trljao levo desno, a spolja kuckao nekim čekićem. Još nešto je majstorisao, na kraju ispolirao, i dobio sam ovo:

Perfekt ispeglano, ceh bio nekih 2500din.
Lik je baš "lik", kad je otvarao plastičnu oplatu oko točka izvuče ovu kesu, napunjenu nekim mekanim materijalom.

Pitam šta je to, a on mrtav ozbiljan: šta, kao ne znaš? Ne interesuje me šta prevozite u ovim kolima, ali miči mi ovo iz kuće. Samo mi fali policija na grbači...

Isparanoišem se do maksimuma, posle saznam da me ložio kao majmuna - to se postavlja u luk oko točka da se smanji buka u kabini i spreči strujanje vetra

Na mreži hardmax

« Odgovor #43 poslato: Avgust 20, 2020, 12:46:08 posle podne »
Zdravo svima

Želim da podelim sa vama moje iskusto.
Sa obzirom da mi je Zemun "daleko" otišao sam u HDT Resnik da ispravim dva ulubljenja jedno na vratim i drugo na gepeku.
Oba su od udarca drugih vrata klasično okrugle tačke vidne. Na žalost nemam slike pre i posle.
Bio sam malo skeptičan samom metodom ali kada mi su mi objasini kako se radi bilo mi je lakše :)
Ulubljenje na vratima su mi ispravili sa dva alata. Jednim koji liči na polugu kojim su kroz prostor pored stakla ubacili i ispravljali iznutra ka spolja i drugim kao olovkom od teflonske plastike kojom su kuckali nazad sa spoljne strane. Gepep su vakum metotod izvukli.
Sve je tako ispalo da posle toga nisam mogao da prepoznam gde su bila ulubljenja i nije bilo nikakvog traga na laku od vozila tako da sam otišao prezadovoljan.
Video sam vozila koja su seđivali od grada i mogu reći slobodno da su ozbiljni profesionalci.

Svakome bih preporučio ako ima neko ulubljenje gde nije oštećen lak da ga vrati u fabričko stanje.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Na mreži vojkan85

« Odgovor #44 poslato: Avgust 20, 2020, 13:02:43 posle podne »
Da, momci opasno rade, a i nisu skupi a još bolje je to što su brzi.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, 77kW, Eibach ProKit