Autor Tema: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?  (Pročitano 12292 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži nelle

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #15 poslato: 06. Jul, 2016. 09:25 »
Voyager i ti ga pretera. Jes' da su mnogi dobili status grada, al' mislim da nijedno naselje od 20.000 stanovnika nema taj status. Znači to nije gradska vožnja, već vožnja u naselju. A to često znači 50km/h konstantno. Bez usporavanja i, što je još značajnije za potrošnju, ubrzavanja.
A što se potrošnje tiče, uvek sam imao veći prosek u Zrenjaninu i Kikindi nego u Novom Sadu, Beogradu i Subotici. Dućži bulevari obaraju potrošnju baš zbog gore pomenute konstantne brzine.
Verujem da gradsku vožnju ne vredi upoređivati zbog toliko različitih okolnosti koje je jako teško uzeti sve u obzir da bi poređenje bilo precizno, pa samim tim i merljivo.
A čak mi se dešavalo odstupanje između pola litre i litre (mereno u oba smera po bordu) u zavisnosti od podloge - asfalta na otvorenom putu, 80km/h konstantno par kilometara. Merio sam u oba smera u malom vremenskom razmaku da bih sveo na minimum uticaj vetra i eventualni nagib puta, pa uprosečio, pa to isto uradio na drugom putu. I šta onda porediti u gradskoj vožnji? Koliko često se vozilo zaustavi, uspori, kakva je podloga, koliko se naglo ubrza... Sve to, verujem, je vrlo neprecizno za poređenje. Znači, iako idemo do posla i nazad istom rutom, auto nema razloga da potroši jednaku količinu goriva...
Opterećenost motora (što spomene mlax) takođe igra veliku ulogu. A gume (tip, dimenzije, istrošenost), podešenost (da ne kažem ispravnost) vešanja, optike isl....

Suština ovog mog davljenja je zapravo da se može porediti potrošnja u sličnim uslovima na otvorenom putu, ali je u urbanoj sredini mnogo teže pošto svi relevantni faktori ne mogu biti uzeti u obzir.
  • Vozi: O3 fl 1.2 tsi

Van mreže bugarin

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #16 poslato: 06. Jul, 2016. 12:46 »
@nelle: da su beograd samo bulevari meni bi potrosnja bila 3.5l. Ta prica ti vredi samo kad u bg dolazis turisticki, mi koji zivimo u velikim gradovima (i njihovim periferijama) krecemo se i drugim ulicama i ulicicama.
@all: drzite se teme ljudi, nemoj posle da se zalite da su vam postovi obrisani ;)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže UKI

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #17 poslato: 10. Dec, 2016. 17:38 »
Moja potrosnja za SUPERB 2.0TDI 140konja  decembar 2014god
1. gradska voznja 7,8-8,2l
2. mesovita 6,8-7,4l
3. otvoreno  5,8-6,2l  pri brzini oko 140
Uvek sipam do vrha i imam za svako sipanje i dalje racune, tako da sam racunao i na mesecnom nivou potrosnju.
Sada je presao 44.300km
  • Vozi: Škoda Superb 2.0tdi 2014 Ambition

Van mreže Deki

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #18 poslato: 10. Dec, 2016. 22:50 »
Superb II TDI 170KS prešao 120K ka Beču 5,9 130-140kn/h iz Beča sipan Shell S-power litra 1.6€ ali se isplati trošio oko 5,2 ista vožnja

Sent from my SM-G935F  

  • Vozi: Passat 2.0 TDI

Van mreže mirkuk38

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #19 poslato: 10. Dec, 2016. 23:26 »
Ne možeš porediti potrošnju vozeći istu deonicu, a u suprotnom smeru.

Van mreže Deki

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #20 poslato: 15. Dec, 2016. 18:33 »
slazem se da ne moze da se poredi, ako vozis u povratku iz Becha rikvercom do beograda ili si mislio na vremenske uslove:

https://youtu.be/UnyI_BS2ycs?t=1m54s

  • Vozi: Passat 2.0 TDI

Van mreže Laza

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #21 poslato: 20. Jan, 2017. 17:32 »
Pozdrav svim clanovima, nije me duuuugo bilo :)

Skoda Superb 2.0 tdi 2011 god 170ks 120000km menjac manuelni
Gume Continental 16" (zrele za zamenu, kasnije zamenjene)
Potrosnja na otvorenom 6,8 lit (relacija Pariz - Kragujevac oko 2000km)

Klima je bila ukljucena na gotovo 2/3 puta, gepek naravno pun, 3 odrasle osobe i dvoje dece. Sipao sam uglavnom skuplji/kvalitetniji dizel gde ga je bilo. Brzina kroz Francusku 135-140km/h, kroz Nemacku 160-180km/h, kroz Austriju i Madjarsku 135-140km/h a u Srbiji strogo po ogranicenju, ni 1 km preko :)
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 170 2011 Confort

Van mreže Dilema

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #22 poslato: 31. Dec, 2018. 00:15 »
Da podignem temu iz mrtvih, ako nekog interesuje.
Prosječna potrošnja 4.4l, Superb Greenline 1.9 77 kw na otvorenom, relacija Prijedor Srebrenica skoro 400 km.

Ja sam lično oduševljen, ako laze i 1 l opet je odlično obzirom na težinu vozila.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Van mreže bragli

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #23 poslato: 24. Feb, 2019. 10:41 »

2011 godište, prešao sam oko 16000, ukupno prešao 220.000, 8l/km-"grad", tj, kompletan prosek...
  • Vozi: Škoda superb 2.0dsg 2011

Van mreže Filip BG

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #24 poslato: 25. Feb, 2019. 10:26 »
2014. godište, 2.0 TDI 103 KW, limuzina, manuelni menjač, ukupno prešao 67.000km:
Magistrala: ekonomična vožnja 4l, normalna 4.5l.
Auto put: ekonomična vožnja 4.5l, normalna 5l.
Grad: najteže opisati, a da ne bude kometara "Previše ti troši" ili "Premalo ti troši". Mislim da je potrošnja u skladu sa težinom vozila, zapreminom i snagom motora i vrstom pogonskog goriva. Pošto je u pitanju dizel veće kubikaže zimi je potrošnja veća jer se sporije greje od benzinca. U proleće i jesen bez klime je potrošnja u Beogradu 6-8l (zavisno od dela grada, tj. protočnosti saobraćaja), zimi na kraćim relacijama ode i na 9-10l.
Onaj ko traži auto koji će u gradu zimi trošiti 5l neka izbegava dizelaše od 2000 kubika teške oko 1600kg.
Onaj ko traži auto koji sa lakoćom nosi sebe, putnike i prtljag, omogućava dobre brzinske proseke na dužim putovanjima uz umerenu potrošnju, a bez naprezanja motora, koji je stabilan na auto putu pri većim brzinama, našao je jednu od dobrih kombinacija.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Dilema

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #25 poslato: 01. Mar, 2019. 11:55 »
Filipe ti si  spustio ispod fabričke sa tim motorom.
Po meni 8l gradske je ništa za auto teško preko 1.5 t.

Meni je skočila prosječna na 4.9 l, kraće relacije su uzele danka.

Razmišljam da uzmem 17ke za ljeto imam dobru ponudu, samo ne znam koliko bi uticalo na potrošnju i udobnost.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #26 poslato: 01. Mar, 2019. 12:04 »
Filipe ti si  spustio ispod fabričke sa tim motorom.
Po meni 8l gradske je ništa za auto teško preko 1.5 t.

Meni je skočila prosječna na 4.9 l, kraće relacije su uzele danka.

Razmišljam da uzmem 17ke za ljeto imam dobru ponudu, samo ne znam koliko bi uticalo na potrošnju i udobnost.

Potrosnju neces da osetis sigurno to je minimalno . A udobnost hoces ali ne nesto preterano , uzmi malo mekse gume svakako . Ali gledaj na to da ce ti biti precizniji i stabilniji auto .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Maksimus

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #27 poslato: 01. Mar, 2019. 12:40 »
Osetice potrosnju ako prelazi sa 205 55 r16(to je cini mi se 16 dimenzija za superb 2) na 225 45 r17(to je ako se ne varam dimenzija za 17) jer se povecava i sirina.
Bolje ce lezati,ali i trosice nesto vise(meni se cini da mi je na oktaviji scout razlika zimska 205- letnja 225 u potrosnji bila nesto oko pola litra,mozda i nesto vise).

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #28 poslato: 01. Mar, 2019. 13:49 »
Jeste pola l zato sto je 4x4 , na prednjoj vuci ce biti jos manja razlika , zato i kazem nece ni osetiti . Meni tacno pola l razlika kada predjem sa 205/55/16 zimskih na letnje 245/40/18 auto takodje 1.5t
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Filip BG

Odg: Superb II TDI CR - vaša potrošnja?
« Odgovor #29 poslato: 01. Mar, 2019. 15:21 »
Filipe ti si  spustio ispod fabričke sa tim motorom.
Voleo bih da jesam Dilema. Ipak 4.0 van grada je ono što proizvođač navodi kao potrošnju na otvorenom putu i tvrdim da se može postići ekonomičnom vožnjom. Tada se ne ubacuje u 6. već se vozi 5., 85-90 km/h, dakle po ograničenju. Sve vrednosti koje sam naveo su po bord kompjuteru. Kada sam proveravao računanjem količine sipanog goriva dobio sam razliku od 0.1l tako da ga smatram tačnim.
Sa Octavia 1.6 tdi sam postigao skoro fabričku potrošnju – 3.8l, a fabrička je 3.6l. Kada su dve osobe u kolima i imaju prtljag ne može baš da bude minimalna. Znam čoveka koji je postigao i 3.6l na relaciji BG-KV, ali sam u kolima i bez ikakvog tereta – tako inače mere u fabrici. I test vozač ima 75kg, a ja 20kg više  :)

Razmišljam da uzmem 17ke za ljeto imam dobru ponudu, samo ne znam koliko bi uticalo na potrošnju i udobnost.
Dajem punu podršku kupovini 17. Vozim baš ova dva seta o kojima priča Maksimus. Prava su mera za ovaj auto. Širina gume kod 17 je ista kao kod 18 (225), a visina je 45 (kod 18 je 40) pa nisu pretvrde.
Razlika u potrošnji je mala, nisam je tačno merio, ali treba uzeti u obzir i to da zimske gume stvaraju veće trenje od letnjih istih dimenzija.
Kod Buca Skoda Mladenovac je ipak razlika „dva broja“ pa je i razlika u potrošnji veća.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014



Pretraga foruma [Google]